Profesor Jan Miodek – będzie gościem naszej szkoły

Profesor Jan Miodek – będzie gościem naszej szkoły

W najbliższy poniedziałek gościć będziemy profesora Jana Miodka, językoznawcę, autora kilkuset publikacji naukowych i popularnonaukowych, dyrektora Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Bogata wiedza i wyjątkowy talent popularyzatorski Profesora Jana Miodka pozwoliły rozpropagować wiele zagadnień z dziedziny języka polskiego nie tylko w praktyce uczelnianej, ale w licznych autorskich cyklach telewizyjnych, jak emitowany w latach 1968-2007 cotygodniowy program „Ojczyzna polszczyzna”, czy od 2009 roku „Słownik polsko-polski”.

Będzie to trzecia wizyta Pana Profesora Miodka w naszej szkole ( w 1988, w 2000 roku) i choć minęło już wiele czasu, to zarówno wtedy, co potwierdzają kroniki szkolne, jak i teraz – z pewnością będzie to dla nas duże wydarzenie i zaszczyt. Wypada nam podziękować Panu Janowi Konarskiemu, którego życzliwość i znajomość z Panem Profesorem sprawiła, że spotkanie, na którym bardzo nam zależało – dojdzie do skutku.

Na koniec warto przytoczyć słowa profesora Jana Miodka z książki „Ludzie Pasje Wartości”, w której opowiada o swojej młodości, wyborach życiowych i pracy.

„(…) Ilekroć jestem na takim czy innym spotkaniu, w szkole czy w innym środowisku, i zadaje mi się pytanie, co zrobić żeby być szczęśliwym w życiu, zawsze odpowiadam : „Wybrać sobie taki zawód, który sprawia wam przyjemność. Wtedy będziecie w życiu szczęśliwi”.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich uczniów do auli szkolnej.

zdjęcie pochodzi ze strony www.kresowiacy.com

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.