Amerykańskie wakacje Michała Jednoroga

Amerykańskie wakacje Michała Jednoroga

Pisaliśmy o sukcesie uczniów klasy IIIa – Michała Jednoroga i Karola Blatkiewicza, którzy wiosną zakwalifikowali się jako przedstawiciele Polski na wakacyjny obóz w USA.

Tę wakacyjną przygodę postanowił opisać Michał. Oto jego ciekawa relacja.

Na przełomie czerwca i lipca miałem okazję wybrać się do Stanów Zjednoczonych, aby reprezentować nasz kraj na 28-dniowym turnusie dla chłopców i osób niebinarnych obozu organizowanego przez The Louis August Jonas Foundation. Byłem tam jednym z trzech Polaków (nie licząc opiekunów), czyli jednej z najliczniejszych nacji spośród 54 przedstawicieli ponad 20 krajów.

To doświadczenie było niezwykle inspirujące i wywróciło  moje dotychczasowe postrzeganie  świata  do góry nogami. Podczas obozu mieliśmy okazję spotkać młodzież z różnych zakątków globu, reprezentującą różne kultury, tradycje i punkty widzenia. To było prawdziwe zanurzenie się w wielokulturowym oceanie, które poszerzyło moje horyzonty i otworzyło oczy na różnorodność świata.

Obóz opierał się na idei budowania więzi i łączeniu wielu kultur w jedną sprawnie działającą społeczność. To nie było tylko uczestnictwo w różnych warsztatach i zajęciach edukacyjnych, ale także codzienne życie wraz z nowymi przyjaciółmi. Razem gotowaliśmy, spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu i pomagaliśmy sobie w rozwiązywaniu problemów.

Pobyt w Stanach pozwolił mi doświadczyć naprawdę wielu aktywności, z którymi nigdy wcześniej nie miałem do czynienia, co pozwoliło mi na naukę zarządzania grupą, łagodzenia konfliktów czy chociażby czynności, którą wykonuję teraz, czyli pisania artykułów.

Dowiedziałem się też, jak wiele mogę nauczyć się od swoich rówieśników, zrozumiałem, że poprzez pokorę i determinację można dotrzeć do upragnionych celów. Podobnie jak różnice kulturowe, spektakularny przekrój umiejętności uczestników obozu zrobił na mnie olbrzymie wrażenie, od koncertowania z ludźmi grającymi niemalże na każdym instrumencie, przez rywalizacje w przeróżnych dyscyplinach z zagorzałymi sportowcami po debaty na wszelakie tematy z miłośnikami polityki.

To niecodzienne przeżycie  pozwoliło mi odkryć siebie na nowo, zbudować pewność siebie i uwierzyć w swoją wartość. Jestem wdzięczny za daną mi szansę, zdobyte doświadczenie i umiejętności, a przede wszystkim niezwykłą przygodę:  mojej szkole, nauczycielom, a  w sposób szczególny  pani Katarzynie Cieślak-Ostrowskiej i sztabowi CRS Polska. Z pewnością nie zapomnę tego do końca życia i cieszę się, że mogłem przeżyć coś tak wspaniałego, a wszystkich chętnych serdecznie zachęcam do spróbowania swoich sił w następnych kwalifikacjach do obozu CRS LAJF:)

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...

Historia w piosenkach i postaciach zatrzymana …

Historia w piosenkach i postaciach zatrzymana ...

30 kwietnia społeczność naszej szkoły zebrała się w auli, aby celebrować święta majowe i uczcić 20 - letnią obecność Polski w Unii Europejskiej. Odśpiewany wspólnie Hymn wprowadził nas w uroczysty charakter spotkania, podobnie jak prezentacja o "Konstytucji 3 Maja", którą przygotowała...

Nepal i Indie w szkolnej auli

Nepal i Indie w szkolnej auli

29 kwietnia, tuż przed długim weekendem dzięki barwnym opowieściom pana Tomasza Roli mogliśmy przenieść się na drugi kontynent, słuchając i oglądając relację z ponad miesięcznej podróży naszego gościa. Zachwycający Nepal z górskimi krajobrazami oraz niezwykle sympatycznymi i uczynnymi ludźmi...