„Lingua et musica” po raz dziesiąty!

„Lingua et musica” po raz dziesiąty!

1 grudnia 2017 w ramach obchodzonych w naszej szkole Dni Języków Obcych odbył się X jubileuszowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Lingua et musica”. W jury konkursu zasiedli: p. Dorota Pińczuk – muzyk, nauczyciel, dyrektor Szkoły Muzycznej II stopnia w Bolesławcu, p. Aleksander Samostrokov – muzyk, nauczyciel, dyrygent, akompaniator oraz Klaudia Kowalik – nasza wszechstronnie uzdolniona przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ uczestnicy zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze, a ich występy były na wyrównanym wysokim poziomie. Podziwialiśmy sceniczne zdolności solistów i zespołów. Ponieważ do konkursu zapraszani są również uczniowie gimnazjów, wśród wykonawców znalazło się trio z Gimnazjum Zakonu Pijarów oraz uczennice z GS nr 2 i GS nr 3 w Bolesławcu. Wśród publiczności gościliśmy też grupę uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu z opiekunką p. Dorotą Kowalską.

Konkurs zorganizowała p. Agata Kozicka, a poprowadzili Magdalena Przystarz z kl. IIc i Dawid Zasański z kl. Ie.

Laureatami konkursu zostali:

– w kategorii solistów:

I m.     Zuzanna Hryniewicz z GS nr 2 w Bolesławcu  – „The Climb”

II m.    Paulina Rusak z kl. Id  – „Don`t you worry `bout a think”

III m.  Marcel Sas z kl. Ia   – „Always on my mind”

Wyróżnienie: Anna Wróblewska  –  „Hoj somos mas”

– w kategorii zespołów:

I m.     chór szkolny  –  „Oh happy day”

II m.    Wiktoria Kozinoga, Karolina Chalewicz, Wiktor Brydebol         – „Despacito mash up”

III m.  Wiktoria Szczepańska, Daria Konefał, Marcel Sas, Dominik Paszko  – „Hit the road Jack”

Wyróżnienie: Trio z Gimnazjum Zakonu Pijarów w składzie: Albertyna Barecka, Emilia Łach, Martyna Świca  – „Havana”

Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy i gratulujemy wysokiego poziomu występów.

fot. Bartek Muszyński

IMG_4704 IMG_4564 IMG_4736

 

IMG_4613 IMG_4656IMG_4641

 

 

 

 

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...