Kolejny sukces Karoliny Filistyńskiej!

Kolejny sukces Karoliny Filistyńskiej!

W finale VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” Karolina Filistyńska, uczennica klasy 2 A, zdobyła VIII miejsce.

1402059551921Temat Olimpiady nawiązywał do jesiennych obchodów Dnia Papieskiego i brzmiał: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Święty Jan Paweł II sam był człowiekiem dialogu. Zawsze ukazywał dialog jako szansę prawdziwego spotkania między ludźmi. Uczył, że dialog musi być oparty na prawdzie i wzajemnym szacunku.
Wszyscy widzimy ogromną potrzebę zmiany sposobu debaty w wymiarze społecznym i indywidualnym, na płaszczyźnie kulturalnej, społecznej i religijnej. Tym bardziej cieszy wielkie zaangażowanie młodzieży, bo treści Olimpiady były naprawdę trudne.
Uczestnicy Olimpiady zapoznali się z licznymi tekstami papieskimi nie tylko św. Jana Pawła II, ale i jego poprzedników, a także z dokumentami Soboru Watykańskiego II.
W finale wzięli udział przedstawiciele z 33 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy przeszli przez trudne sito etapów szkolnego i wojewódzkiego.  Pierwsza część współzawodnictwa polegała na rozwiązaniu testu z zadaniami wielokrotnego wyboru i z pytaniami otwartymi. W ten sposób wyłoniono dziesięciu najlepszych uczestników Olimpiady, którzy następnie w „finale finału” odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Trzeba było się wykazać ogromną wiedzą i … mieć trochę szczęścia (zestawy były jednak różnej trudności).

Karolina na finale z opiekunką olimpiady panią Teresą Czarnecką.

Karolina poradziła sobie nieźle z wyjątkowo trudnym zestawem.

 

Gratulujemy Laureatce oraz jej opiekunce- pani Teresie Czarneckiej

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023