Wiedzieć, zapobiegać, reagować

Wiedzieć, zapobiegać, reagować

O tym, jak ważna jest świadomość, jak zapobiegać, jak reagować i czego się ustrzegać przekonywał na spotkaniach z młodzieżą, a także z rodzicami sierżant Radosław Kalamarz, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. 12 stycznia i 9 lutego 2023 r. uczniowie klas I i II uczestniczyli w spotkaniu poświęconych odpowiedzialności prawnej nieletnich. Podczas spotkania funkcjonariusz policji wyjaśnił uczniom kim jest osoba nieletnia, jak również za jakie czyny odpowiada. Odwołując się do doświadczeń policji oraz przypadków z własnej praktyki przedstawił zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełnione czyny karalne i za zachowanie niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Funkcjonariusz policji porozmawiał z młodzieżą również o zagrożeniach wynikających z używania narkotyków i dopalaczy, przedstawił jak zgubnie oddziaływują na organizm ludzki tego typu substancje, a ich zażywanie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami. Także duża frekwencja na spotkaniu z rodzicami w dn. 26 stycznia pokazała, jak te tematy są ważne, a wiedzy nigdy dosyć.

Mamy nadzieję, że zajęcia tego typu przyczynią się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Spotkanie z sierżantem Radosławem Kalamarzem, Naszym Absolwentem zorganizowała i koordynowała pani pedagog Katarzyna Lisiewicz.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...