Żegnamy Pana Czesława Maślickiego

Żegnamy Pana Czesława Maślickiego

Ze smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci Pana Czesława Maślickiego, nauczyciela wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego w naszym liceum w latach 1964-1986.

Był nie tylko niestrudzonym propagatorem sportu szkolnego, ale także autorem sukcesów reprezentacji liceum w siatkówce, zakładał szkolną strzelnicę, opiekował się także radiowęzłem.

W bolesławieckim środowisku wspólnie z żoną Danutą, synem Markiem (także absolwentem I LO) i gronem zaufanych osób znany był ze swojej działalności opozycyjnej wobec władz PRL. Ceną za to była „wcześniejsza emerytura”, o czym napisał we wspomnieniu zamieszczonym w publikacji wydanej z okazji 70-lecia I Liceum. (publikujemy poniżej to wspomnienie).

Sport pozostał jego pasją przez następne lata, podobnie jak polityczne zaangażowanie, ale też artystyczne wsparcie działalności żony, Pani Danuty Maślickiej, która odeszła we wrześniu ubiegłego roku.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 18 stycznia, o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu.

Składamy wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym Pana Czesława Maślickiego.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV