Tegoroczne wielkie święto nauki w I Liceum zakończone…

Tegoroczne wielkie święto nauki w I Liceum zakończone…

XX Dolnośląski Festiwal Nauki za nami, po raz drugi w murach naszej szkoły odbyły się zajęcia prowadzone przez naukowców uczelni wrocławskich oraz ciekawych bolesławian. Bardzo dziękujemy! Dwa dni, dwadzieścia dwa spotkania z nauką, historią i kulturą w sześciu miejscach, prawie 2 tysiące słuchaczy z 12 szkół!

20171018_130952Taki to był Festiwal!

Choć powtarza się cyfra 2 – to impreza była na 6!

Brzęczały pieniądze, pachniały perfumy… Dowiedzieliśmy się, jak zadbać o naszą atrakcyjność, zdrowe odżywianie. Byli wrogowie i przyjaciele, wybuchały emocje i związki chemiczne. Kolejny raz przekonaliśmy się, że nauka ma zastosowanie w naszym codziennym życiu, a ucząc się i poznając tajniki wiedzy – łatwiej się żyje, więcej się rozumie.

SZKOŁA1 571Zajęcia odbywały się w naszej szkole w auli i czytelni, w Muzeum Ceramiki (na ul. Mickiewicza i na ul. Kutuzowa), w Żywym Muzeum Ceramiki i w Teatrze Starym

Nad całością imprezy czuwała p. Dorota Chrzanowska – Florków.SZKOŁA1 532

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji naszego Festiwalu a w szczególności Paniom Iwonie Banach, Anecie Ćwieluch, Elżbiecie Rolak, Karolinie Zamorskiej, Dianie Izydorczyk oraz wszystkim pracownikom Muzeum Ceramiki, odwiedzającym nas naukowcom Pani dr Marcie Sochockiej, prof. dr hab. Kazimierzowi Orzechowskiemu, prof. dr hab. Tadeuszowi Doboszowi, Arturowi Rokosie, prof. dr hab. Jadwidze Sołoducho i dr hab. inż. Joannie Cabaj oraz sponsorowi Robertowi Chrzanowskiemu za wsparcie finansowe.

 Zdjęcia Laura Rogala kl. I b

SZKOŁA1 470

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.