Sentymentalna podróż w czasie – Jubileusz 70-lecia

Sentymentalna podróż w czasie – Jubileusz 70-lecia

W sobotnie przedpołudnie – 10 czerwca – Liceum zaczęło wypełniać się gośćmi.  Czas wypełniony był klasowymi spotkaniami, rozmowami w szkolnej kawiarence, zwiedzaniem dawno nie widzianych miejsc, z którymi wiąże się tyle wspomnień.  Uwagę przykuwały wystawy archiwalnych zdjęć oraz kronik szkolnych.  Punktualnie o 11.00, w auli szkolnej  głos z „dworcowego megafonu”  zapowiedział początek podróży, podróży nietypowej, bo z teraźniejszości do przeszłości. Scena, która w tym dniu zamieniła się w dworcowy peron wypełniła się pasażerami. Pośród studentów wracających do Bolesławca na weekend znalazła się kobieta. Celem jej podróży był przyjazd na jubileusz szkoły, ale w szczególności na zjazd absolwentów. W oczekiwaniu na opóźniony pociąg pomiędzy pasażerami wywiązuje się pełna wspomnień i wzruszeń rozmowa… o szkole, o minionych latach, o niespełnionej miłości, o czasie, który przeminął.

I tak program artystyczny przygotowany przez naszych licealistów pod kierunkiem pani Irminy Nowak wprowadził wszystkich w jubileuszowy nastrój. Ze sceny popłynęły nie tylko wspomnienia, ale także brawurowo i perfekcyjnie wykonane polskie piosenki, nie zabrakło też odtańczonego poloneza, do którego zaproszono Dyrektora Cezarego Czernatowicza. Wzruszający i pełen emocji program dostarczył widzom niezapomnianych przeżyć. Warto dodać, że główną rolę w przedstawieniu odgrywała pani Małgorzata Naglik, nauczycielka języka niemieckiego i zarazem absolwentka I LO.

Druga część uroczystości poświęcona była tym wszystkim, którzy tworzyli i tworzą historię naszego Liceum. Podziękowania i okolicznościową publikację otrzymały władze Starostwa na czele ze Starostą-panem Karolem Stasikiem i miasta, reprezentowane przez Wiceprezydenta pana Kornela Filipowicza. Szczególne podziękowania trafiły do byłych dyrektorów i wicedyrektorów szkoły, w imieniu których przemawiali panowie Zygmunt Brusiło i  Stanisław Małkowski. Wzruszająca, jak zawsze, była obecność pierwszych absolwentów szkoły, wychowanków państwa Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów. Życzenia i wspomnienia pana Kazimierze Sucharzewskiego, absolwenta rocznika 1949 są żywym dowodem tradycji i przywiązania do Alma Mater.

W trakcie wystąpień padało wiele ciepłych i wzruszających słów o szkole, jej pedagogach, bogatej historii i równie imponującej teraźniejszości. Głos zabierali dyrektorzy szkół zrzeszonych w Towarzystwie Szkół Twórczych, szkół powiatowych, władz gmin oraz absolwenci. Wicestarosta Tomasz Gabrysiak odczytał List gratulacyjny Marszałka Województwa Dolnośląskiego pana Cezarego Przybylskiego.  

Uroczystość, prowadzona przez panią Irminę Nowak i tegorocznego absolwenta – Jana Krzywdzińskiego zakończyła się odśpiewaniem przez szkolny chór „Gaudeamus Igitur”.

 W muzyczno-słownym programie artystycznym udział wzięli:

Wiktoria Szczepańska, Daria Konefał,Julia Gołębiowska, Gabriela Widera, Magda Kusber, Eliza Sondaj, Aleksandra Potocka, Magda Cichorzewska, Kaja Hytnar, Agnieszka Kaziów, Anna Wróblewska, Klaudia Kowalik, Monika Mikołajczyk, Natalia Sikorzyńska, Eliza Laudani, Martyna Kuklińska, Marika Zdunek, Krzysztof Kamiński i Jan Krzywdziński

O muzyczną oprawę zadbali: Karolina Kłak, Jan i Jakub Dziubowie, Szymon Kut, Michał Celmer i Paweł Kozicki.

Dekorację stworzyły Gabriela Szpila i Ewa Udzielak (tegoroczne absolwentki)

W imieniu szkoły składamy serdeczne podziękowania składamy pani Aleksandrze Sozańskiej-Kut za wsparcie i pomoc merytoryczną w przygotowaniu musicalu.

Dziękujemy także:

Pani Katarzynie Sas – za artystyczne wsparcie

Panu Józefowi Królowi

Panu Adamowi Kutowi

Panu Jarosławowi Olesiowi

Panu Arkadiuszowi Majewskiemu

oraz

Księdzu Józefowi Hupie

fot.: Bernard Łętowski

2 3 4 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Nasze Lekkoatletki najlepsze na Dolnym Śląsku!

Nasze Lekkoatletki najlepsze na Dolnym Śląsku!

23 kwietnia to szczególny dzień dla szkolnego sportu. Nasze dziewczęta wywalczyły złoto w Finale Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej w Zgorzelcu. W zawodach brały udział reprezentacje składające się z minimum 8, a maksymalnie z 16 zawodników/zawodniczek, rocznik 2004 i młodsi. Zawodnicy mogli brać...

Matura 2024 – organizacja

Matura 2024 - organizacja

Uwaga Maturzyści! W pliku matura 2024 znajduje się harmonogram wraz z organizacją egzaminów pisemnych. Prosimy zwrócić uwagę szczególnie na 3 pierwsze dni i rozplanowanie sal. Litery A,B,C,D - oznaczają klasy Litera X - oznacza absolwentów Liczby oznaczają liczbę zdających (jeśli...

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...