Dni Otwarte, czyli wizyta uczniów z gimnazjów

Dni Otwarte, czyli wizyta uczniów z gimnazjów

Prawie 200 uczniów odwiedziło naszą szkołę 28 i 29 kwietnia w trakcie „Dni Otwartych”. Gościliśmy gimnazjalistów ze Lwówka, Nowogrodźca, Świętoszowa, Gromadki, Węglińca oraz bolesławieckich szkół: GS nr 1, GS nr 2, GS nr 3, GS nr 4, I i II Prywatnych Gimnazjów wraz z opiekunami. Przygotowaliśmy wiele spotkań i warsztatów, w trakcie których nasi goście mogli aktywnie włączyć się w różnorodne działania prowadzone przez naszych nauczycieli i licealistów.

Odbyły się warsztaty biologiczne, chemiczne, matematyczne i językowe oraz teatralno-literacko-filmowe.  Naszych gości oprowadzali licealiści ze szkolnej grupy SWAT, a o strawę dla ciała zadbał Samorząd Uczniowski przygotowując słodki poczęstunek. Na zakończenie obu dni postanowiliśmy ich zachęcić do wspólnej zabawy przy zumbie i „belgijce” odtańczonych na hali sportowej.

gim3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W przygotowaniu obu „Dni Otwartych” szczególnie zaangażowali się nauczyciele i licealiści:

Sławomir Gortych i Paweł Grzesikowski – warsztaty chemiczne pod opieką p. Doroty Startek

Kinga Buryło, Simona Stolicka i Aleksandra Kozioł – warsztaty biologiczne pod opieką p. Karoliny Jarząbek

Wiktor Piela, Piotr Lewicki, Marcin Wieczorek i Edyta Kocajda – warsztaty matematyczne pod opieką p. Małgorzaty Piotrów, Beaty Rembacz-Bonk i Tomasza Hoszowskiego

n-le języków obcych: p. Alicja Kozioł (j. francuski), p.Małgorzata Pędlowska i p.Małgorzata Naglik (j. niemiecki), p.Leszek Idzikowski i p.Damian Dziedziul (j. angielski), p. Barbara Jusypenko (j. włoski)

Nad artystyczną grupą gimnazjalistów czuwał nasz szkolny Teatr 'Bomba” pod opieką p. Irminy Nowak. Działania filmowe wsparł nasz absolwent Bogdan Kalita.

Gim2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do „zumby” zachęcała taneczna grupa w składzie: Justyna Matkowska, Wiktoria Tkaczyk, Paulina Jarosz, Anna Zając, Agata Nastalska i Oliwia Żabińska – pod okiem p. Piotra Matusiaka.

„Belgijkę” w brawurowym stylu poprowadzili m.in.Maja Szocińska i Wojtek Jaskot.

Wszystkim serdecznie dziękujemy 🙂

Mamy nadzieję, że w trakcie tych dwóch dni nasi goście mieli wiele okazji do poznania szkoły i jej specyfiki, oferty dla klas I oraz wspólnej zabawy. Dziękujemy za wizytę.

Relację fotograficzną przygotował Dawid Meier

galerię zdjęć można zobaczyć tu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023