Kasia pobiegła na Sycylii

O sukcesach Katarzyny Świcy w biegu na orientację już pisaliśmy, ciesząc się z Jej startu w Szkolnych Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Odbyły się one na Sycylii, w okolicach Palermo w dniach od 22 do 28 kwietnia. Wzięły w nich udział reprezentacje 27 państw, w tym także z Polski. Nasz kraj i liceum reprezentowała Kasia, uczennica klasy I B, na co dzień trenująca w klubie ,,Orientpark.pl” pod okiem trenera Dariusza Pachnika.

Serdecznie gratulujemy

Oto relacja Kasi z Mistrzostw

Biegałam w najstarszej oraz najtrudniejszej kategorii dziewczyn. Teren był trudny technicznie oraz biegowo i nigdy wcześniej nie miałam okazji biegać w podobnym. Podczas całego pobytu we Włoszech odbyły się trzy biegi. Pierwszy był to bieg klasyczny (długodystansowy) 5,4km. Miałam 48 miejsce na 76. Trasa była bardzo trudna, dużej części zawodników nie udało się ukończyć biegu. Drugim biegiem były sztafety przyjaźni, czyli bieg sprinterski. Zostały rozlosowane trzyosobowe drużyny. Każdy członek drużyny pochodził z innego państwa. Razem ze mną biegała dziewczyna z Belgi oraz chłopak z Estonii. Poszło nam bardzo dobrze ponieważ zajęliśmy 10 miejsce. Trzeci i ostatni był bieg średniodystansowy 4km i zajęłam 30 miejsce. W międzyczasie odbyła się parada narodów, wieczór kultur, na którym każdy kraj miał okazję się zaprezentować. Jeden dzień mieliśmy poświęcony na zwiedzanie oraz poznanie niewielkiej części Sycylii.

Jestem zadowolona ze swoich startów i cieszę się, że mogłam tam pojechać, ponieważ poznałam wiele osób i było to wielkie przeżycie, którego nigdy nie zapomnę.