„Lingua et musica” po raz dziesiąty!

„Lingua et musica” po raz dziesiąty!

1 grudnia 2017 w ramach obchodzonych w naszej szkole Dni Języków Obcych odbył się X jubileuszowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Lingua et musica”. W jury konkursu zasiedli: p. Dorota Pińczuk – muzyk, nauczyciel, dyrektor Szkoły Muzycznej II stopnia w Bolesławcu, p. Aleksander Samostrokov – muzyk, nauczyciel, dyrygent, akompaniator oraz Klaudia Kowalik – nasza wszechstronnie uzdolniona przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ uczestnicy zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze, a ich występy były na wyrównanym wysokim poziomie. Podziwialiśmy sceniczne zdolności solistów i zespołów. Ponieważ do konkursu zapraszani są również uczniowie gimnazjów, wśród wykonawców znalazło się trio z Gimnazjum Zakonu Pijarów oraz uczennice z GS nr 2 i GS nr 3 w Bolesławcu. Wśród publiczności gościliśmy też grupę uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu z opiekunką p. Dorotą Kowalską.

Konkurs zorganizowała p. Agata Kozicka, a poprowadzili Magdalena Przystarz z kl. IIc i Dawid Zasański z kl. Ie.

Laureatami konkursu zostali:

– w kategorii solistów:

I m.     Zuzanna Hryniewicz z GS nr 2 w Bolesławcu  – „The Climb”

II m.    Paulina Rusak z kl. Id  – „Don`t you worry `bout a think”

III m.  Marcel Sas z kl. Ia   – „Always on my mind”

Wyróżnienie: Anna Wróblewska  –  „Hoj somos mas”

– w kategorii zespołów:

I m.     chór szkolny  –  „Oh happy day”

II m.    Wiktoria Kozinoga, Karolina Chalewicz, Wiktor Brydebol         – „Despacito mash up”

III m.  Wiktoria Szczepańska, Daria Konefał, Marcel Sas, Dominik Paszko  – „Hit the road Jack”

Wyróżnienie: Trio z Gimnazjum Zakonu Pijarów w składzie: Albertyna Barecka, Emilia Łach, Martyna Świca  – „Havana”

Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy i gratulujemy wysokiego poziomu występów.

fot. Bartek Muszyński

IMG_4704 IMG_4564 IMG_4736

 

IMG_4613 IMG_4656IMG_4641

 

 

 

 

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Herma św. Doroty. Wizyta klasy IB w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Herma św. Doroty. Wizyta klasy IB w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

We wtorek, 27 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia wraz z naszą wychowawczynią, panią Barbarą Ostaszewską i panią Małgorzatą Pędlowską. Wyjazd był kontynuacją naszej wcześniejszej wizyty w Panoramie Racławickiej. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Narodowe. Już sam jego gmach wybudowany w...

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...