Międzynarodowy tydzień z Erasmusem+

Międzynarodowy tydzień z Erasmusem+

Uczniowie naszego liceum biorą udział w projekcie Erasmus+ pod hasłem „Past Roads and Future Ways”. W tygodniu od 26-30 września gościliśmy uczniów i nauczycieli z pięciu krajów: Serbii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Grecji. Koordynacją działań z naszej szkole zajęła się cała grupa projektowa pod opieką pań: Bogny Łasicy i Barbary Jusypenko, przy wsparciu pani Magdaleny Szwed i pana Leszka Idzikowskiego.

Przez czas trwania projektu zarówno polscy uczniowie, jak i ich zagraniczni goście mieli okazję zapoznać się z dziedzictwem kulturalnym i historycznym Bolesławca i Dolnego Śląska. Wspólnie zwiedzaliśmy Zamek Książ, Kościół Pokoju w Jaworze, historyczną cześć Wrocławia z przewodnikiem, Zamek Grodziec i oczywiście Bolesławiec.

Odbywały się warsztaty w Bolesławieckim Ośrodku Kultury, Teatrze Starym, Muzeum Ceramiki, a także wycieczki do najciekawszych atrakcji regionu. Śmiało można przyznać, że projekt odniósł sukces na takim polu jak m.in.: międzykulturowa integracja, wymiana doświadczeń i rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Jak wspomina Siria z Włoch: „It has been an amazing experience, one of the best ever. I met wonderful people and discovered a new city with its culture. It could have lasted longer, but every moment will be unforgettable.” ( „To było niesamowite doświadczenie, jedno z najlepszych. Spotkałam wspaniałych ludzi i odkryłam nowe miasto z jego kulturą. Mogłoby to trwać dłużej, ale każda chwila będzie niezapomniana.”)

Miejmy nadzieję, że kolejne odsłony projektu w Serbii, Włoszech, Portugalii i Grecji będą się cieszyły równie wielkim powodzeniem.

Już w najbliższą niedzielę rozpoczną się kolejne spotkanie projektowe w Grecji, na które wyjeżdża reprezentacja naszego Erasmusa wraz z panią Bogną Łasicą i Magdaleną Szwed.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...