Uroczyście, podniośle, teatralnie i zabawnie.

Uroczyście, podniośle, teatralnie i zabawnie.

Uroczystość Podsumowania Ruchu Olimpijskiego połączona z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. maja w tym roku miała niecodzienną oprawę, bo odbyła się w Teatrze Starym. Historyczno-poetycki montaż przygotowany przez uczniów z klasy I d przybliżył nam treści związane z Ustawą Rządową uchwaloną 224 lata temu.

O4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kolejnej części uroczystości nastąpiło podsumowanie ruchu olimpijskiego, którego dokonał dyrektor Cezary Czernatowicz. Podkreślał, że w tym roku szkolnym prawie połowa uczniów wystartowała w 50 olimpiadach i konkursach na szczeblu szkolnym, z czego w etapie okręgowym znalazło się 79 licealistów, a w centralnym 8 osób. Na szczególne uhonorowanie zasłużyli właśnie laureaci i finaliści szczebla ogólnopolskiego :

Emilia Bysiec (kl. III b) – laureatka XIII miejsca w II Ogólnopolskiej Olimimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej – opiekun p.Edward Florków

Piotr Marecki (kl. III a) – finalista 64. Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej – opiekunka p. Irena Kilimiak

Monika Marusiak (kl. I a) – finalistka XXV Olimpiady Teologii Katolickiej- opiekun p. Paweł Niemiec

Dorota Łanoszka (kl. II b) – XIV miejsce w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Bibliologicznej i Informatologicznej – opiekunka p. Dorota Chrzanowska-Florków

Karolina Filistyńska (kl. III a) – finalistka VII Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” – opiekun p. Paweł Niemiec

oraz

grupa w składzie : Monika Marusiak, Oliwia Popowicz (kl. Ic) i Ewelina Opas (kl. Ic) – finalistki Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE” – opiekunka p. Małgorzata Pędlowska

 

Piotr Marecki otrzymał także list gratulacyjny od władz Uniwersytetu Jagiellońskiego, w którym, oprócz słów uznania i podziwu dla jego osiągnięć naukowych uczelnia zaprasza go do studiowania na wybranym przez siebie kierunku z obietnicą wielu przywilejów.

O2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyróżniono także liczącą 50 osób grupę licealistów, którzy odnieśli sukcesy na etapach okręgowych olimpiad i konkursów. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców i wręczone przez panią Grażynę Matczak, przewodniczącą Rady.

W trakcie uroczystości doceniono działalność grupy projektowej „Czytam, więc jestem”, która przez kilka miesięcy realizowała projekt w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Grupa w składzie: Dorota Łanoszka, Inka Ługowska, Liliana Scelina, Emilia Utratna, Emilia Szczepan, Janek Krzywdziński, Jakub Wędzina – pod opieką p. Doroty Chrzanowskiej-Florków w ubiegłym tygodniu na podsumowaniu projektów w Warszawie otrzymała „Brązowego Wilka”.

Wręczono także Certyfikaty Microsoft Office, które otrzymali: Kacper Borucki (kl. II e) – zdobywca największej ilości certyfikatów spośród wszystkich uczestników kursu oraz Łukasz Chmielewski (z kl. I d).

Duża grupa licealistów biorących udział w półrocznym projekcie 'Licealiści liczą” na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymała stosowne zaświadczenia. Byli to :

z klasy II c – Sławomir Gortych ( z wynikiem celującym), Julia Rozenbajgier, Szymon Różnicki, Dawid Meier, Paweł Grzesikowski, Agnieszka Klementowska, Julia Jancelewicz, Natalia Matczak, Natalia Zwolińska

z klasy II d – Mateusz Rycerz, Sebastian Mihaljev, Hanna Krzywdzińska, Emilia Suchecka, Dawid Warmus, Michał Garbacz

O3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po części oficjalnej uroczystości przyszła pora na ucztę teatralną, którą przygotował nasz szkolny Teatr „Bomba” po opieką p. Irminy Nowak.

Mogliśmy zobaczyć przezabawną historię zatytułowaną „Kandytatki na żonę”, w której główny bohater zmuszony jest dokonać wyboru spośród 4 panien, choć w tajemnicy przed wujostwem zaręczył się w ich służącą. Sztuka w brawurowy sposób odegrana została przez zespół w składzie:

Mateusz Dombrowicz (Wiktor), Małgorzata Narecka i Bartosz Kalisz (wujostwo), Patrycja Boluk, Gabriela Szpila, Julia Dundar i Karolina Domańska (panny), Liliana Scelina (służąca), Marek Tobiasz (lokaj Zenona). O oprawę muzyczną zadbali: Kajetan Szymkiewicz i Julia Gołębiowska, a w finałowej piosence Jakub Naglik ( z Podstawowej Szkoły Zakonu Pijarów), któremu akompaniowała Aleksandra Sozańska-Kut.

Gratulujemy sukcesów wszystkim laureatom i finalistom olimpiad i konkursów, opiekunom, rodzicom

Teatrowi „Bomba” niezwykle udanej premiery, którą wkrótce mamy nadzieję powtórnie zobaczyć

Klasie I d wraz z wychowawcą, p. Sławomirem Zimniakiem dziękujemy za przygotowanie uroczystości

Szczególne podziękowania dla pana Marka Łętowskiego, dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury oraz pracownikom – za udostępnienie Teatru i pomoc w organizacji uroczystości.

galeria zdjęć z uroczystości znajduje się tu

 

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Bajka z happy endem, czyli pożegnanie klas IV

Bajka z happy endem, czyli pożegnanie klas IV

"Dawno, dawno temu..." - a konkretnie 4 lata temu do naszego liceum przyszedł nowy rocznik. Rozpoczęli nietypowo, bo zaledwie po miesiącu nauki opuścili mury szkoły, by kontynuować naukę w formie zdalnej. Łatwo nie było, ale na szczęście kolejne miesiące i lata spędzili już wspólnie. W piątek...

Tropem legend Dolnego Śląska

Tropem legend Dolnego Śląska

25 kwietnia 2024 r. zakończyliśmy kolejną edycję projektu „Cudze chwalicie...”. Nasi projektanci edukacji, lingwiści i przewodnicy turystyczni w jednym – Marlena Fabiańska, Natasza Kotowska i Miłosz Meier z klasy IIa pracowali skutecznie i metodycznie od września, skupiając się na legendach...

Nasze Lekkoatletki najlepsze na Dolnym Śląsku!

Nasze Lekkoatletki najlepsze na Dolnym Śląsku!

23 kwietnia to szczególny dzień dla szkolnego sportu. Nasze dziewczęta wywalczyły złoto w Finale Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej w Zgorzelcu. W zawodach brały udział reprezentacje składające się z minimum 8, a maksymalnie z 16 zawodników/zawodniczek, rocznik 2004 i młodsi. Zawodnicy mogli brać...