Matematyczny sukces Konrada Bratka

Matematyczny sukces Konrada Bratka

Konrad Bratek z klasy III a jako jedyny z powiatu bolesławieckiego zakwalifikował się do etapu okręgowego LXIX Olimpiady Matematycznej. To bardzo duży sukces, zważywszy na fakt, że eliminacje trwały 3 miesiące. Już za tydzień Konrad zmierzy się z 60 innymi uczestnikami na kolejnym etapie, tym razem we Wrocławiu. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Olimpiada matematyczna to najstarszy organizowany w Polsce konkurs matematyczny, którego organizatorem jest Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej. Zawody składają się z 3 etapów. Pierwszy trwał od września do listopada i polegał na samodzielnym robieniu w domu 4 zadań zamieszczonych w internecie w każdym miesiącu. Rozwiązania należało przesyłać pocztą do komitetów okręgowych w określonych terminach. Następny etap 2 będzie trwał 2 dni i odbędzie się w dniach 9 i 10 lutego w 11 miastach w Polsce. Każdego dnia w czasie 5 godzin do rozwiązania będą 3 zadania.

Problemy które pojawiają się na olimpiadzie nie wymagają większego zakresu wiedzy z matematyki niż zadania szkolne. Polegają jednak na niestandardowemu podejściu do problemu, a wyuczone w szkole schematy rzadko się przydają. To sprawia że zadania są dużo ciekawsze niż te które można znaleźć w podręcznikach – wyjaśnia Konrad.

Gratulacje dla Konrada i pana Tomasza Hoszowskiego, nauczyciela licealisty.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

12 medali dla naszych uczniów

12 medali dla naszych uczniów

Tyle właśnie udało się wywalczyć na Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej w Pływaniu Indywidualnym Dnia 30 listopada w Lubaniu odbyły się, po raz pierwszy, zawody indywidualne w pływaniu. Reprezentacje dziewcząt i chłopców składały się z 6 zawodników i 6 zawodniczek, którzy mieli prawo startu...

My z „miasta ceramiki”

My z "miasta ceramiki"

Bolesławiec – powszechnie znany jest jako „miasto ceramiki”. We wtorek (23.11.2021) klasa III D wraz z wychowawczynią, panią Beatą Rembacz-Bonk mogła zapoznać się z genezą tego określenia oraz wcielić się w role ceramików-artystów w gościnnym zakładzie "Manufaktura" przy ul...

Nasz projekt Erasmus+ Creating Competent Citizens Using 4Cs. doceniony!

Nasz projekt Erasmus+ Creating Competent Citizens Using 4Cs. doceniony!

Pani Bogna Łasica (pomysłodawczyni i koordynatorka) i wspomagająca ją Barbara Jusypenko wraz z młodzieżą zaangażowaną w projekt Erasmus + Creating Competent Citizens Using 4Cs. - mają prawo do dumy. Projekt otrzymał Europejską Odznakę Jakości eTwinning, co oznacza, że zarówno praca...