22 „Efeby” dla naszych licealistów!

22 „Efeby” dla naszych licealistów!

Mamy ogromny powód do dumy. Aż 22 naszych licealistów otrzymało w tym roku Stypendia i Nagrody Starosty Bolesławieckiego, które wręczono na uroczystej Gali, która odbyła się w Teatrze Starym 27 października. Te najważniejsze w powiecie bolesławieckim wyróżnienia, których nazwa „Efeb” odwołuje się do antycznej tradycji – przyznawane są od 2009 roku w uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych oraz sukcesów w ruchu olimpijskim i sporcie. Mają one wartość prestiżową, ale także finansową. Otrzymują je zarówno uczniowie, jak i absolwenci, którzy ukończyli szkołę z bardzo wysoką średnią. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Nagroda Starosty, która przyznawana jest za najwyższy wynik maturalny w powiecie. Możemy się poszczycić tym, że od lat trafia ona do absolwentów I LO. W tym roku otrzymała ją Monika Marusiak (absolwentka klasy III a). Serdecznie gratulujemy Monice, wszystkim naszym uczniom i absolwentom nagrodzonym w tym roku oraz ich rodzicom.

Oto lista, z której jesteśmy dumni!

Stypendia za wybitne wyniki w nauce za poprzedni rok szkolny (średnia dla liceów to 5,15 i powyżej) otrzymali:

Julia Babijczuk, Alicja Basińska, Joanna Błaszczyk , Aleksandra Słabicka, Wiktoria Szczepańska, Gordian Czerkawski, Magda Sawin, Klaudia Ferlewicz, Pola Juchaniuk, Wawrzyniec Oliwa, Julia Suchecka, Alicja Świca

Stypendium za sukcesy w olimpiadach otrzymała  Alicja Myśliwiec 

Nagrody Starosty Bolesławieckiego za ukończenie szkoły z wybitnymi wynikami  w nauce otrzymali  nasi absolwenci rocznika 2017

Monika Marusiak, Laura  Przydróżna, Marta Ziółkowska oraz  Jan Krzywdziński

Nagrody Starosty Bolesławieckiego za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016/2017 otrzymali:

Klaudia Petters ( I miejsce Pucharu Polski – klasyfikacja generalna)

Jakub Patreuha – 2 miejsce w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych – turniej par chłopców na MAKSY

Partryk Patreuha- 2 miejsce w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych – turniej par chłopców na MAKSY

Tobiasz Artur Burzyński – 1 miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w biegu na 3000 m

Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom oraz ich trenerom i klubom!

W gronie nagrodzonych „Efebem” jest także Przemysław Sulich (uczeń klasy I c), który jako uczeń I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu uzyskał najwyższy wynik w powiecie na egzaminie gimnazjalnym.

Gratulacje!!!

zdjęcia ze strony Powiatu Bolesławieckiego

e10e6e4

 

e11e12      e3    

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...