Kolejny sukces Karoliny Filistyńskiej!

Kolejny sukces Karoliny Filistyńskiej!

W finale VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” Karolina Filistyńska, uczennica klasy 2 A, zdobyła VIII miejsce.

1402059551921Temat Olimpiady nawiązywał do jesiennych obchodów Dnia Papieskiego i brzmiał: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Święty Jan Paweł II sam był człowiekiem dialogu. Zawsze ukazywał dialog jako szansę prawdziwego spotkania między ludźmi. Uczył, że dialog musi być oparty na prawdzie i wzajemnym szacunku.
Wszyscy widzimy ogromną potrzebę zmiany sposobu debaty w wymiarze społecznym i indywidualnym, na płaszczyźnie kulturalnej, społecznej i religijnej. Tym bardziej cieszy wielkie zaangażowanie młodzieży, bo treści Olimpiady były naprawdę trudne.
Uczestnicy Olimpiady zapoznali się z licznymi tekstami papieskimi nie tylko św. Jana Pawła II, ale i jego poprzedników, a także z dokumentami Soboru Watykańskiego II.
W finale wzięli udział przedstawiciele z 33 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy przeszli przez trudne sito etapów szkolnego i wojewódzkiego.  Pierwsza część współzawodnictwa polegała na rozwiązaniu testu z zadaniami wielokrotnego wyboru i z pytaniami otwartymi. W ten sposób wyłoniono dziesięciu najlepszych uczestników Olimpiady, którzy następnie w „finale finału” odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Trzeba było się wykazać ogromną wiedzą i … mieć trochę szczęścia (zestawy były jednak różnej trudności).

Karolina na finale z opiekunką olimpiady panią Teresą Czarnecką.

Karolina poradziła sobie nieźle z wyjątkowo trudnym zestawem.

 

Gratulujemy Laureatce oraz jej opiekunce- pani Teresie Czarneckiej

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.