Śpiewać każdy może- nasz konkurs – „Lingua et musica”

Śpiewać każdy może- nasz konkurs – „Lingua et musica”

Finałem Dnia Języków Obcych jest konkurs piosenki obcojęzycznej „Lingua et musica”, który odbył się już po raz VIII. Na scenie pojawiło się wielu utalentowanych uczniów naszej szkoły, jak i również zaproszonych gości, gdyż od paru lat uczestniczą w niej także uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół gimnazjalnych.

Repertuar był bardzo zróżnicowany, począwszy od znanych obecnie przebojów, kończąc na operowych ariach. Dominował język angielski, ale usłyszeliśmy też piosenki wykonane w języku włoskim i francuskim. Koncert rozpoczął brawurowy kankan odtańczony przez uczennice Gimnazjum Zakonu Pijarów, później na scenie pojawiali się soliści, duety, całe klasy i grupy językowe. Występy oceniało jury w składzie: pani Aleksandra Sozańska-Kut, pani Katarzyna Żak, pan Sławomir Zimniak. Imprezę prowadzili trzecioklasiści: Martyna Nawara i Sebastian Mihajlev.

Publiczność reagowała bardzo żywiołowa i nagradzała występy gromkimi brawami oraz owacjami na stojąco, co było dla nich największą nagrodą i satysfakcją.

Decyzją jury;

I miejsce otrzymała klasa II e za wykonanie i interpretację piosenki Michaela Jacksona „They don’t care about us”.

II miejsce przyznano Julii Kujawińskiej i Natalii Szymańskiej z Gimnazjum Zakonu Pijarów, które zaśpiewały piosenkę :Set fire to the rain” z repertuaru Adele.

III miejsce przypadło także uczennicy Gimnazjum Pijarów – Wiktorii Kozinodze za wykonanie piosenki „All of me” Johna Legenda. Przypominamy, że w ubiegłym roku Wiktoria wyśpiewała I miejsce.

Wyróżnienia trafiły do:

Darii Jadach i Julii Sadowskiej z Gimnazjum w Nowogrodźcu, które śpiewając „Imagine” z repertuaru Johna Lennona porwały publiczność

Elizy i Denise Laudani z I Prywatnego Gimnazjum za włoski przebój „Vivo per lei”

Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Dyrekcję naszego liceum otrzymała Ilona Hil za wzruszającą interpretację :Tears in haeven” Erica Claptona.

Jury postanowiło także docenić poczucie humoru zespołu drugoklasistów, którzy zmierzyli się z przebojem The Beatles ” Yellow submarine”.

Nad całością koncertu czuwała, podobnie jak  poprzednich latach pani Agata Kozicka, a nagrody finansowała Rada Rodziców i prywatni sponsorzy.

Cieszymy się, że z roku na rok nasz koncert „Lingua et musica” cieszy się coraz większym powodzeniem i biorą w nim udział utalentowani uczniowie szkół gimnazjalnych. Zapraszamy za rok!

16

19

 

 

 

 

 

2022242526272829

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...