Powodzenia na maturze i w życiu – żegnamy rocznik 2019.

Powodzenia na maturze i w życiu – żegnamy rocznik 2019.

„A ja wierzę w nas…” – tą finałową piosenką z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego zakończyliśmy uroczyste zakończenie szkoły rocznika 2019, pierwszego w nowym, 4-letnim liceum. I tak 130 licealistek i licealistów 28 kwietnia dołączyło do grona absolwentek i absolwentów naszej szkoły.

Tradycyjnie aula szkolna wypełniła się po brzegi, bo bohaterkom i bohaterom tego dnia towarzyszyli najbliżsi. Po raz ostatni spotkali się abiturienci pięciu klas wraz z wychowawcami: p. Barbarą Sobczyszyn, Damianem Dziedziulem, Małgorzatą Szymańską, Beatą Rembacz-Bonk i Jolantą Kawulą. Gościliśmy także Starostę Powiatu Bolesławieckiego, p. Tomasza Gabrysiaka (także Absolwenta I LO) oraz panią Katarzynę Ziębę – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym. W podwójnej roli, ojca czwartoklasisty i Przewodniczącego Rady Rodziców wystąpił pan Maciej Burniak.

Dyrektor Cezary Czernatowicz podsumowując i żegnając klasy podkreślał rolę edukacji w życiu człowieka i życzył kolejnemu rocznikowi absolwentów odwagi i udanych wyborów życiowych.

Świadectwa ukończenia szkoły odebrało 130 uczniów, z czego aż 36 z wyróżnieniem. Najwyższą średnią 5,47 – może pochwalić się Katarzyna Zawrotniak z kl. IV c  Imponujące wyniki osiągnęły także Amelia Majda z kl. IV d – 5,44 oraz Karolina Guzowska z kl. IV a – 5,38.  Wyróżnieni odbierali swoje świadectwa w towarzystwie rodziców, którym Starosta Tomasz Gabysiak i Dyrektor Cezary Czernatowicz wręczali listy gratulacyjne. Na uznanie zasługuje także wynik 100 % frekwencji w szkole, który osiągnął Jan Nowak z kl. IV a.

Poniżej lista wszystkich wyróżnionych za wyniki w nauce.

Klasy IV zakończyły szkołę ze średnią ocen 4,41, a na wyróżnienie zasługuje klasa IV c – 4,58. Gratulujemy!

Oprócz osiągnięć naukowych podsumowano także naukowy ruch olimpijski oraz inne aktywności Czwartoklasistów.

„Władki” – honorowe nagrody szkolne za aktywność i zaangażowanie w życie szkoły trafiły w tym roku decyzją Rady Pedagogicznej do:  Justyny Grudzień z kl. IV B, Justyny Pankowskiej z kl. IV e oraz Szymona Nowaka z kl. IV d. Każda z nagrodzonych osób w istotny sposób budowała życie szkolne, dzieląc się swoim czasem, talentem i pracą.

Podsumowując „szkolną karierę i aktywności” czwartoklasistów doceniono także ich tegoroczne sukcesy w naukowym ruchu olimpijskim.

Oto lista osób z sukcesami naukowymi OLIMPIADY 2023

Nagrody wręczała wicedyrektorka Katarzyna Żak wraz z Naczelnik Wydziału EKS – p. Katarzyną Ziębą.

Dużą grupę szczególnie stanowili ci, bez których nie można mówić o sukcesie chóru „Synkopa 2” oraz innych działań Samorządu Uczniowskiego. Uściski i słowa podziękowania skierowała do wszystkich opiekunka obu – p. Irmina Nowak.

Tradycyjnie przyszła pora na sport i znów dużą grupę wyróżnionych, którzy z sukcesami reprezentowali nasze liceum w zawodach i rozgrywkach poprosił na środek p. Marcin Sobczyszyn.  W tym gronie „palma pierwszeństwa” należy do Karoliny Guzowskiej z kl. IV a oraz Julity Jośko z kl. IV e, które były filarami wszystkich reprezentacji. Lista osób nagrodzonych za osiągnięcia sportowe

Poniżej lista wyróżnionych za sport szkolny. Gratulujemy i dziękujemy bardzo!

Dyrektor Cezary Czernatowicz wręczył także podziękowania rodzicom, za szczególny wkład i zaangażowanie w pracę szkoły.

Wiele wzruszeń dostarczyło też wystąpienie Starosty Tomasza Gabrysiaka, który dodał ducha młodym absolwentkom i absolwentom. Podziękowania i refleksja nad minionymi latami pojawiły się też w wystąpieniach p. Małgorzaty Szymańskiej – w imieniu wychowawców kl. IV, Justyny Grudzień  z kl. IVb – w imieniu absolwentów oraz p. Macieja Burniaka – w imieniu rodziców. 

Symbolicznym zakończeniem nauki było ślubowanie przedstawicieli absolwentów na Sztandar Szkoły, po którym nastąpiła zmiana Pocztu Sztandarowego.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni trafili do „Złotej Księgi Szkoły”.

Uroczystość miała niezwykle podniosły, jednocześnie sympatyczny charakter, który stworzyły artystyczne występy zarówno absolwentek, chóru „Synkopa2”, jak też klasy I a, która przygotowała całe wydarzenie. Były śpiewy, tańce, recytacje…, tradycyjnie wspólnie odśpiewane „Gaudeamus” oraz finałowy utwór, w którym na scenie znaleźli się zarówno uczniowie, jak też wychowawcy oraz dyrekcja szkoły.

Tak pożegnaliśmy rocznik 2019, tym samym pierwszy rocznik absolwentek i absolwentów 4-letniego liceum. Powodzenia na maturze i w życiu!

Prowadzący uroczystość: Maria Reguła i Miłosz Meier z kl. I a

Nagrodzeni za sukcesy w naukowym ruchu olimpijskim

„Władki 2023” – Szymon Nowak, Justyna Pankowska i Justyna Grudzień

Nagrodzeni za pracę w Samorządzie, Chórze oraz radiowęźle szkolnym

Nagrodzeni za osiągnięcia sportowe

Występ grupy tanecznej z kl. I a

Absolwenci – klasa IV A

Absolwenci – klasa IV B

Absolwenci – klasa IV C

Absolwenci – klasa IV D

Absolwenci – klasa IV E

Podziękowania dla rodziców za ich pracę i zaangażowanie

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...