Cały świat w jednym miejscu – Dzień Języków Obcych!

Cały świat w jednym miejscu – Dzień Języków Obcych!

Jak co roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych, podczas którego uczniowie mieli okazję zaprezentować wylosowane państwa.  Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy także uczniów gimnazjów.  Mogliśmy podziwiać stoiska przygotowane przez: Gimnazjum Zakonu Pijarów, Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu, Gimnazjum z Gromadki, Nowogrodźca oraz Świętoszowa. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, przygotowując prezentacje bardzo interesujące i bogate w informacje oraz kulinarne specyfiki. Atrakcją był także piękny pokaz kankana przygotowany przez uczennice Gimnazjum Pijarów. Dziękujemy uczniom tych szkół za wspaniałą zabawę oraz wspólnie spędzone chwile.

Ten wyjątkowy dzień był niekonwencjonalną lekcją,podczas której uczniowie wędrując po całej szkole mieli okazję do zobaczenia i przybliżenia wielu tradycji, kultur oraz kuchni wielu państw. Było też „wielojęzycznie”, bo przecież to Dzień Języków Obcych.

Tradycyjnie też odbył się konkurs na najciekawszą prezentację. W tym roku jury postanowiło nagrodzić I miejscem klasę II e za stoisko Meksyku, II miejsce przypadło klasie I c, która w barwny sposób oddała charakter Indii, angażując w to także wychowawcę, pana Edwarda Florkowa. III miejsce otrzymała klasa I b za wieloaspektową Anglię, w której znalazło się miejsce zarówno dla Królowej, jak i seansu filmowego „Bitwa o Anglię”

6

5

3837

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

 

 

Wszystkim klasom gratulujemy pomysłowości i zaangażowania w organizację stoisk. Dziękujemy także wychowawcom oraz nauczycielom języków obcych, w szczególności panu Damianowi Dziedziulowi- koordynatorowi całego przedsięwzięcia.

 

Nieodłączną częścią Dnia Języków są konkursy wiedzy o państwach. Przygotowali je nauczyciele języków obcych i

odbywały się one w czytelni szkolnej. W tym roku zwycięzcami okazali się:

Konkurs wiedzy:
o krajach niemieckojęzycznych: Ewelina Opas II C – I miejsce, Bartosz Zarówny I A – II miejsce i Oliwia Popowicz II C – III miejsce

31

 

 

 

 

 

o krajach anglojęzycznych: I miejsce ex aequo: Julia Zając, Marta Tomaszczyk (obie z klasy II c)

30

 

 

 

 

 

o Francji –  I miejsce –  Marek Tobiasz (kl, II a), II miejsce – Dariusz Gołębiowski (kl. III b),  III miejsce –  Martyna Krawczyk (kl. I b)

32

 

 

 

 

 

o Włoszech: I miejsce -Jan Krzywdziński, II miejsce – Patrycja Boluk, III miejsce Maciej Buciak (wszyscy z klasy II c)

33

 

 

 

 

 

(oprac) Klaudia Pruszyńska oraz n-le języków obcych

fot. Dawid Meier

więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku szkoły

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.