Międzynarodowy tydzień z Erasmusem+

Międzynarodowy tydzień z Erasmusem+

Uczniowie naszego liceum biorą udział w projekcie Erasmus+ pod hasłem „Past Roads and Future Ways”. W tygodniu od 26-30 września gościliśmy uczniów i nauczycieli z pięciu krajów: Serbii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Grecji. Koordynacją działań z naszej szkole zajęła się cała grupa projektowa pod opieką pań: Bogny Łasicy i Barbary Jusypenko, przy wsparciu pani Magdaleny Szwed i pana Leszka Idzikowskiego.

Przez czas trwania projektu zarówno polscy uczniowie, jak i ich zagraniczni goście mieli okazję zapoznać się z dziedzictwem kulturalnym i historycznym Bolesławca i Dolnego Śląska. Wspólnie zwiedzaliśmy Zamek Książ, Kościół Pokoju w Jaworze, historyczną cześć Wrocławia z przewodnikiem, Zamek Grodziec i oczywiście Bolesławiec.

Odbywały się warsztaty w Bolesławieckim Ośrodku Kultury, Teatrze Starym, Muzeum Ceramiki, a także wycieczki do najciekawszych atrakcji regionu. Śmiało można przyznać, że projekt odniósł sukces na takim polu jak m.in.: międzykulturowa integracja, wymiana doświadczeń i rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Jak wspomina Siria z Włoch: „It has been an amazing experience, one of the best ever. I met wonderful people and discovered a new city with its culture. It could have lasted longer, but every moment will be unforgettable.” ( „To było niesamowite doświadczenie, jedno z najlepszych. Spotkałam wspaniałych ludzi i odkryłam nowe miasto z jego kulturą. Mogłoby to trwać dłużej, ale każda chwila będzie niezapomniana.”)

Miejmy nadzieję, że kolejne odsłony projektu w Serbii, Włoszech, Portugalii i Grecji będą się cieszyły równie wielkim powodzeniem.

Już w najbliższą niedzielę rozpoczną się kolejne spotkanie projektowe w Grecji, na które wyjeżdża reprezentacja naszego Erasmusa wraz z panią Bogną Łasicą i Magdaleną Szwed.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...