Tegoroczne wielkie święto nauki w I Liceum zakończone…

Tegoroczne wielkie święto nauki w I Liceum zakończone…

XX Dolnośląski Festiwal Nauki za nami, po raz drugi w murach naszej szkoły odbyły się zajęcia prowadzone przez naukowców uczelni wrocławskich oraz ciekawych bolesławian. Bardzo dziękujemy! Dwa dni, dwadzieścia dwa spotkania z nauką, historią i kulturą w sześciu miejscach, prawie 2 tysiące słuchaczy z 12 szkół!

20171018_130952Taki to był Festiwal!

Choć powtarza się cyfra 2 – to impreza była na 6!

Brzęczały pieniądze, pachniały perfumy… Dowiedzieliśmy się, jak zadbać o naszą atrakcyjność, zdrowe odżywianie. Byli wrogowie i przyjaciele, wybuchały emocje i związki chemiczne. Kolejny raz przekonaliśmy się, że nauka ma zastosowanie w naszym codziennym życiu, a ucząc się i poznając tajniki wiedzy – łatwiej się żyje, więcej się rozumie.

SZKOŁA1 571Zajęcia odbywały się w naszej szkole w auli i czytelni, w Muzeum Ceramiki (na ul. Mickiewicza i na ul. Kutuzowa), w Żywym Muzeum Ceramiki i w Teatrze Starym

Nad całością imprezy czuwała p. Dorota Chrzanowska – Florków.SZKOŁA1 532

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji naszego Festiwalu a w szczególności Paniom Iwonie Banach, Anecie Ćwieluch, Elżbiecie Rolak, Karolinie Zamorskiej, Dianie Izydorczyk oraz wszystkim pracownikom Muzeum Ceramiki, odwiedzającym nas naukowcom Pani dr Marcie Sochockiej, prof. dr hab. Kazimierzowi Orzechowskiemu, prof. dr hab. Tadeuszowi Doboszowi, Arturowi Rokosie, prof. dr hab. Jadwidze Sołoducho i dr hab. inż. Joannie Cabaj oraz sponsorowi Robertowi Chrzanowskiemu za wsparcie finansowe.

 Zdjęcia Laura Rogala kl. I b

SZKOŁA1 470

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023