Profesor Jan Miodek – będzie gościem naszej szkoły

Profesor Jan Miodek – będzie gościem naszej szkoły

W najbliższy poniedziałek gościć będziemy profesora Jana Miodka, językoznawcę, autora kilkuset publikacji naukowych i popularnonaukowych, dyrektora Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Bogata wiedza i wyjątkowy talent popularyzatorski Profesora Jana Miodka pozwoliły rozpropagować wiele zagadnień z dziedziny języka polskiego nie tylko w praktyce uczelnianej, ale w licznych autorskich cyklach telewizyjnych, jak emitowany w latach 1968-2007 cotygodniowy program „Ojczyzna polszczyzna”, czy od 2009 roku „Słownik polsko-polski”.

Będzie to trzecia wizyta Pana Profesora Miodka w naszej szkole ( w 1988, w 2000 roku) i choć minęło już wiele czasu, to zarówno wtedy, co potwierdzają kroniki szkolne, jak i teraz – z pewnością będzie to dla nas duże wydarzenie i zaszczyt. Wypada nam podziękować Panu Janowi Konarskiemu, którego życzliwość i znajomość z Panem Profesorem sprawiła, że spotkanie, na którym bardzo nam zależało – dojdzie do skutku.

Na koniec warto przytoczyć słowa profesora Jana Miodka z książki „Ludzie Pasje Wartości”, w której opowiada o swojej młodości, wyborach życiowych i pracy.

„(…) Ilekroć jestem na takim czy innym spotkaniu, w szkole czy w innym środowisku, i zadaje mi się pytanie, co zrobić żeby być szczęśliwym w życiu, zawsze odpowiadam : „Wybrać sobie taki zawód, który sprawia wam przyjemność. Wtedy będziecie w życiu szczęśliwi”.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich uczniów do auli szkolnej.

zdjęcie pochodzi ze strony www.kresowiacy.com

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV