Kacper Grela – nasz mistrz szachowy

Kacper Grela – nasz mistrz szachowy

W związku z otrzymaniem przez Kacpra Grelę z klasy I a Stypendium Programu „zDolny Śląsk” postanowiliśmy przybliżyć wspaniałe osiągnięcia naszego pierwszoklasisty. Kacper jest wielokrotnym Mistrzem Polski w szachach juniorskich. Od sześciu lat jest zawodnikiem Klubu Szachowego Polonia Wrocław. Został powołany do kadry Polski Juniorów i jest objęty systemem centralnego szkolenia w Młodzieżowej Akademii Szachowej. Ostatni tydzień września Kacper, aktualny Mistrz Polski do lat 16, wystąpił w Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach klasycznych. Zawody odbyły się w miejscowości Poreć w Chorwacji. W mistrzostwach wzięło udział 838 zawodników z 41 krajów. Polskę reprezentowała liczna grupa 53 zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. W Kacpra grupie wiekowej, chłopców do lat 16, udział w zawodach wzięło 67 zawodników, w tym 5 Polaków. Rozegrano 9 partii, po jednej dziennie, a każda z nich trwała od 3 do 5 godzin.
Kacper zajął 19 miejsce, co uplasowało go na najwyższym miejscu wśród Polaków w tej grupie wiekowej. Tym samym potwierdził ,że tytuł Mistrza Polski wywalczony w marcu b.r. nie był przypadkowy.
Kacper od września 2015 posiada międzynarodowy tytuł mistrzowski FM ( Fide Master ).

Przypominamy, że w obecnej klasie I a mamy także mistrzów w brydżu sportowym. O sukcesach braci Jakuba i Patryka Patreuhów (jeszcze jako uczniów I Prywatnego Gimnazjum) było głośno.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i będziemy kibicować następnym rozgrywkom naszych zdolnych licealistów!

sala gry

Sala gry podczas Mistrzostw Europy w Chorwacji

fot.zbiory prywatne K.Greli

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Chcesz wiedzieć więcej o szkole? Zadaj nam pytanie.

Chcesz wiedzieć więcej o szkole? Zadaj nam pytanie.

Samorząd Uczniowski w naszej szkole chętnie włączy się w rekrutację 2020. Ósmoklasistko, Ósmoklasisto - jeśli chcesz wiedzieć jak wygląda szkolne życie, co to jest "cujon", kiedy odbywa się Koncert Walentynkowy, co to są "Władki", a co szczęśliwe numerki i dlaczego warto przyjść do I LO ...

Nasi mistrzowie sudoku

Nasi mistrzowie sudoku

W tegorocznej już IX edycji Mistrzostw Dolnego śląska w Sudoku wzięło udział 1104 uczniów z całego województwa, w tym 46 uczniów naszej szkoły. Na etapie szkolnym należało rozwiązać zadania eliminacyjne w postaci klasycznego sudoku o różnym rozmiarze z ewentualnymi modyfikacjami tj...

Żegnamy panią Janinę Śladowską

Żegnamy panią Janinę Śladowską

Ze smutkiem informujemy, że odeszła pani Janina Śladowska, nauczycielka wychowania technicznego w I Liceum w latach 1962-1990. Choć obecne pokolenia licealistów nie mają tego przedmiotu, to starsi absolwenci z pewnością pamiętają te zajęcia. Manualne prace, budowa urządzeń, doskonalenie...