„Otwarci i kreatywni” – Erasmus + dla nauczycieli

„Otwarci i kreatywni” – Erasmus + dla nauczycieli

Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do realizacji projektu w ramach programu Erasmus+, mobilność kadry w Akcji KA1. W projekcie “Otwarci i kreatywni – rozwój i wymiana doświadczeń kadry nauczycielskiej i pracowników szkoły” bierze udział 20 nauczycieli wraz z kadrą zarządzającą. Przewidziane są szkolenia i kursy zagraniczne oraz prowadzenie zajęć w partnerskiej szkole w Hiszpanii przez jedną z naszych anglistek.

Nauczyciele będą podnosić poziom języka angielskiego na wakacyjnych  kursach w Irlandii. Językowcy wyjadą na kursy metodyczne, żeby odświeżyć i zaktualizować wiedzę i sposoby nauczania w szkole. Z szerokiej bazy szkoleń wybraliśmy również kursy z użycia technologii na lekcjach języków obcych, kreatywnego i innowacyjnego podejścia do ucznia i nauczania i neurodydaktyki. Jedna osoba odbędzie szkolenie na temat wypalenia zawodowego. 

Kursy odbędą się podczas wakacji lub ferii szkolnych, po ich zakończeniu, każdy z uczestników zobowiązany jest przeprowadzenia ewaluacji oraz podzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniami wśród grona pedagogicznego, uczniów oraz kolegów z innych szkół. 

Bardzo ciekawą formą wymiany doświadczeń jest współpraca ze szkołami partnerskimi, gdzie nasi nauczyciele mogą prowadzić lub obserwować zajęcia. Tym razem pani Bogna Łasica pojedzie do Badajoz (Hiszpania) i przeprowadzi 10 lekcji angielskiego, będzie uczestniczyła w spotkaniach zespołu językowego oraz w radzie pedagogicznej. Szkołę hiszpańską znamy od trzech lat, współpracujemy w ramach projektu dla uczniów, gościliśmy ich nauczycielki podczas pobytu w Bolesławcu. Kontynuacja wspólnej pracy świadczy o dobrych wzajemnych relacjach.  

Każdy wyjazd, spotkanie z innymi nauczycielami pozwala na nowe obserwacje, wzbudza refleksje, stwarza okazje na tworzenie nowych projektów. W efekcie korzystają na tym nasi uczniowie, którzy z wielką ochotą biorą udział w każdym międzynarodowym przedsięwzięciu.

Już 11 marca grupa projektowa wyjedzie na tygodniowe spotkanie do Serbii.

Dofinansowanie nowego projektu wynosi 49 877,00 Euro i jest całkowicie pokryte ze środków Unii Europejskiej.

Przy jego realizacji współpracujemy z organem prowadzącym oraz w PCUW, który służy pomocą księgową. 

Pierwsze umowy zostały już podpisane, nauczyciele organizują wyjazdy i pobyty, a podczas minionych ferii nauczycielka języka hiszpańskiego uczestniczyła w metodycznym kursie w Sewilli. Jej refleksje ze szkolenia przeczytamy niebawem.

op. Barbara Jusypenko

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wiosenne rozgrywki sportowe

Wiosenne rozgrywki sportowe

21 marca postanowiliśmy świętować w sportowej atmosferze. Nauczyciele wychowania fizycznego oraz Samorząd uczniowski zaproponowali zdrową rywalizację na hali, w  szkolnych rozgrywkach sportowych, gdzie uczniowie i uczennice mierzyli się, grając w siatkówkę, koszykówkę czy nawet wyciskając...

Wakacje w USA

Wakacje w USA

Karol Blatkiewicz oraz Michał Jednoróg z kl. IIa, podopieczni pani Katarzyny Cieślak-Ostrowskiej, pokonali blisko setkę konkurentów z całej Polski i wygrali wyjazd na letni obóz Camp Raising Sun w USA! Nasi uczniowie spędzą cztery tygodnie w USA, w Red Hook,w stanie Nowy Jork, zaczynając i...

Konrad Andruchów i Wojciech Raszczuk w finale Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Konrad Andruchów i Wojciech Raszczuk w finale Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Miło nam poinformować, że Konrad Andruchów z kl.IV a i Wojciech Raszczuk z kl. III a zakwalifikowali się do eliminacji centralnych Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Ta niezwykle interesująca Olimpiada ma swoją długoletnią historię (od 2004 r.) i organizowana jest przez Uniwersytet Wrocławski...