Dni Otwarte, czyli wizyta uczniów z gimnazjów

Dni Otwarte, czyli wizyta uczniów z gimnazjów

Prawie 200 uczniów odwiedziło naszą szkołę 28 i 29 kwietnia w trakcie „Dni Otwartych”. Gościliśmy gimnazjalistów ze Lwówka, Nowogrodźca, Świętoszowa, Gromadki, Węglińca oraz bolesławieckich szkół: GS nr 1, GS nr 2, GS nr 3, GS nr 4, I i II Prywatnych Gimnazjów wraz z opiekunami. Przygotowaliśmy wiele spotkań i warsztatów, w trakcie których nasi goście mogli aktywnie włączyć się w różnorodne działania prowadzone przez naszych nauczycieli i licealistów.

Odbyły się warsztaty biologiczne, chemiczne, matematyczne i językowe oraz teatralno-literacko-filmowe.  Naszych gości oprowadzali licealiści ze szkolnej grupy SWAT, a o strawę dla ciała zadbał Samorząd Uczniowski przygotowując słodki poczęstunek. Na zakończenie obu dni postanowiliśmy ich zachęcić do wspólnej zabawy przy zumbie i „belgijce” odtańczonych na hali sportowej.

gim3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W przygotowaniu obu „Dni Otwartych” szczególnie zaangażowali się nauczyciele i licealiści:

Sławomir Gortych i Paweł Grzesikowski – warsztaty chemiczne pod opieką p. Doroty Startek

Kinga Buryło, Simona Stolicka i Aleksandra Kozioł – warsztaty biologiczne pod opieką p. Karoliny Jarząbek

Wiktor Piela, Piotr Lewicki, Marcin Wieczorek i Edyta Kocajda – warsztaty matematyczne pod opieką p. Małgorzaty Piotrów, Beaty Rembacz-Bonk i Tomasza Hoszowskiego

n-le języków obcych: p. Alicja Kozioł (j. francuski), p.Małgorzata Pędlowska i p.Małgorzata Naglik (j. niemiecki), p.Leszek Idzikowski i p.Damian Dziedziul (j. angielski), p. Barbara Jusypenko (j. włoski)

Nad artystyczną grupą gimnazjalistów czuwał nasz szkolny Teatr 'Bomba” pod opieką p. Irminy Nowak. Działania filmowe wsparł nasz absolwent Bogdan Kalita.

Gim2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do „zumby” zachęcała taneczna grupa w składzie: Justyna Matkowska, Wiktoria Tkaczyk, Paulina Jarosz, Anna Zając, Agata Nastalska i Oliwia Żabińska – pod okiem p. Piotra Matusiaka.

„Belgijkę” w brawurowym stylu poprowadzili m.in.Maja Szocińska i Wojtek Jaskot.

Wszystkim serdecznie dziękujemy 🙂

Mamy nadzieję, że w trakcie tych dwóch dni nasi goście mieli wiele okazji do poznania szkoły i jej specyfiki, oferty dla klas I oraz wspólnej zabawy. Dziękujemy za wizytę.

Relację fotograficzną przygotował Dawid Meier

galerię zdjęć można zobaczyć tu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.