22 „Efeby” dla naszych licealistów!

22 „Efeby” dla naszych licealistów!

Mamy ogromny powód do dumy. Aż 22 naszych licealistów otrzymało w tym roku Stypendia i Nagrody Starosty Bolesławieckiego, które wręczono na uroczystej Gali, która odbyła się w Teatrze Starym 27 października. Te najważniejsze w powiecie bolesławieckim wyróżnienia, których nazwa „Efeb” odwołuje się do antycznej tradycji – przyznawane są od 2009 roku w uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych oraz sukcesów w ruchu olimpijskim i sporcie. Mają one wartość prestiżową, ale także finansową. Otrzymują je zarówno uczniowie, jak i absolwenci, którzy ukończyli szkołę z bardzo wysoką średnią. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Nagroda Starosty, która przyznawana jest za najwyższy wynik maturalny w powiecie. Możemy się poszczycić tym, że od lat trafia ona do absolwentów I LO. W tym roku otrzymała ją Monika Marusiak (absolwentka klasy III a). Serdecznie gratulujemy Monice, wszystkim naszym uczniom i absolwentom nagrodzonym w tym roku oraz ich rodzicom.

Oto lista, z której jesteśmy dumni!

Stypendia za wybitne wyniki w nauce za poprzedni rok szkolny (średnia dla liceów to 5,15 i powyżej) otrzymali:

Julia Babijczuk, Alicja Basińska, Joanna Błaszczyk , Aleksandra Słabicka, Wiktoria Szczepańska, Gordian Czerkawski, Magda Sawin, Klaudia Ferlewicz, Pola Juchaniuk, Wawrzyniec Oliwa, Julia Suchecka, Alicja Świca

Stypendium za sukcesy w olimpiadach otrzymała  Alicja Myśliwiec 

Nagrody Starosty Bolesławieckiego za ukończenie szkoły z wybitnymi wynikami  w nauce otrzymali  nasi absolwenci rocznika 2017

Monika Marusiak, Laura  Przydróżna, Marta Ziółkowska oraz  Jan Krzywdziński

Nagrody Starosty Bolesławieckiego za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016/2017 otrzymali:

Klaudia Petters ( I miejsce Pucharu Polski – klasyfikacja generalna)

Jakub Patreuha – 2 miejsce w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych – turniej par chłopców na MAKSY

Partryk Patreuha- 2 miejsce w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych – turniej par chłopców na MAKSY

Tobiasz Artur Burzyński – 1 miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w biegu na 3000 m

Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom oraz ich trenerom i klubom!

W gronie nagrodzonych „Efebem” jest także Przemysław Sulich (uczeń klasy I c), który jako uczeń I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu uzyskał najwyższy wynik w powiecie na egzaminie gimnazjalnym.

Gratulacje!!!

zdjęcia ze strony Powiatu Bolesławieckiego

e10e6e4

 

e11e12      e3    

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...