Smaczny i zdrowy sukces naszych licealistek

Smaczny i zdrowy sukces naszych licealistek

W ostatni piątek (8 kwietnia 2016) w Teatrze Starym odbyła się gala podsumowująca konkurs „Młody Przedsiębiorca 2016” organizowany przez Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze i Starostwo Powiatowe w Bolesławcu. Miło nam poinformować, że nasze reprezentantki, uczennice klasy I c:  Julia Babijczuk, Kaja Hytnar i Agnieszka Kaziów zostały uhonorowane pierwszym miejscem. Jury doceniło pomysł i realizację firmy cateringowej „AgJuKa”, przyznając nagrodę w wysokości 1 tysiąca złotych oraz statuetkę „Młodego Przedsiębiorcy 2016”.

Konkurs polegał na stworzeniu biznesplanu przedsięwzięcia mogącego odnieść sukces na lokalnym rynku. Jest on dwuetapowy; pierwszy polega na stworzeniu biznesplanu, który zostaje poddany ocenie i zakwalifikowany do dalszego etapu, drugi na prezentacji przed komisją. Dziewczyny opracowały plan założenia firmy cateringowej ze zdrową żywnością.

Od wielu lat interesują się zdrowym żywieniem, więc przygotowanie biznesplanu i posiłków (którymi poczęstowały komisję) było, jak twierdzą, czystą przyjemnością.

Gratulujemy naszym laureatkom i opiekunce drużyny, Pani Dorocie Chrzanowskiej-Florków.

Fot. tytułowa G. Augustyn (dziękujemy)

Produkty przygotowane w ramach prezentacji firmy „AgJuKa”

agjuka2agjuka1

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.