We włoskiej Faenzie o kulturze i edukacji.

We włoskiej Faenzie o kulturze i edukacji.

Na zaproszenie włoskiego miasta Faenza, przy współpracy z Urzędem Miasta Bolesławiec – Milena Paszek z IV c i pan Leszek Idzikowski w dniach 7- 10 listopada gościli we włoskiej stolicy ceramiki, biorą udział w międzynarodowym projekcie Youth 4 Culture w ramach programu „the Routes of Ceramics”.

Projekt miał miejsce w pięknych wnętrzach ratusza zabytkowej Faenzy oraz w muzeach, galeriach i warsztatach ceramicznych. Tematem przewodnim było dziedzictwo kulturowe i związana z nim edukacja w różnych obszarach Europy. Uczestnikami byli reprezentanci Włoch, Grecji, Hiszpanii i Polski, zrzeszeni na „ceramicznym szlaku”.

Wystąpienie Mileny i pan Idzikowskiego dotyczyło bogatej i wieloaspektowej spuścizny kulturowej Dolnego Śląska, Bolesławca, ale także prezentowali oni osiągnięcia młodzieży I LO i ich zaangażowanie w kulturę, otwartość na edukację i nowe ścieżki rozwoju. Wielkie wrażenie na zebranych zrobiła nasza aktywność związana z realizowanym właśnie projektem Erasmus+ „Past roads and future ways” czy szkolny projekt „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Atrakcją kilkudniowego pobytu był udział w kilku różnych warsztatach, zwiedzanie miasta pod opieką młodzieży lokalnego liceum w ramach projektu turystycznego GUIDE, a przede wszystkim wymiana dobrych praktyk w nauczaniu.

Dla Mileny była to także doskonała okazja do komunikacji w języku angielskim, w którym realizuje indywidualny program nauczania.

Podsumowując pan Leszek Idzikowski powiedział – „Alora! Cudowny czas, ciekawe miejsca, wiele wymiany doświadczeń, pyszne jedzenie i wspaniała atmosfera.”

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zmiany w podstawach programowych!

Zmiany w podstawach programowych!

Zachęcamy Rodziców oraz młodzież do zapoznania się ze zmianami w podstawach programowych. Minister Edukacji Barbara Nowacka podpisała projekty rozporządzeń zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego dla 18 przedmiotów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Co to oznacza w...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025 aktualizacja!

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025 aktualizacja!

UWAGA- aktualizacja! Ministerstwo Edukacji Narodowej uprzejmie przypomina, że zmiany w podstawie programowej zostały przygotowane tak, aby nie było konieczności wymiany podręczników. W roku szkolnym 2024/2025 i w latach kolejnych uczniowie mogą korzystać z dotychczasowych podręczników...

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...