We włoskiej Faenzie o kulturze i edukacji.

We włoskiej Faenzie o kulturze i edukacji.

Na zaproszenie włoskiego miasta Faenza, przy współpracy z Urzędem Miasta Bolesławiec – Milena Paszek z IV c i pan Leszek Idzikowski w dniach 7- 10 listopada gościli we włoskiej stolicy ceramiki, biorą udział w międzynarodowym projekcie Youth 4 Culture w ramach programu „the Routes of Ceramics”.

Projekt miał miejsce w pięknych wnętrzach ratusza zabytkowej Faenzy oraz w muzeach, galeriach i warsztatach ceramicznych. Tematem przewodnim było dziedzictwo kulturowe i związana z nim edukacja w różnych obszarach Europy. Uczestnikami byli reprezentanci Włoch, Grecji, Hiszpanii i Polski, zrzeszeni na „ceramicznym szlaku”.

Wystąpienie Mileny i pan Idzikowskiego dotyczyło bogatej i wieloaspektowej spuścizny kulturowej Dolnego Śląska, Bolesławca, ale także prezentowali oni osiągnięcia młodzieży I LO i ich zaangażowanie w kulturę, otwartość na edukację i nowe ścieżki rozwoju. Wielkie wrażenie na zebranych zrobiła nasza aktywność związana z realizowanym właśnie projektem Erasmus+ „Past roads and future ways” czy szkolny projekt „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Atrakcją kilkudniowego pobytu był udział w kilku różnych warsztatach, zwiedzanie miasta pod opieką młodzieży lokalnego liceum w ramach projektu turystycznego GUIDE, a przede wszystkim wymiana dobrych praktyk w nauczaniu.

Dla Mileny była to także doskonała okazja do komunikacji w języku angielskim, w którym realizuje indywidualny program nauczania.

Podsumowując pan Leszek Idzikowski powiedział – „Alora! Cudowny czas, ciekawe miejsca, wiele wymiany doświadczeń, pyszne jedzenie i wspaniała atmosfera.”

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...