Wszystkie pasje Pawła Wcisło

Wszystkie pasje Pawła Wcisło

Paweł Wcisło jest uczniem pierwszej klasy matematyczno-informatycznej (I e),  ale już dał się poznać jako osoba o wszechstronnych zainteresowaniach i rozległej wiedzy. W ciągu ostatniego miesiąca niemal równolegle brał udział w eliminacjach okręgowych aż dwóch Olimpiad: Wiedzy o Społeczeństwie oraz IX Olimpiady Wiedzy Historycznej, organizowanych przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe Coptiosh w Białymstoku. W obu otrzymał tytuły finalisty, co bardzo rokuje na przyszłoroczny start. Ledwie zdążył „złapać oddech”, a okazało się, że po eliminacjach szkolnych Olimpiady o Wynalazczości zakwalifikował się do kolejnego etapu, gdzie wraz z kolegami z Zespołu Szkół Elektronicznych drużynowo reprezentować będzie nasze województwo. Serdecznie gratulujemy!

Poprosiliśmy Pawła o krótką refleksję na temat swoich zainteresowań (jeszcze przed wynikami Olimpiady o Wynalazczości)

„Nauki społeczne, a w szczególności historia, są źródłem moich zainteresowań od początków szkoły podstawowej. Większą wiedzę na te tematy zacząłem zdobywać w 4 klasie szkoły podstawowej, a to za sprawą nauczania historii. Po pewnym czasie ta wiedza zaczęła mi nie wystarczać i zacząłem ją zdobywać na własną rękę, szukając w internecie oraz w książkach. W szkole średniej dalej poszerzam swoją wiedzę w tym zakresie oraz biorę udział w konkursach i olimpiadach z tej dziedziny. W tym roku szkolnym udało mi się dostać do etapu okręgowego „Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie” oraz „Olimpiady Wiedzy Historycznej”. W obu olimpiadach uzyskałem tytuł finalisty etapu okręgowego. Z pewnością do tych, jak i innych olimpiad przystępował będę w przyszłych latach mojej edukacji w liceum z nadzieją na jak najlepsze wyniki.

Ciekawe spostrzeżenia na temat naszego pierwszoklasisty ma pani Małgorzata Szymańska, opiekunka obu olimpiad (społecznej i historycznej), która towarzyszyła mu w eliminacjach okręgowych w Oleśnie.

„Przyjemność i wyzwanie – tak określam pracę z Pawłem. To uczeń wymagający. Bywa, że Jego opinie są kontrowersyjne, ale zazwyczaj podparte jest to mocnymi argumentami. Jest przy tym odważny, co daje możliwość poruszania wielu kwestii na różnych płaszczyznach i świadomy swojej wiedzy historycznej czy społecznej, a przy tym dociekliwy. Oczywiście na lekcjach garściami korzystamy z wiedzy i umiejętności Pawła, którymi bardzo chętnie się dzieli.”

My bardzo cieszymy się z sukcesów naszego Pierwszoklasisty i życzymy dużo wytrwałości w osiąganiu kolejnych w następnych licealnych latach.

Trzymamy kciuki za Olimpiadę Wiedzy o Wynalazczości, której finał już w tym tygodniu.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Nasze Lekkoatletki najlepsze na Dolnym Śląsku!

Nasze Lekkoatletki najlepsze na Dolnym Śląsku!

23 kwietnia to szczególny dzień dla szkolnego sportu. Nasze dziewczęta wywalczyły złoto w Finale Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej w Zgorzelcu. W zawodach brały udział reprezentacje składające się z minimum 8, a maksymalnie z 16 zawodników/zawodniczek, rocznik 2004 i młodsi. Zawodnicy mogli brać...

Matura 2024 – organizacja

Matura 2024 - organizacja

Uwaga Maturzyści! W pliku matura 2024 znajduje się harmonogram wraz z organizacją egzaminów pisemnych. Prosimy zwrócić uwagę szczególnie na 3 pierwsze dni i rozplanowanie sal. Litery A,B,C,D - oznaczają klasy Litera X - oznacza absolwentów Liczby oznaczają liczbę zdających (jeśli...

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...