„Otwarci i kreatywni” – Erasmus + dla nauczycieli

„Otwarci i kreatywni” – Erasmus + dla nauczycieli

Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do realizacji projektu w ramach programu Erasmus+, mobilność kadry w Akcji KA1. W projekcie “Otwarci i kreatywni – rozwój i wymiana doświadczeń kadry nauczycielskiej i pracowników szkoły” bierze udział 20 nauczycieli wraz z kadrą zarządzającą. Przewidziane są szkolenia i kursy zagraniczne oraz prowadzenie zajęć w partnerskiej szkole w Hiszpanii przez jedną z naszych anglistek.

Nauczyciele będą podnosić poziom języka angielskiego na wakacyjnych  kursach w Irlandii. Językowcy wyjadą na kursy metodyczne, żeby odświeżyć i zaktualizować wiedzę i sposoby nauczania w szkole. Z szerokiej bazy szkoleń wybraliśmy również kursy z użycia technologii na lekcjach języków obcych, kreatywnego i innowacyjnego podejścia do ucznia i nauczania i neurodydaktyki. Jedna osoba odbędzie szkolenie na temat wypalenia zawodowego. 

Kursy odbędą się podczas wakacji lub ferii szkolnych, po ich zakończeniu, każdy z uczestników zobowiązany jest przeprowadzenia ewaluacji oraz podzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniami wśród grona pedagogicznego, uczniów oraz kolegów z innych szkół. 

Bardzo ciekawą formą wymiany doświadczeń jest współpraca ze szkołami partnerskimi, gdzie nasi nauczyciele mogą prowadzić lub obserwować zajęcia. Tym razem pani Bogna Łasica pojedzie do Badajoz (Hiszpania) i przeprowadzi 10 lekcji angielskiego, będzie uczestniczyła w spotkaniach zespołu językowego oraz w radzie pedagogicznej. Szkołę hiszpańską znamy od trzech lat, współpracujemy w ramach projektu dla uczniów, gościliśmy ich nauczycielki podczas pobytu w Bolesławcu. Kontynuacja wspólnej pracy świadczy o dobrych wzajemnych relacjach.  

Każdy wyjazd, spotkanie z innymi nauczycielami pozwala na nowe obserwacje, wzbudza refleksje, stwarza okazje na tworzenie nowych projektów. W efekcie korzystają na tym nasi uczniowie, którzy z wielką ochotą biorą udział w każdym międzynarodowym przedsięwzięciu.

Już 11 marca grupa projektowa wyjedzie na tygodniowe spotkanie do Serbii.

Dofinansowanie nowego projektu wynosi 49 877,00 Euro i jest całkowicie pokryte ze środków Unii Europejskiej.

Przy jego realizacji współpracujemy z organem prowadzącym oraz w PCUW, który służy pomocą księgową. 

Pierwsze umowy zostały już podpisane, nauczyciele organizują wyjazdy i pobyty, a podczas minionych ferii nauczycielka języka hiszpańskiego uczestniczyła w metodycznym kursie w Sewilli. Jej refleksje ze szkolenia przeczytamy niebawem.

op. Barbara Jusypenko

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...

Każda złotówka to szansa na sukces – wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Każda złotówka to szansa na sukces - wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Do grona uczniów klas I dołączył w tym roku Franciszek Nowak (klasy 1A), który ma na swoim koncie ogromny sukces. Wraz z młodszym kolegą Jakubem Walkowiakiem (uczniem 7 klasy w Masters Academy we Lwówku) pod opieką trenera, pana Pawła Niemca w czerwcu tego roku wzięli udział w Polskiej edycji...