Tegoroczne wielkie święto nauki w I Liceum zakończone…

Tegoroczne wielkie święto nauki w I Liceum zakończone…

XX Dolnośląski Festiwal Nauki za nami, po raz drugi w murach naszej szkoły odbyły się zajęcia prowadzone przez naukowców uczelni wrocławskich oraz ciekawych bolesławian. Bardzo dziękujemy! Dwa dni, dwadzieścia dwa spotkania z nauką, historią i kulturą w sześciu miejscach, prawie 2 tysiące słuchaczy z 12 szkół!

20171018_130952Taki to był Festiwal!

Choć powtarza się cyfra 2 – to impreza była na 6!

Brzęczały pieniądze, pachniały perfumy… Dowiedzieliśmy się, jak zadbać o naszą atrakcyjność, zdrowe odżywianie. Byli wrogowie i przyjaciele, wybuchały emocje i związki chemiczne. Kolejny raz przekonaliśmy się, że nauka ma zastosowanie w naszym codziennym życiu, a ucząc się i poznając tajniki wiedzy – łatwiej się żyje, więcej się rozumie.

SZKOŁA1 571Zajęcia odbywały się w naszej szkole w auli i czytelni, w Muzeum Ceramiki (na ul. Mickiewicza i na ul. Kutuzowa), w Żywym Muzeum Ceramiki i w Teatrze Starym

Nad całością imprezy czuwała p. Dorota Chrzanowska – Florków.SZKOŁA1 532

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji naszego Festiwalu a w szczególności Paniom Iwonie Banach, Anecie Ćwieluch, Elżbiecie Rolak, Karolinie Zamorskiej, Dianie Izydorczyk oraz wszystkim pracownikom Muzeum Ceramiki, odwiedzającym nas naukowcom Pani dr Marcie Sochockiej, prof. dr hab. Kazimierzowi Orzechowskiemu, prof. dr hab. Tadeuszowi Doboszowi, Arturowi Rokosie, prof. dr hab. Jadwidze Sołoducho i dr hab. inż. Joannie Cabaj oraz sponsorowi Robertowi Chrzanowskiemu za wsparcie finansowe.

 Zdjęcia Laura Rogala kl. I b

SZKOŁA1 470

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...