Wszystkie pasje Pawła Wcisło

Wszystkie pasje Pawła Wcisło

Paweł Wcisło jest uczniem pierwszej klasy matematyczno-informatycznej (I e),  ale już dał się poznać jako osoba o wszechstronnych zainteresowaniach i rozległej wiedzy. W ciągu ostatniego miesiąca niemal równolegle brał udział w eliminacjach okręgowych aż dwóch Olimpiad: Wiedzy o Społeczeństwie oraz IX Olimpiady Wiedzy Historycznej, organizowanych przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe Coptiosh w Białymstoku. W obu otrzymał tytuły finalisty, co bardzo rokuje na przyszłoroczny start. Ledwie zdążył „złapać oddech”, a okazało się, że po eliminacjach szkolnych Olimpiady o Wynalazczości zakwalifikował się do kolejnego etapu, gdzie wraz z kolegami z Zespołu Szkół Elektronicznych drużynowo reprezentować będzie nasze województwo. Serdecznie gratulujemy!

Poprosiliśmy Pawła o krótką refleksję na temat swoich zainteresowań (jeszcze przed wynikami Olimpiady o Wynalazczości)

„Nauki społeczne, a w szczególności historia, są źródłem moich zainteresowań od początków szkoły podstawowej. Większą wiedzę na te tematy zacząłem zdobywać w 4 klasie szkoły podstawowej, a to za sprawą nauczania historii. Po pewnym czasie ta wiedza zaczęła mi nie wystarczać i zacząłem ją zdobywać na własną rękę, szukając w internecie oraz w książkach. W szkole średniej dalej poszerzam swoją wiedzę w tym zakresie oraz biorę udział w konkursach i olimpiadach z tej dziedziny. W tym roku szkolnym udało mi się dostać do etapu okręgowego „Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie” oraz „Olimpiady Wiedzy Historycznej”. W obu olimpiadach uzyskałem tytuł finalisty etapu okręgowego. Z pewnością do tych, jak i innych olimpiad przystępował będę w przyszłych latach mojej edukacji w liceum z nadzieją na jak najlepsze wyniki.

Ciekawe spostrzeżenia na temat naszego pierwszoklasisty ma pani Małgorzata Szymańska, opiekunka obu olimpiad (społecznej i historycznej), która towarzyszyła mu w eliminacjach okręgowych w Oleśnie.

„Przyjemność i wyzwanie – tak określam pracę z Pawłem. To uczeń wymagający. Bywa, że Jego opinie są kontrowersyjne, ale zazwyczaj podparte jest to mocnymi argumentami. Jest przy tym odważny, co daje możliwość poruszania wielu kwestii na różnych płaszczyznach i świadomy swojej wiedzy historycznej czy społecznej, a przy tym dociekliwy. Oczywiście na lekcjach garściami korzystamy z wiedzy i umiejętności Pawła, którymi bardzo chętnie się dzieli.”

My bardzo cieszymy się z sukcesów naszego Pierwszoklasisty i życzymy dużo wytrwałości w osiąganiu kolejnych w następnych licealnych latach.

Trzymamy kciuki za Olimpiadę Wiedzy o Wynalazczości, której finał już w tym tygodniu.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...