Zakończenie z przytupem

Zakończenie z przytupem

Pożegnaliśmy rok szkolny  2017/2018 w radosnej i muzycznej atmosferze.  Na scenie  zaprezentowano „hity” ze wszystkich szkolnych uroczystości i imprez minionego roku. Przed sceną  uhonorowano 80 uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, także tych, którzy uzyskali 100 % frekwencji.  Honorowym gościom akademii wręczono sympatyczne tytułu „Przyjaciel Szkoły”. Pojawiła się także „Kultowa Postać roku szkolnego 2017/2018”.

Zakończenie roku szkolnego to zawsze okazja do podsumowań i gratulacji, których dokonał Dyrektor Cezary Czernatowicz.  Wyróżnił klasy, które mogą ten rok zaliczyć do szczególnie udanych. Palma pierwszeństwa należy się klasie I A – ze średnią ocen 4,6. Sukces odniosła  klasa II c – uzyskując średnią 4,52, a na pochwałę zasługują  także klasy I D (śr. 4,44) i II A (4,4). Ma to także odzwierciedlenie w indywidualnych osiągnięciach 80 uczniów, spośród których aż 16 osób ma średnią powyżej 5,20.  Ten rok należał do Poli Juchaniuk z klasy II c, która uzyskała imponujące świadectwo ze średnią ocen 5,75 i jest kandydatką do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Gratulacje!

Oto pełna lista uczniów wyróżnionych za naukę oraz 100 % frekwencję : Uczniowie wyróżnieni w roku szkolnym 2017-2018

O wysokim poziomie edukacji, ale też wspaniałych osiągnięciach artystycznych i sportowych naszej szkoły – mówili goście naszej akademii – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, pan Cezary Przybylski oraz Starosta Bolesławiecki, pan Karol Stasik.  W swoich wystąpieniach Panowie odnieśli się też do bardzo dobrych wyników rekrutacji na przyszły rok szkolny oraz skutecznych działań promocyjnych. W tym kontekście wakacje to bardzo zasłużony czas zarówno dla uczniów, jak i całego grona pedagogicznego szkoły – podkreślali nasi goście.

Kolejnym, miłym akcentem akademii było wręczenie honorowych tytułów „Przyjaciel Szkoły” pani Iwonie Banach, panu Kazimierzowi Sucharzewskiemu i pani Mirosławie Zachar. Warto dodać, że wszyscy państwo są absolwentami naszego Liceum, a pan Kazimierz ukończył szkołę w 1949 roku. Bohaterowie tego tytułu są znani społeczności szkolnej z wielu spotkań i wspólnych inicjatyw, dzięki którym swoją wiedzą i doświadczeniem wzbogacają życie szkoły. Pani Iwona Banach, pisarka i tłumaczka – od wielu lat spotyka się z młodzieżą na zajęciach literackich i translatorskich. Pan Kazimierz Sucharzewski, jest chodzącą skarbnicą wiedzy o początkach naszej szkoły, chętnie dzieli się wspomnieniami, ale też jako poeta i autor wielu tomików wierszy – bierze udział w spotkaniach o tym charakterze. Dzięki wiedzy i doświadczeniu pani Mirosławy Zachar, nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach z zakresu ekonomii i podatków.

Kolejnym nowym wyróżnieniem, które pojawiło się na podsumowanie roku – było podziękowanie i nadanie tytułu „Kultowej postaci roku” (COO1OOL) Julii Gołębiowskiej z klasy II a – animatorce życia muzycznego w szkole i sprawczyni wielu sukcesów chóru „Synkopa 2”.

Na uroczystości wyróżniono także indywidualne sukcesy uczniów, odniesione w ostatnich 2 miesiącach (od czasu podsumowania ruchu olimpijskiego) – Sebastian Groth, Nikola Kruk, Bartosz Muszyński; zaangażowanie w pracę na rzecz biblioteki – Maja Ziółkowska i Julia Stańczyk oraz wręczono certyfikaty ukończenia zajęć na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego uczennicom klasy II f – Annie Gniado, Karolinie Gryńczuk i Natalii Maziarz.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego była także okazją do pożegnań pracowników. Wielkimi  brawami  pożegnano odchodząca na emeryturę panią Urszulę Modzelewską, sekretarza szkoły, postać związaną z Liceum od 1989 roku. Podziękowano także pani Dorocie Kwintkiewicz, kierownikowi administracyjnemu od 1983 r.  oraz pani Bronisławie Krotewicz, kierownikowi gospodarczemu od 2013 roku.  Ze szkołą żegna się także nauczycielka języka niemieckiego, pani Agata Kozicka.

Obfitująca w wiele akcentów akademia miała wspaniałą oprawę artystyczną, na którą złożyły się występy z całego roku szkolnego. Za sprawą magicznych sztuczek Pawła Patreuchy i Wiktorii Szczepańskiej mogliśmy raz jeszcze podziwiać m.in. klasę IA w wiązance tańców ludowych, występy Chóru i solistów z Jubileuszu 70.lecia szkoły oraz Koncertu Walentynkowego, w tym kilka układów tanecznych. Energetyczny „Joyful, joyful” w wykonaniu „Synkopy 2” wprowadził wszystkich w wakacyjny, beztroski nastrój. Piękny bukiet polnych kwiatów trafił na ręce pani Irminy Nowak, opiekunki Samorządu Uczniowskiego i inspiratorki reaktywacji w naszej szkole chóru, kontynuującego tradycję „Synkopy 1”

Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Irminy Nowak

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023