Bajka z happy endem, czyli pożegnanie klas IV

Bajka z happy endem, czyli pożegnanie klas IV

„Dawno, dawno temu…” – a konkretnie 4 lata temu do naszego liceum przyszedł nowy rocznik. Rozpoczęli nietypowo, bo zaledwie po miesiącu nauki opuścili mury szkoły, by kontynuować naukę w formie zdalnej. Łatwo nie było, ale na szczęście kolejne miesiące i lata spędzili już wspólnie. W piątek, 26 kwietnia przyszedł czas na pożegnanie. Radośnie i z dumą zakończyli jedną opowieść, a wkrótce rozpoczną kolejną bajkę. W takiej też konwencji „Akademii Pana… Czernatowicza” tegoroczni maturzyści w asyście najbliższych odebrali świadectwa ukończenia I Liceum.

Na szkolnej auli po raz ostatni spotkali się abiturienci czterech klas wraz z wychowawcami: p. Karoliną Jarząbek, p. Magdaleną Zientarą, p. Anną Tarnachowicz i p. Małgorzatą Piotrów. Dyrektor Cezary Czernatowicz po żartobliwym przemówieniu, charakteryzującym poszczególne klasy – podsumował odchodzący rocznik 2020/2021.

Świadectwa ukończenia szkoły odebrało 125 licealistek i licealistów, z czego aż 27 z wyróżnieniem. Najwyższą średnią w szkole „podzielili się” Mikołaj Mankiewicz i Igor Markiewicz z klasy IV a osiągając wynik 5,50. Wielkie gratulacje!

Poniżej lista wszystkich wyróżnionych za wyniki w nauce.

Wyróżnieni w nauce

Klasy IV zakończyły szkołę ze średnią ocen 4,32, a najwyższą średnią uzyskała klasa IV a – 4,5.

Wielkie gratulacje odebrał też Mateusz Kudlewski z kl. IV a, który może pochwalić się 100% frekwencją przez całe 4 lata szkoły.

Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem oraz wszystkich świadectw klasom, który to moment był szczególnie wzruszający, bo towarzyszyły im filmy o klasach przygotowane przez pana Michała Szweda – przyszedł czas na inne podsumowania i gratulacje.

Wicedyrektora Katarzyna Żak podsumowała także naukowy ruch olimpijski oraz inne aktywności Czwartoklasistów. Aż 9 osób uhonorowano za udział w olimpiadach i konkursach, szczególnie wyróżniając Jakuba Korzeniewicza z kl. IV a – który będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej w Brazylii.

Poniżej lista olimpijczyków – wszystkim serdecznie gratulujemy!

Olimpiady i Konkursy

„Władki” – honorowe nagrody szkolne za aktywność i zaangażowanie w życie szkoły trafiły w tym roku decyzją Rady Pedagogicznej do: Emilii Dybał,  Mileny Uznańskiej i Oliwii Dul z klasy IV b oraz Miłosza Rogalskiego z kl. IV c. O zasługach i zaangażowaniu każdej z nagrodzonych osób mówiła pani Irmina Nowak, opiekunka Samorządu i Chóru szkolnego, która sympatycznymi gadżetami nagrodziła także tych, którzy tworzyli życie szkoły przez ostatnie 4 lata.

Bardzo dużą grupę stanowili sportowcy, autorzy wielu sukcesów w różnorodnych dyscyplinach. W gronie 29 osób szczególne podziękowania trafiły do: Karoliny Zawady z kl. IV a, Aleksandry Skoczyńskiej i Miłosza Rogalskiego z kl. IV c. Wyróżnionych w sporcie czwartoklasistów uhonorowała pani Barbara Sobczyszyn i pan Piotr Rydz.

Poniżej lista wyróżnionych za sport szkolny. Gratulujemy i dziękujemy bardzo!

UCZNIOWIE KLAS IV NAGRODZENI ZA SPORT

Dyrektor Cezary Czernatowicz wręczył także podziękowania rodzicom, za szczególny wkład i zaangażowanie w pracę szkoły.

Wiele wzruszeń dostarczyło też wystąpienie pani Karoliny Jarząbek, która w imieniu wychowawców klas życzyła sukcesów i realizacji marzeń, ale też wspomniała, że 30 lat temu razem z p. Irminą Nowak i Magdaleną Zientarą na tej samej auli świętowały swoje zakończenie nauki w liceum. Muzyczna dedykacja w ich wykonaniu była niezwykle sympatycznym momentem. W imieniu absolwentów piękne podziękowania złożyć Igor Szerszunowicz z kl. IV a, a w imieniu rodziców – wzruszające i pełne ciepła słowa skierowała do zgromadzonych na auli pani Maria Sas.

Symbolicznym zakończeniem nauki było ślubowanie przedstawicieli absolwentów na Sztandar Szkoły, po którym nastąpiła zmiana Pocztu Sztandarowego.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni trafili do „Złotej Księgi Szkoły”.

Cała uroczystość miała niezwykle sympatyczną i wzruszającą oprawę artystyczną w konwencji „Akademii Pana… Czernatowicza”. Występy utalentowanych solistek i solistów, chóru Synkopa 2, tancerzy i recytatorów, gitarzystów-akompaniatorów: p. Piotra Rydza i Sławomira Zimniaka, Filipa Jaworskiego – potwierdziły tylko, że szkoła to miejsce magiczne, które potrafi niejednym zaczarować!

W takiej radosno-bajkowej astrosferze pożegnaliśmy kolejny rocznik Licealistek i Licealistów!

Do zobaczenia w innej bajce 🙂

Dyrektor Cezary Czernatowicz

Prowadzący uroczystość: Oliwia Parpura i Michał Raszczuk z kl. I e

Muzyczne dedykacje

Nagrodzeni za sport

„Władki” 2024 – Oliwia Dul, Emilia Dybał, Milena Uznańska, Miłosz Rogalski

Olimpijczycy

Klasa IVa z wychowawczynią, p. Karoliną Jarząbek

Klasa IV b z wychowawczynią, p. Magdaleną Zientarą

Klasa IV c z wychowawczynią, p. Anną Tarnachowicz

Klasa IV d z wychowawczynią, p. Małgorzatą Piotrów

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...