Agata i Klaudia w finale Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”

Agata i Klaudia w finale Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”

Tradycją naszej szkoły stały się już sukcesy w ogólnopolskiej Olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II”. także i w tym roku mamy finalistki etapu centralnego, są nimi podopieczne pani Marty Pankiewicz.  Agata Rompała ( z kl. II c) zdobyła II miejsce w województwie, a Klaudia Kowalik (z kl. I b) zakwalifikowała się z trzecią lokatą.

Etap wojewódzki XVIII Ogólnopolskiej  Olimpiady Myśli Jana Pawła II odbył się 22 kwietnia, ale w tym roku w Bolesławcu, w Gimnazjum Samorządowym nr 2. Tegorocznym tematem przewodnim konkursu jest przesłanie papieża: „Głoście wartość rodziny”. Uroczystego rozpoczęcia olimpiady dokonał Dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej ks. dr Jarosław Kowalczyk. Uczniowie przez 60 minut zmagali się z niełatwym testem. Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez  Prezydenta Miasta Bolesławiec.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

Naszym licealistkom życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 10 – 11.06.2016 r. w Ciechanowcu (woj. podlaskie).

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...