Matematyczny sukces Konrada Bratka

Matematyczny sukces Konrada Bratka

Konrad Bratek z klasy III a jako jedyny z powiatu bolesławieckiego zakwalifikował się do etapu okręgowego LXIX Olimpiady Matematycznej. To bardzo duży sukces, zważywszy na fakt, że eliminacje trwały 3 miesiące. Już za tydzień Konrad zmierzy się z 60 innymi uczestnikami na kolejnym etapie, tym razem we Wrocławiu. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Olimpiada matematyczna to najstarszy organizowany w Polsce konkurs matematyczny, którego organizatorem jest Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej. Zawody składają się z 3 etapów. Pierwszy trwał od września do listopada i polegał na samodzielnym robieniu w domu 4 zadań zamieszczonych w internecie w każdym miesiącu. Rozwiązania należało przesyłać pocztą do komitetów okręgowych w określonych terminach. Następny etap 2 będzie trwał 2 dni i odbędzie się w dniach 9 i 10 lutego w 11 miastach w Polsce. Każdego dnia w czasie 5 godzin do rozwiązania będą 3 zadania.

Problemy które pojawiają się na olimpiadzie nie wymagają większego zakresu wiedzy z matematyki niż zadania szkolne. Polegają jednak na niestandardowemu podejściu do problemu, a wyuczone w szkole schematy rzadko się przydają. To sprawia że zadania są dużo ciekawsze niż te które można znaleźć w podręcznikach – wyjaśnia Konrad.

Gratulacje dla Konrada i pana Tomasza Hoszowskiego, nauczyciela licealisty.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.