Nasi historycy w finałach ogólnopolskich

Nasi historycy w finałach ogólnopolskich

 Justyna Matijczak z klasy II b zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału VIII Olimpiady Mediewistycznej. Nasza uczennica znalazła się w gronie 59 uczniów z całej Polski, którzy już 15 kwietnia zmierzą się w etapie centralnym organizowanym jest w Czersku.
Również ogromny sukces odniósł Dariusz Gołębiewski z klasy I b, który po eliminacjach wojewódzkich znalazł się w finałowej trójce Olimpiady Tematycznej  „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1914–1950. Od strzelców i legionistów do żołnierzy wyklętych”, tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się w  Warszawie, w czerwcu.
Serdecznie gratulujemy naszym licealistom i opiekunom olimpiad – pani Jolancie Kawuli i panu Edwardowi Florków.

Życzymy powodzenia na centralnych etapach.

Mamy nadzieję, że Clio – muza historii – będzie wspierać naszych licealistów, stąd jej wizerunek namalowany przez Artemisię Gentileschi (barokową malarkę) towarzyszy tej informacji.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.