Nasi licealiści z Nagrodą za Promocję Miasta 2015

Nasi licealiści z Nagrodą za Promocję Miasta 2015

Miło nam poinformować, że w gronie nagrodzonych tegoroczną Nagrodą Prezydenta za Promocję Miasta znalazło się dwóch naszych licealistów : Rafał Molenda z klasy III b za naukę, a Norman Lippik z klasy II c za osiągnięcia sportowe.

-Ta nagroda daje mi ogromną satysfakcję, ponieważ świadczy o tym że moja praca i starania zostały zauważone i docenione. Chciałbym również podziękować wszystkim, dzięki którym moje sukcesy były możliwe, w szczególności Pani Dorocie Chrzanowskiej-Florków i Panu Edwardowi Florków, opiekunom konkursów. To wyróżnienie to także ich sukces – powiedział Rafał.

Kapituła przyznająca nagrody doceniła naukowe osiągnięcia naszego licealisty, który jest Finalistą III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. W poprzednim roku szkolnym został laureatem Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, brał także udział w zawodach okręgowych II Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania, w Olimpiadzie Wiedzy o III RP oraz w finale wojewódzkim Konkursu 25 lat Senatu w Polsce. Warto dodać, że oprócz osiągnięć naukowych Rafał ma na swoim koncie również sukcesy w brydżu sportowym. Jest Mistrzem Makroregionu i Dolnego Śląska, zdobywcą IV miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski oraz VII miejsca w Mistrzostwach Polski Par Młodzieży Szkolnej. Rafał, tegoroczny maturzysta marzy o karierze prawniczej, czego mu serdecznie życzymy.

W kategorii sport nagrodę otrzymał Norman Lippik,  który trenuje brydż sportowy w Młodzieżowym Domu Kultury. Norman, uczeń II klasy o profilu biologiczno-chemicznym, zdobył I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych w Turnieju Par na maxy i VI miejsce w Turnieju Par na impy, a także złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Bolesławieckiego.

Warto dodać, że obok Normana nagrodę za osiągnięcia sportowe odebrali także bracia Jakub i Patryk Patreuhowie, z klasy III I Prywatnego Gimnazjum, którzy na swoim koncie mają prestiżowy tytuł Mistrzów Świata w brydżu sportowym ( do lat 15).

Serdecznie gratulujemy uczniom, ich Rodzicom, opiekunom i trenerom.

Jesteśmy dumni z Waszych sukcesów !

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023