Nasi licealiści z Nagrodą za Promocję Miasta 2015

Nasi licealiści z Nagrodą za Promocję Miasta 2015

Miło nam poinformować, że w gronie nagrodzonych tegoroczną Nagrodą Prezydenta za Promocję Miasta znalazło się dwóch naszych licealistów : Rafał Molenda z klasy III b za naukę, a Norman Lippik z klasy II c za osiągnięcia sportowe.

-Ta nagroda daje mi ogromną satysfakcję, ponieważ świadczy o tym że moja praca i starania zostały zauważone i docenione. Chciałbym również podziękować wszystkim, dzięki którym moje sukcesy były możliwe, w szczególności Pani Dorocie Chrzanowskiej-Florków i Panu Edwardowi Florków, opiekunom konkursów. To wyróżnienie to także ich sukces – powiedział Rafał.

Kapituła przyznająca nagrody doceniła naukowe osiągnięcia naszego licealisty, który jest Finalistą III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. W poprzednim roku szkolnym został laureatem Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, brał także udział w zawodach okręgowych II Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania, w Olimpiadzie Wiedzy o III RP oraz w finale wojewódzkim Konkursu 25 lat Senatu w Polsce. Warto dodać, że oprócz osiągnięć naukowych Rafał ma na swoim koncie również sukcesy w brydżu sportowym. Jest Mistrzem Makroregionu i Dolnego Śląska, zdobywcą IV miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski oraz VII miejsca w Mistrzostwach Polski Par Młodzieży Szkolnej. Rafał, tegoroczny maturzysta marzy o karierze prawniczej, czego mu serdecznie życzymy.

W kategorii sport nagrodę otrzymał Norman Lippik,  który trenuje brydż sportowy w Młodzieżowym Domu Kultury. Norman, uczeń II klasy o profilu biologiczno-chemicznym, zdobył I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych w Turnieju Par na maxy i VI miejsce w Turnieju Par na impy, a także złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Bolesławieckiego.

Warto dodać, że obok Normana nagrodę za osiągnięcia sportowe odebrali także bracia Jakub i Patryk Patreuhowie, z klasy III I Prywatnego Gimnazjum, którzy na swoim koncie mają prestiżowy tytuł Mistrzów Świata w brydżu sportowym ( do lat 15).

Serdecznie gratulujemy uczniom, ich Rodzicom, opiekunom i trenerom.

Jesteśmy dumni z Waszych sukcesów !

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Chcesz wiedzieć więcej o szkole? Zadaj nam pytanie.

Chcesz wiedzieć więcej o szkole? Zadaj nam pytanie.

Samorząd Uczniowski w naszej szkole chętnie włączy się w rekrutację 2020. Ósmoklasistko, Ósmoklasisto - jeśli chcesz wiedzieć jak wygląda szkolne życie, co to jest "cujon", kiedy odbywa się Koncert Walentynkowy, co to są "Władki", a co szczęśliwe numerki i dlaczego warto przyjść do I LO ...

Nasi mistrzowie sudoku

Nasi mistrzowie sudoku

W tegorocznej już IX edycji Mistrzostw Dolnego śląska w Sudoku wzięło udział 1104 uczniów z całego województwa, w tym 46 uczniów naszej szkoły. Na etapie szkolnym należało rozwiązać zadania eliminacyjne w postaci klasycznego sudoku o różnym rozmiarze z ewentualnymi modyfikacjami tj...

Żegnamy panią Janinę Śladowską

Żegnamy panią Janinę Śladowską

Ze smutkiem informujemy, że odeszła pani Janina Śladowska, nauczycielka wychowania technicznego w I Liceum w latach 1962-1990. Choć obecne pokolenia licealistów nie mają tego przedmiotu, to starsi absolwenci z pewnością pamiętają te zajęcia. Manualne prace, budowa urządzeń, doskonalenie...