Rozpoczęliśmy warsztaty na Politechnice Wrocławskiej

Rozpoczęliśmy warsztaty na Politechnice Wrocławskiej

W ubiegły piątek klasy III c i III d zainaugurowały cykl warsztatów na Politechnice Wrocławskiej, zgodnie z porozumieniem o współpracy podpisanym w ubiegłym roku szkolnym przez Pana Rektora Profesora dr hab. inż. Tadeusza Więckowskiego oraz Dyrektora Cezarego Czernatowicza. Zaplanowanych 8 takich wyjazdów (raz w miesiącu), w trakcie których odbywać się będą warsztaty z matematyki i chemii. Wezmą w nich udział klasy: III a, III c, III d oraz klasy II a, II c i II d. Koordynatorkami tego cyklu zajęć z naszej strony są Panie : Dorota Starek i Małgorzata Piotrów.

W pierwszych warsztatach z chemii, które miały formę zajęć laboratoryjnych na Wydziale Chemii – wzięła udział klasa III c. Poświęcone były reakcji utleniania-redukcji, a prowadzone przez dr inż. Teresę Tłaczałę wraz z pracownikami naukowymi z Zakładu Chemii Nieorganicznej i Strukturalnej Wydziału Chemicznego.

IMG_2082 IMG_2086 IMG_2092Kolejne, zaplanowane na 21 listopada dotyczyć będą analizy jakościowej.

Tymczasem klasa III d uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez prof.dr hab.Jacek Cichoń z Instytutu Matematyki i Informatyki Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, które odbywały się w nowej siedzibie Cyfrowej Biblioteki Multimedialnej Politechniki. Tematem głównym była ciągłość i pochodna funkcji.Podczas wykładu prowadzący przedstawiał ilustracje graficzne przy użyciu najnowszych programów matematycznych.

IMG_2100

Następny wykład odbędzie się 21 listopada 2014r.

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...