Kolejny rok z tytułem „Srebrnej szkoły”

Kolejny rok z tytułem „Srebrnej szkoły”

Nadal mamy tytuł „Srebrnej szkoły” w opublikowanym Rankingu Liceów „Perspektyw”. Uplasowaliśmy się na 285 pozycji na 2171 liceów spełniających kryteria. W porównaniu do ubiegłego roku (201 pozycja) wyniki tegorocznego były dla nas zaskoczeniem, bo zarówno wyniki maturalne osiągnięte przez 172 ubiegłorocznych maturzystów (m.in. 100 % zdana matura), jak i sukcesy olimpijskie wskazywałyby na tendencję zwyżkową. Mimo to cieszymy się z faktu, że choć przybywa szkół w Polsce w konkurencji rankingowej (także tych prywatnych i społecznych) nasze liceum zawsze osiąga wysokie notowania, co jest zasługą poziomu nauki i dbałości o wszechstronny rozwój uczniów.

Przede wszystkim gratulujemy maturzystom rocznika 2015 „stuprocentowo” zdanej matury, co w skali kraju nie było tak powszechne, wysokich wyników z poziomu rozszerzonego, a naszym wspaniałym olimpijczykom sukcesów ogólnopolskich!

Na wyniki przyszłorocznej klasyfikacji pracujemy cały rok.

Publikujemy pismo gratulacyjne otrzymane w związku z rankingiem. Prosimy o zapoznanie się z nim szczególnie tegorocznych maturzystów. Znajdziecie w nim informację o ciekawej aplikacji – Mobilny Informator dla Maturzystów 2016.

Ranking

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.