Profesor Jan Miodek – będzie gościem naszej szkoły

Profesor Jan Miodek – będzie gościem naszej szkoły

W najbliższy poniedziałek gościć będziemy profesora Jana Miodka, językoznawcę, autora kilkuset publikacji naukowych i popularnonaukowych, dyrektora Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Bogata wiedza i wyjątkowy talent popularyzatorski Profesora Jana Miodka pozwoliły rozpropagować wiele zagadnień z dziedziny języka polskiego nie tylko w praktyce uczelnianej, ale w licznych autorskich cyklach telewizyjnych, jak emitowany w latach 1968-2007 cotygodniowy program „Ojczyzna polszczyzna”, czy od 2009 roku „Słownik polsko-polski”.

Będzie to trzecia wizyta Pana Profesora Miodka w naszej szkole ( w 1988, w 2000 roku) i choć minęło już wiele czasu, to zarówno wtedy, co potwierdzają kroniki szkolne, jak i teraz – z pewnością będzie to dla nas duże wydarzenie i zaszczyt. Wypada nam podziękować Panu Janowi Konarskiemu, którego życzliwość i znajomość z Panem Profesorem sprawiła, że spotkanie, na którym bardzo nam zależało – dojdzie do skutku.

Na koniec warto przytoczyć słowa profesora Jana Miodka z książki „Ludzie Pasje Wartości”, w której opowiada o swojej młodości, wyborach życiowych i pracy.

„(…) Ilekroć jestem na takim czy innym spotkaniu, w szkole czy w innym środowisku, i zadaje mi się pytanie, co zrobić żeby być szczęśliwym w życiu, zawsze odpowiadam : „Wybrać sobie taki zawód, który sprawia wam przyjemność. Wtedy będziecie w życiu szczęśliwi”.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich uczniów do auli szkolnej.

zdjęcie pochodzi ze strony www.kresowiacy.com

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...