Lubimy języki obce i dobrą zabawę

Lubimy języki obce i dobrą zabawę

Po dwuletniej przerwie ze względu na pandemię Dzień Języków Obcych znów wszedł do szkolnego terminarza i na przełomie listopada i grudnia poszczególni uczniowie, całe klasy i wokaliści stanęli w szranki.

28 listopada odbyły się kulturoznawcze konkursy wiedzy o krajach, których języki są nauczane w naszej szkole. Nie było łatwo rozpoznać hiszpańskie potrawy na zdjęciach czy hiszpańskie fiesty po nagraniach. A czy wiemy w jakim stanie leży słynny Kanion Kolorado, bo mimo tego co wskazuje nazwa wcale nie w stanie Kolorado. Co oznacza nazwa deseru Tiramisu? Taką między innymi wiedzą musieli się wykazać uczestnicy.

Za przygotowanie konkursów odpowiadali nauczyciele i oni także 1 grudnia wręczali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

I tak p. Damian Dziedziul nagrodził za konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych:
1. Dawida Szwedę 2. Marię Borkowską 3. Julia Przybylską

Pani Magdalena Szwed za konkurs o krajach niemieckojęzycznych: 
1. Aleksandra Olendarczyka i Krystiana Szczura ex aequo  2. Wojciecha Raszczuka  3. Bartosza Szymczaka

Pani Barbara Jusypenko za konkurs wiedzy o Francji:
1. Igora Szerszunowicza  2. Katarzynę Nenkin  3.Nadię Marud
oraz w konkursie wiedzy o Włoszech
1. Kacpra Lisa  2. Macieja Chmiela

Pani Bogna Łasica nagrodziła na konkurs wiedzy o Hiszpanii
1. Wiktora Kuczyńskiego 2. Amelię Rzeźnik i Karola Błatkiewicza 3. Annę Rutynę

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za przygotowanie konkursów.

Finał Dnia Języków obcych w następnej wiadomości!

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV