Erasmus+ – wyjazd do Serbii

Erasmus+ – wyjazd do Serbii

„Dawne szlaki, drogi przyszłości” (Past roads, future ways”) to oczywiście tytuł projektu, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły odkrywają dziedzictwo kulturowe swoich europejskich partnerów. Już jutro (sobota, 11 marca) kolejna ekipa projektowa w składzie: Dominika Wróblewska (kl. IVa), Wiktoria Szadkowska (III b), Wojciech Durda (III a) i Borys Kotlewski (III c) wyjedzie na przedostatnie spotkanie do Serbii. Będzie to okazja do zobaczenia już dobrych znajomych z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Grecji i oczywiście Gospodarzy, do wspólnej pracy i działań, do odwiedzenia miejsc mało popularnych turystycznie.

Poznaliśmy już naszych kolegów z Serbii, oni odwiedzili nas we wrześniu ubiegłego roku, a teraz uczniowie poznają ich rodziny, szkołę i ważne zabytki, które stanowią dziedzictwo ich kraju. Młodzieży będzie towarzyszył Pan dyrektor Cezary Czernatowicz, którego udział w projekcie zaowocuje kontynuacją działań międzynarodowych szkoły, ponieważ warsztaty projektowe są doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń. Grupą opiekować się będą koordynatorki projektu, pani Bogna Łasica i Barbara Jusypenko.

Życzymy pięknego i owocnego tygodnia w serbskim liceum w miejscowości Zajecar.

op. Barbara Jusypenko

Na zdjęciu – Serbski Team projektowy – nasi Gospodarze

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...