Nagrody i stypendia Starosty dla 17 naszych licealistów!

Nagrody i stypendia Starosty dla 17 naszych licealistów!

W piątkowe popołudnie w Teatrze Starym odbyła się gala wręczenia Stypendiów i Nagród Starosty Bolesławieckiego za osiągnięcia w nauce i sporcie w roku szkolnym 2014/2015. Otrzymało je aż 17 uczniów z naszej szkoły, w tym 7 absolwentów. Wyróżnionym licealistom na scenie towarzyszyli rodzice, którzy otrzymali listy gratulacyjne, oraz Dyrektor Cezary Czernatowicz, który odebrał także gratulacje dla szkoły za wspaniałe wyniki uczniów. Nagrody Starosty, zwane „”Efebami” otrzymała liczna grupa, na czele z Danielem Popkiem (absolwentem z klasy III a), który osiągnął najlepszy w powiecie bolesławieckim wynik na egzaminie maturalnym z przedmiotów rozszerzonych (95,89%) i ukończył szkołę ze średnią ocen – 5,61. Ogromne gratulacje dla obecnego studenta Politechniki Wrocławskiej. 

W gronie nagrodzonych „Efebami” za znaleźli się także:
Martyna OSTAŃSKA  ( absolwentka klasy III c) – która ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,28
Maksymilian KARBOWSKI (absolwent z klasy III c) – ze średnią 5,22
Marta STEFANOWSKA (absolwentka z klasy III d)– ze średnią 5,17
oraz Bartłomiej KULA (absolwent z klasy III c) – ze średnią – 5,17

Nagrodami Starosty uhonorowano także naszych mistrzów sportu za osiągnięcia ogólnopolskie. „Efeby” otrzymali:
Ewa OCHOCKA (absolwentka z klasy III c)
Maciej BUCIAK ( z klasy II c)
Kacper OLSZEWSKI ( z klasy III e)
Krystian SKRZYPACZ ( z klasy II d)
oraz Bartłomiej SZELIGA (absolwent z klasy III e)

Stypendia Starosty Bolesławieckiego przyznawane są za wybitne osiągnięcia naukowe. Jesteśmy dumni, że na tegorocznej Gali znaleźli się ci uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli średnią ocen 5,15 i powyżej:

Monika MARUSIAK – 5,53 (kl. II a),

Magdalena JANCZAK – 5,33 (kl. III a), 

Sławomir GORTYCH – 5,30 (kl. III c),

Paulina JAROSZ – 5,25 (kl. III a),

Anna NOGA – 5,22 (kl. III c),

Marta ZIÓŁKOWSKA – 5,20 (kl. II d) 

Laura PRZYDRÓŻNA – 5,18 (kl. II a).

 

Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy równie wysokich not w tym roku szkolnym!

Fot. Starostwo Powiatowe

wręczenie

sportowcy

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...