We włoskiej Faenzie o kulturze i edukacji.

We włoskiej Faenzie o kulturze i edukacji.

Na zaproszenie włoskiego miasta Faenza, przy współpracy z Urzędem Miasta Bolesławiec – Milena Paszek z IV c i pan Leszek Idzikowski w dniach 7- 10 listopada gościli we włoskiej stolicy ceramiki, biorą udział w międzynarodowym projekcie Youth 4 Culture w ramach programu „the Routes of Ceramics”.

Projekt miał miejsce w pięknych wnętrzach ratusza zabytkowej Faenzy oraz w muzeach, galeriach i warsztatach ceramicznych. Tematem przewodnim było dziedzictwo kulturowe i związana z nim edukacja w różnych obszarach Europy. Uczestnikami byli reprezentanci Włoch, Grecji, Hiszpanii i Polski, zrzeszeni na „ceramicznym szlaku”.

Wystąpienie Mileny i pan Idzikowskiego dotyczyło bogatej i wieloaspektowej spuścizny kulturowej Dolnego Śląska, Bolesławca, ale także prezentowali oni osiągnięcia młodzieży I LO i ich zaangażowanie w kulturę, otwartość na edukację i nowe ścieżki rozwoju. Wielkie wrażenie na zebranych zrobiła nasza aktywność związana z realizowanym właśnie projektem Erasmus+ „Past roads and future ways” czy szkolny projekt „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Atrakcją kilkudniowego pobytu był udział w kilku różnych warsztatach, zwiedzanie miasta pod opieką młodzieży lokalnego liceum w ramach projektu turystycznego GUIDE, a przede wszystkim wymiana dobrych praktyk w nauczaniu.

Dla Mileny była to także doskonała okazja do komunikacji w języku angielskim, w którym realizuje indywidualny program nauczania.

Podsumowując pan Leszek Idzikowski powiedział – „Alora! Cudowny czas, ciekawe miejsca, wiele wymiany doświadczeń, pyszne jedzenie i wspaniała atmosfera.”

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Erasmus+ jedzie do Portugalii

Erasmus+ jedzie do Portugalii

I Liceum Ogólnokształcące już drugi rok we współpracy z pięcioma szkołami europejskimi realizuje projekt “Past Roads, Future Ways” w ramach programu Erasmus+ dla młodzieży szkolnej. Jego głównym założeniem jest poznawanie dziedzictwa lokalnego naszych partnerów z Włoch, Grecji, Hiszpanii...

Podziękowania

Podziękowania

Otrzymaliśmy bardzo piękne podziękowania od Bolesławieckiej Rady Seniorów za nasz wkład i zaangażowanie w upamiętnienie postaci pani Stefanii Tajcher, pierwszej powojennej nauczycielki i organizatorki szkolnictwa w Bolesławcu. Jest nam niezmiernie miło, że jako społeczność szkolna mogliśmy...

Klasy trzecie też kochają spektakle. „Sen srebrny Salomei” w legnickim teatrze

Klasy trzecie też kochają spektakle. "Sen srebrny Salomei" w legnickim teatrze

 Jeszcze nie opadł kurz po powrocie maturzystów z Szewców Witkacego, gdy uczniowie klas trzecich wybrali się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, aby obejrzeć najnowszą adaptację wybitnego dramatu Juliusza Słowackiego. Jak widać, szkolny program edukacji teatralnej ma się bardzo...