Erasmus+ w Portugalii

Erasmus+ w Portugalii

W pierwszym tygodniu grudnia kolejna grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Julita Jośko z klasy IVe, Martyna Sobczyszyn, Nadia Kapral i Szymon Czerniawski z klasy IVd wraz z koordynatorkami projektu uczestniczyła w mobilności zagranicznej w ramach programu Erasmus+ Podczas pobytu w Vila Real, w Portugalii poznaliśmy życie szkolne, codzienne zajęcia naszych kolegów i zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc w mieście i w całym regionie doliny rzeki Douro.

Jednym z nich była wybudowana w 1424 roku gotycka katedra, zwana również kościołem św. Dominika. Spacerując po centrum miasta, dowiedzieliśmy się jak wyglądał dom znanego portugalskiego odkrywcy i podróżnika – Diogo Cão. Byliśmy gośćmi burmistrza i zobaczyliśmy także, jak wygląda ratusz miejski. Duże wrażenie zrobił na nas XVII-wieczny pałac Mateus, który obejmuje dwór, kaplicę oraz winiarnię. Pałac otoczony jest przez piękne ogrody i winnice, wytwarza się tam słynne wino – Mateus Rose.

W Vila Real chodziliśmy również do szkoły, w której mieliśmy różne warsztaty. Jednym z nich była lekcja języka portugalskiego. Było to ciekawe doświadczenie, ponieważ Portugalczycy uczyli się w tym czasie również naszego języka ojczystego. Po skończonym projekcie udało nam się zostać jeden dzień dłużej w Portugalii, który przeznaczyliśmy na zwiedzanie Porto.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Nasi Pływacy najlepsi w Strefie Jeleniogórskiej!

Nasi Pływacy najlepsi w Strefie Jeleniogórskiej!

Dnia 30 stycznia 2023 roku na krytej pływalni w Kamiennej Górze odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w pływaniu drużynowym w ramach Licealiady. Jak co roku, nasi pływacy nie zawiedli!   W klasyfikacji generalnej, na którą składały się starty indywidualne oraz wynik sztafety...

Chemia i fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Chemia i fizyka na Politechnice Wrocławskiej

Realizujemy zapisy porozumienia z Politechniką Wrocławską, zgodnie z którym już od wielu lat uczestniczymy w specjalnie organizowanych warsztatach, laboratoriach i wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni. W poprzednich latach skupiliśmy się na matematyce i chemii, w tym roku...

Żegnamy Pana Czesława Maślickiego

Żegnamy Pana Czesława Maślickiego

Ze smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci Pana Czesława Maślickiego, nauczyciela wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego w naszym liceum w latach 1964-1986. Był nie tylko niestrudzonym propagatorem sportu szkolnego, ale także autorem sukcesów reprezentacji liceum w siatkówce...