Międzynarodowy tydzień z Erasmusem+

Międzynarodowy tydzień z Erasmusem+

Uczniowie naszego liceum biorą udział w projekcie Erasmus+ pod hasłem „Past Roads and Future Ways”. W tygodniu od 26-30 września gościliśmy uczniów i nauczycieli z pięciu krajów: Serbii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Grecji. Koordynacją działań z naszej szkole zajęła się cała grupa projektowa pod opieką pań: Bogny Łasicy i Barbary Jusypenko, przy wsparciu pani Magdaleny Szwed i pana Leszka Idzikowskiego.

Przez czas trwania projektu zarówno polscy uczniowie, jak i ich zagraniczni goście mieli okazję zapoznać się z dziedzictwem kulturalnym i historycznym Bolesławca i Dolnego Śląska. Wspólnie zwiedzaliśmy Zamek Książ, Kościół Pokoju w Jaworze, historyczną cześć Wrocławia z przewodnikiem, Zamek Grodziec i oczywiście Bolesławiec.

Odbywały się warsztaty w Bolesławieckim Ośrodku Kultury, Teatrze Starym, Muzeum Ceramiki, a także wycieczki do najciekawszych atrakcji regionu. Śmiało można przyznać, że projekt odniósł sukces na takim polu jak m.in.: międzykulturowa integracja, wymiana doświadczeń i rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Jak wspomina Siria z Włoch: „It has been an amazing experience, one of the best ever. I met wonderful people and discovered a new city with its culture. It could have lasted longer, but every moment will be unforgettable.” ( „To było niesamowite doświadczenie, jedno z najlepszych. Spotkałam wspaniałych ludzi i odkryłam nowe miasto z jego kulturą. Mogłoby to trwać dłużej, ale każda chwila będzie niezapomniana.”)

Miejmy nadzieję, że kolejne odsłony projektu w Serbii, Włoszech, Portugalii i Grecji będą się cieszyły równie wielkim powodzeniem.

Już w najbliższą niedzielę rozpoczną się kolejne spotkanie projektowe w Grecji, na które wyjeżdża reprezentacja naszego Erasmusa wraz z panią Bogną Łasicą i Magdaleną Szwed.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023