Erasmus+ w Portugalii

Erasmus+ w Portugalii

W pierwszym tygodniu grudnia kolejna grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Julita Jośko z klasy IVe, Martyna Sobczyszyn, Nadia Kapral i Szymon Czerniawski z klasy IVd wraz z koordynatorkami projektu uczestniczyła w mobilności zagranicznej w ramach programu Erasmus+ Podczas pobytu w Vila Real, w Portugalii poznaliśmy życie szkolne, codzienne zajęcia naszych kolegów i zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc w mieście i w całym regionie doliny rzeki Douro.

Jednym z nich była wybudowana w 1424 roku gotycka katedra, zwana również kościołem św. Dominika. Spacerując po centrum miasta, dowiedzieliśmy się jak wyglądał dom znanego portugalskiego odkrywcy i podróżnika – Diogo Cão. Byliśmy gośćmi burmistrza i zobaczyliśmy także, jak wygląda ratusz miejski. Duże wrażenie zrobił na nas XVII-wieczny pałac Mateus, który obejmuje dwór, kaplicę oraz winiarnię. Pałac otoczony jest przez piękne ogrody i winnice, wytwarza się tam słynne wino – Mateus Rose.

W Vila Real chodziliśmy również do szkoły, w której mieliśmy różne warsztaty. Jednym z nich była lekcja języka portugalskiego. Było to ciekawe doświadczenie, ponieważ Portugalczycy uczyli się w tym czasie również naszego języka ojczystego. Po skończonym projekcie udało nam się zostać jeden dzień dłużej w Portugalii, który przeznaczyliśmy na zwiedzanie Porto.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV