„Otwarci i kreatywni” – Erasmus + dla nauczycieli

„Otwarci i kreatywni” – Erasmus + dla nauczycieli

Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do realizacji projektu w ramach programu Erasmus+, mobilność kadry w Akcji KA1. W projekcie “Otwarci i kreatywni – rozwój i wymiana doświadczeń kadry nauczycielskiej i pracowników szkoły” bierze udział 20 nauczycieli wraz z kadrą zarządzającą. Przewidziane są szkolenia i kursy zagraniczne oraz prowadzenie zajęć w partnerskiej szkole w Hiszpanii przez jedną z naszych anglistek.

Nauczyciele będą podnosić poziom języka angielskiego na wakacyjnych  kursach w Irlandii. Językowcy wyjadą na kursy metodyczne, żeby odświeżyć i zaktualizować wiedzę i sposoby nauczania w szkole. Z szerokiej bazy szkoleń wybraliśmy również kursy z użycia technologii na lekcjach języków obcych, kreatywnego i innowacyjnego podejścia do ucznia i nauczania i neurodydaktyki. Jedna osoba odbędzie szkolenie na temat wypalenia zawodowego. 

Kursy odbędą się podczas wakacji lub ferii szkolnych, po ich zakończeniu, każdy z uczestników zobowiązany jest przeprowadzenia ewaluacji oraz podzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniami wśród grona pedagogicznego, uczniów oraz kolegów z innych szkół. 

Bardzo ciekawą formą wymiany doświadczeń jest współpraca ze szkołami partnerskimi, gdzie nasi nauczyciele mogą prowadzić lub obserwować zajęcia. Tym razem pani Bogna Łasica pojedzie do Badajoz (Hiszpania) i przeprowadzi 10 lekcji angielskiego, będzie uczestniczyła w spotkaniach zespołu językowego oraz w radzie pedagogicznej. Szkołę hiszpańską znamy od trzech lat, współpracujemy w ramach projektu dla uczniów, gościliśmy ich nauczycielki podczas pobytu w Bolesławcu. Kontynuacja wspólnej pracy świadczy o dobrych wzajemnych relacjach.  

Każdy wyjazd, spotkanie z innymi nauczycielami pozwala na nowe obserwacje, wzbudza refleksje, stwarza okazje na tworzenie nowych projektów. W efekcie korzystają na tym nasi uczniowie, którzy z wielką ochotą biorą udział w każdym międzynarodowym przedsięwzięciu.

Już 11 marca grupa projektowa wyjedzie na tygodniowe spotkanie do Serbii.

Dofinansowanie nowego projektu wynosi 49 877,00 Euro i jest całkowicie pokryte ze środków Unii Europejskiej.

Przy jego realizacji współpracujemy z organem prowadzącym oraz w PCUW, który służy pomocą księgową. 

Pierwsze umowy zostały już podpisane, nauczyciele organizują wyjazdy i pobyty, a podczas minionych ferii nauczycielka języka hiszpańskiego uczestniczyła w metodycznym kursie w Sewilli. Jej refleksje ze szkolenia przeczytamy niebawem.

op. Barbara Jusypenko

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...