Dumni ze Stypendystów i Nagrodzonych „Efebami”

Dumni ze Stypendystów i Nagrodzonych „Efebami”

Tegoroczna Gala rozdania stypendiów i nagród Starosty Bolesławieckiego tradycyjnie już zgromadziła na scenie dużą grupę naszych licealistów i absolwentów. 16 uczniów w uznaniu ich osiągnięć naukowych (średnia ocen z poprzedniego roku 5,20 i powyżej) otrzymywać będzie przez cały rok Stypendium. Jednorazową Nagrodę za ukończenie szkoły ze średnią 5,20 otrzymało 4 naszych absolwentów, natomiast za wybitne sukcesy sportowe nagrodzono 6 licealistów. Uroczystą Galę w Teatrze Starym, która odbyła się 26 października przygotowała nasza szkoła. Tematem przewodnim uroczystości był o nawiązanie do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. „A to Polska właśnie” to hasło, które towarzyszyło podsumowaniu największych osiągnięć edukacyjnych uczniów powiatu bolesławieckiego. Listy gratulacyjne od Starosty Bolesławieckiego, pana Karola Stasika – otrzymali także rodzice.

W gronie Stypendystów, którzy zakończyli rok szkolny 2017/2018 ze średnią 5,20 i powyżej znaleźli się:

Alicja Basińska, Kacper Gajda, Patryk Heryć, Oliwia janaszak, Pola Juchaniuk – która jest także Stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Zofia Juda, Wiktoria Kozinoga, Agata Knapik, Katarzyna Marusiak, Wojciech Orleski, Dominik Paszko, Magdalena Sawin, Julia Stańczyk, Przemysław Sulich, Magdalena Wilk i Karolina Zdunek.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć!

Nagrody Starosty Bolesławieckiego, zwane także „Efebami” (w nawiązaniu do tej starożytnej postaci) otrzymali absolwenci, którzy ukończyli nasze Liceum ze średnią 5,20 i powyżej.

Julia Babijczuk

Joanna Błaszczyk

Alicja Myśliwiec

Wawrzyniec Oliwa

Serdecznie gratulujemy tak wybitnych rezultatów!

„Efeby” trafiły także do naszych sportowców, którzy na co dzień odnoszą sukcesy trenując w klubach sportowych, osiągając mistrzostwo w wielu dyscyplinach. I tak doceniono:

Aleksandrę Wołoszyn, Erykę Janiec, Gracjana Kozaka oraz absolwentów: Jakuba Patreuhę, Patryka Patreuhę i Tobiasza Burzyńskiego.

Gala przebiegła w uroczystej oprawie dzięki teatralnej konwencji, którą stworzyli Wojciech Orleski i Miłosz Zarzycki z kl. IIa. Piękną oprawę taneczną zapewnili nasi uczniowie, na co dzień członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec”, przygotowani przez Zofię Judę (także z kl. II a), a o muzyczne doznania zadbał szkolny chór „Synkopa 2” oraz Wiktoria Kozinoga i Dominik Paszko. A że uroczystość przebiegała pod patronatem „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – prowadziły ją: Maria Koplin (z kl. III c) w roli Panny Młodej i pani wicedyrektor Katarzyna Żak, jako Radczyni.

Galę przygotowaliśmy wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury i Wydziałem Edukacji Starostwa Powiatowego. Autorką scenariusza imprezy była wspólnie z Wyspiańskim) pani Irmina Nowak.

fot. Starostwo Powiatowe w Bolesławcu

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zmiany w podstawach programowych!

Zmiany w podstawach programowych!

Zachęcamy Rodziców oraz młodzież do zapoznania się ze zmianami w podstawach programowych. Minister Edukacji Barbara Nowacka podpisała projekty rozporządzeń zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego dla 18 przedmiotów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Co to oznacza w...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025 aktualizacja!

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025 aktualizacja!

UWAGA- aktualizacja! Ministerstwo Edukacji Narodowej uprzejmie przypomina, że zmiany w podstawie programowej zostały przygotowane tak, aby nie było konieczności wymiany podręczników. W roku szkolnym 2024/2025 i w latach kolejnych uczniowie mogą korzystać z dotychczasowych podręczników...

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...