Erasmus+ w Portugalii

Erasmus+ w Portugalii

W pierwszym tygodniu grudnia kolejna grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Julita Jośko z klasy IVe, Martyna Sobczyszyn, Nadia Kapral i Szymon Czerniawski z klasy IVd wraz z koordynatorkami projektu uczestniczyła w mobilności zagranicznej w ramach programu Erasmus+ Podczas pobytu w Vila Real, w Portugalii poznaliśmy życie szkolne, codzienne zajęcia naszych kolegów i zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc w mieście i w całym regionie doliny rzeki Douro.

Jednym z nich była wybudowana w 1424 roku gotycka katedra, zwana również kościołem św. Dominika. Spacerując po centrum miasta, dowiedzieliśmy się jak wyglądał dom znanego portugalskiego odkrywcy i podróżnika – Diogo Cão. Byliśmy gośćmi burmistrza i zobaczyliśmy także, jak wygląda ratusz miejski. Duże wrażenie zrobił na nas XVII-wieczny pałac Mateus, który obejmuje dwór, kaplicę oraz winiarnię. Pałac otoczony jest przez piękne ogrody i winnice, wytwarza się tam słynne wino – Mateus Rose.

W Vila Real chodziliśmy również do szkoły, w której mieliśmy różne warsztaty. Jednym z nich była lekcja języka portugalskiego. Było to ciekawe doświadczenie, ponieważ Portugalczycy uczyli się w tym czasie również naszego języka ojczystego. Po skończonym projekcie udało nam się zostać jeden dzień dłużej w Portugalii, który przeznaczyliśmy na zwiedzanie Porto.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Herma św. Doroty. Wizyta klasy IB w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Herma św. Doroty. Wizyta klasy IB w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

We wtorek, 27 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia wraz z naszą wychowawczynią, panią Barbarą Ostaszewską i panią Małgorzatą Pędlowską. Wyjazd był kontynuacją naszej wcześniejszej wizyty w Panoramie Racławickiej. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Narodowe. Już sam jego gmach wybudowany w...

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...