Kolejny sukces Karoliny Filistyńskiej!

Kolejny sukces Karoliny Filistyńskiej!

W finale VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” Karolina Filistyńska, uczennica klasy 2 A, zdobyła VIII miejsce.

1402059551921Temat Olimpiady nawiązywał do jesiennych obchodów Dnia Papieskiego i brzmiał: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Święty Jan Paweł II sam był człowiekiem dialogu. Zawsze ukazywał dialog jako szansę prawdziwego spotkania między ludźmi. Uczył, że dialog musi być oparty na prawdzie i wzajemnym szacunku.
Wszyscy widzimy ogromną potrzebę zmiany sposobu debaty w wymiarze społecznym i indywidualnym, na płaszczyźnie kulturalnej, społecznej i religijnej. Tym bardziej cieszy wielkie zaangażowanie młodzieży, bo treści Olimpiady były naprawdę trudne.
Uczestnicy Olimpiady zapoznali się z licznymi tekstami papieskimi nie tylko św. Jana Pawła II, ale i jego poprzedników, a także z dokumentami Soboru Watykańskiego II.
W finale wzięli udział przedstawiciele z 33 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy przeszli przez trudne sito etapów szkolnego i wojewódzkiego.  Pierwsza część współzawodnictwa polegała na rozwiązaniu testu z zadaniami wielokrotnego wyboru i z pytaniami otwartymi. W ten sposób wyłoniono dziesięciu najlepszych uczestników Olimpiady, którzy następnie w „finale finału” odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Trzeba było się wykazać ogromną wiedzą i … mieć trochę szczęścia (zestawy były jednak różnej trudności).

Karolina na finale z opiekunką olimpiady panią Teresą Czarnecką.

Karolina poradziła sobie nieźle z wyjątkowo trudnym zestawem.

 

Gratulujemy Laureatce oraz jej opiekunce- pani Teresie Czarneckiej

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV