Kolejny rok z tytułem „Srebrnej szkoły”

Kolejny rok z tytułem „Srebrnej szkoły”

Nadal mamy tytuł „Srebrnej szkoły” w opublikowanym Rankingu Liceów „Perspektyw”. Uplasowaliśmy się na 285 pozycji na 2171 liceów spełniających kryteria. W porównaniu do ubiegłego roku (201 pozycja) wyniki tegorocznego były dla nas zaskoczeniem, bo zarówno wyniki maturalne osiągnięte przez 172 ubiegłorocznych maturzystów (m.in. 100 % zdana matura), jak i sukcesy olimpijskie wskazywałyby na tendencję zwyżkową. Mimo to cieszymy się z faktu, że choć przybywa szkół w Polsce w konkurencji rankingowej (także tych prywatnych i społecznych) nasze liceum zawsze osiąga wysokie notowania, co jest zasługą poziomu nauki i dbałości o wszechstronny rozwój uczniów.

Przede wszystkim gratulujemy maturzystom rocznika 2015 „stuprocentowo” zdanej matury, co w skali kraju nie było tak powszechne, wysokich wyników z poziomu rozszerzonego, a naszym wspaniałym olimpijczykom sukcesów ogólnopolskich!

Na wyniki przyszłorocznej klasyfikacji pracujemy cały rok.

Publikujemy pismo gratulacyjne otrzymane w związku z rankingiem. Prosimy o zapoznanie się z nim szczególnie tegorocznych maturzystów. Znajdziecie w nim informację o ciekawej aplikacji – Mobilny Informator dla Maturzystów 2016.

Ranking

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...