Nasi licealiści z Nagrodą za Promocję Miasta 2015

Nasi licealiści z Nagrodą za Promocję Miasta 2015

Miło nam poinformować, że w gronie nagrodzonych tegoroczną Nagrodą Prezydenta za Promocję Miasta znalazło się dwóch naszych licealistów : Rafał Molenda z klasy III b za naukę, a Norman Lippik z klasy II c za osiągnięcia sportowe.

-Ta nagroda daje mi ogromną satysfakcję, ponieważ świadczy o tym że moja praca i starania zostały zauważone i docenione. Chciałbym również podziękować wszystkim, dzięki którym moje sukcesy były możliwe, w szczególności Pani Dorocie Chrzanowskiej-Florków i Panu Edwardowi Florków, opiekunom konkursów. To wyróżnienie to także ich sukces – powiedział Rafał.

Kapituła przyznająca nagrody doceniła naukowe osiągnięcia naszego licealisty, który jest Finalistą III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. W poprzednim roku szkolnym został laureatem Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, brał także udział w zawodach okręgowych II Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania, w Olimpiadzie Wiedzy o III RP oraz w finale wojewódzkim Konkursu 25 lat Senatu w Polsce. Warto dodać, że oprócz osiągnięć naukowych Rafał ma na swoim koncie również sukcesy w brydżu sportowym. Jest Mistrzem Makroregionu i Dolnego Śląska, zdobywcą IV miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski oraz VII miejsca w Mistrzostwach Polski Par Młodzieży Szkolnej. Rafał, tegoroczny maturzysta marzy o karierze prawniczej, czego mu serdecznie życzymy.

W kategorii sport nagrodę otrzymał Norman Lippik,  który trenuje brydż sportowy w Młodzieżowym Domu Kultury. Norman, uczeń II klasy o profilu biologiczno-chemicznym, zdobył I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych w Turnieju Par na maxy i VI miejsce w Turnieju Par na impy, a także złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Bolesławieckiego.

Warto dodać, że obok Normana nagrodę za osiągnięcia sportowe odebrali także bracia Jakub i Patryk Patreuhowie, z klasy III I Prywatnego Gimnazjum, którzy na swoim koncie mają prestiżowy tytuł Mistrzów Świata w brydżu sportowym ( do lat 15).

Serdecznie gratulujemy uczniom, ich Rodzicom, opiekunom i trenerom.

Jesteśmy dumni z Waszych sukcesów !

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...