Erasmus+ – wyjazd do Serbii

Erasmus+ – wyjazd do Serbii

„Dawne szlaki, drogi przyszłości” (Past roads, future ways”) to oczywiście tytuł projektu, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły odkrywają dziedzictwo kulturowe swoich europejskich partnerów. Już jutro (sobota, 11 marca) kolejna ekipa projektowa w składzie: Dominika Wróblewska (kl. IVa), Wiktoria Szadkowska (III b), Wojciech Durda (III a) i Borys Kotlewski (III c) wyjedzie na przedostatnie spotkanie do Serbii. Będzie to okazja do zobaczenia już dobrych znajomych z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Grecji i oczywiście Gospodarzy, do wspólnej pracy i działań, do odwiedzenia miejsc mało popularnych turystycznie.

Poznaliśmy już naszych kolegów z Serbii, oni odwiedzili nas we wrześniu ubiegłego roku, a teraz uczniowie poznają ich rodziny, szkołę i ważne zabytki, które stanowią dziedzictwo ich kraju. Młodzieży będzie towarzyszył Pan dyrektor Cezary Czernatowicz, którego udział w projekcie zaowocuje kontynuacją działań międzynarodowych szkoły, ponieważ warsztaty projektowe są doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń. Grupą opiekować się będą koordynatorki projektu, pani Bogna Łasica i Barbara Jusypenko.

Życzymy pięknego i owocnego tygodnia w serbskim liceum w miejscowości Zajecar.

op. Barbara Jusypenko

Na zdjęciu – Serbski Team projektowy – nasi Gospodarze

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...