We włoskiej Faenzie o kulturze i edukacji.

We włoskiej Faenzie o kulturze i edukacji.

Na zaproszenie włoskiego miasta Faenza, przy współpracy z Urzędem Miasta Bolesławiec – Milena Paszek z IV c i pan Leszek Idzikowski w dniach 7- 10 listopada gościli we włoskiej stolicy ceramiki, biorą udział w międzynarodowym projekcie Youth 4 Culture w ramach programu „the Routes of Ceramics”.

Projekt miał miejsce w pięknych wnętrzach ratusza zabytkowej Faenzy oraz w muzeach, galeriach i warsztatach ceramicznych. Tematem przewodnim było dziedzictwo kulturowe i związana z nim edukacja w różnych obszarach Europy. Uczestnikami byli reprezentanci Włoch, Grecji, Hiszpanii i Polski, zrzeszeni na „ceramicznym szlaku”.

Wystąpienie Mileny i pan Idzikowskiego dotyczyło bogatej i wieloaspektowej spuścizny kulturowej Dolnego Śląska, Bolesławca, ale także prezentowali oni osiągnięcia młodzieży I LO i ich zaangażowanie w kulturę, otwartość na edukację i nowe ścieżki rozwoju. Wielkie wrażenie na zebranych zrobiła nasza aktywność związana z realizowanym właśnie projektem Erasmus+ „Past roads and future ways” czy szkolny projekt „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Atrakcją kilkudniowego pobytu był udział w kilku różnych warsztatach, zwiedzanie miasta pod opieką młodzieży lokalnego liceum w ramach projektu turystycznego GUIDE, a przede wszystkim wymiana dobrych praktyk w nauczaniu.

Dla Mileny była to także doskonała okazja do komunikacji w języku angielskim, w którym realizuje indywidualny program nauczania.

Podsumowując pan Leszek Idzikowski powiedział – „Alora! Cudowny czas, ciekawe miejsca, wiele wymiany doświadczeń, pyszne jedzenie i wspaniała atmosfera.”

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...

Każda złotówka to szansa na sukces – wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Każda złotówka to szansa na sukces - wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Do grona uczniów klas I dołączył w tym roku Franciszek Nowak (klasy 1A), który ma na swoim koncie ogromny sukces. Wraz z młodszym kolegą Jakubem Walkowiakiem (uczniem 7 klasy w Masters Academy we Lwówku) pod opieką trenera, pana Pawła Niemca w czerwcu tego roku wzięli udział w Polskiej edycji...