We were there!

We were there!

Nasz 14. Festiwal Języka Angielskiego odbył się po raz drugi na scenie Teatru Starego. Tradycyjnie  lekki i humorystyczny program został w całości przygotowany przez naszych utalentowanych licealistów pod okiem Pana Leszka Idzikowskiego. Na widowni zasiedli uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, I Prywatnego Gimnazjum oraz nasze klasy językowe. Na scenie królował język angielski.

Tegoroczny Festiwal poświęcony był krótko mówiąc uczuciom. W spektaklu „A Trip to the Mountains” na wyprawę w góry zabrali nas: Sonia Hajdasz, Monika Maczkowiak, Anna Zając, Hubert Lehman, Mateusz Stachów i Norman Lippik. Podróżniczo-sercowe rozterki miały dość nieoczekiwane zakończenie. W muzycznym repertuarze usłyszeliśmy Martę Rybicką, Sandrę Pacynę, Marcelinę Walengę i Karola Lisieckiego oraz samego Leszka Idzikowskiego. Wokalistom towarzyszył zespół w składzie: Norman Lippik, Peweł Grzesikowski, Szymon Różnicki i Filip Klimek.

W piosence „Fever” udało się włączyć do śpiewania całą widownię. Ciekawostką jest fakt, że Karol Lisiecki brawurowo wykonał także w języku niemieckim piosenkę „Die Hoffnung”.

Festiwal 2

Festiwal w swojej formule jest zarówno doskonałą okazją do szlifowania w praktyce (scenicznej) języka angielskiego, ale również promocją naszych utalentowanych uczniów.

 

 

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.