Erasmus+ w Portugalii

Erasmus+ w Portugalii

W pierwszym tygodniu grudnia kolejna grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Julita Jośko z klasy IVe, Martyna Sobczyszyn, Nadia Kapral i Szymon Czerniawski z klasy IVd wraz z koordynatorkami projektu uczestniczyła w mobilności zagranicznej w ramach programu Erasmus+ Podczas pobytu w Vila Real, w Portugalii poznaliśmy życie szkolne, codzienne zajęcia naszych kolegów i zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc w mieście i w całym regionie doliny rzeki Douro.

Jednym z nich była wybudowana w 1424 roku gotycka katedra, zwana również kościołem św. Dominika. Spacerując po centrum miasta, dowiedzieliśmy się jak wyglądał dom znanego portugalskiego odkrywcy i podróżnika – Diogo Cão. Byliśmy gośćmi burmistrza i zobaczyliśmy także, jak wygląda ratusz miejski. Duże wrażenie zrobił na nas XVII-wieczny pałac Mateus, który obejmuje dwór, kaplicę oraz winiarnię. Pałac otoczony jest przez piękne ogrody i winnice, wytwarza się tam słynne wino – Mateus Rose.

W Vila Real chodziliśmy również do szkoły, w której mieliśmy różne warsztaty. Jednym z nich była lekcja języka portugalskiego. Było to ciekawe doświadczenie, ponieważ Portugalczycy uczyli się w tym czasie również naszego języka ojczystego. Po skończonym projekcie udało nam się zostać jeden dzień dłużej w Portugalii, który przeznaczyliśmy na zwiedzanie Porto.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...