Lubimy języki obce i dobrą zabawę

Lubimy języki obce i dobrą zabawę

Po dwuletniej przerwie ze względu na pandemię Dzień Języków Obcych znów wszedł do szkolnego terminarza i na przełomie listopada i grudnia poszczególni uczniowie, całe klasy i wokaliści stanęli w szranki.

28 listopada odbyły się kulturoznawcze konkursy wiedzy o krajach, których języki są nauczane w naszej szkole. Nie było łatwo rozpoznać hiszpańskie potrawy na zdjęciach czy hiszpańskie fiesty po nagraniach. A czy wiemy w jakim stanie leży słynny Kanion Kolorado, bo mimo tego co wskazuje nazwa wcale nie w stanie Kolorado. Co oznacza nazwa deseru Tiramisu? Taką między innymi wiedzą musieli się wykazać uczestnicy.

Za przygotowanie konkursów odpowiadali nauczyciele i oni także 1 grudnia wręczali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

I tak p. Damian Dziedziul nagrodził za konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych:
1. Dawida Szwedę 2. Marię Borkowską 3. Julia Przybylską

Pani Magdalena Szwed za konkurs o krajach niemieckojęzycznych: 
1. Aleksandra Olendarczyka i Krystiana Szczura ex aequo  2. Wojciecha Raszczuka  3. Bartosza Szymczaka

Pani Barbara Jusypenko za konkurs wiedzy o Francji:
1. Igora Szerszunowicza  2. Katarzynę Nenkin  3.Nadię Marud
oraz w konkursie wiedzy o Włoszech
1. Kacpra Lisa  2. Macieja Chmiela

Pani Bogna Łasica nagrodziła na konkurs wiedzy o Hiszpanii
1. Wiktora Kuczyńskiego 2. Amelię Rzeźnik i Karola Błatkiewicza 3. Annę Rutynę

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za przygotowanie konkursów.

Finał Dnia Języków obcych w następnej wiadomości!

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...