Spotkanie ze Sławkiem Gortychem – absolwentem, dentystą, pisarzem.

Spotkanie ze Sławkiem Gortychem – absolwentem, dentystą, pisarzem.

Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć naszych absolwentów i bardzo cieszymy się, gdy przyjmują nasze zaproszenie na spotkania z kolejnymi pokoleniami licealistek i licealistów. Tak też będzie 12 września, kiedy to zawita do nas Sławomir Gortych. Absolwent naszego Liceum z 2016 roku, obecnie także Akademii Medycznej (Wydział Stomatologii) we Wrocławiu, autor głośnej już powieści kryminalnej „Schronisko, które przestało istnieć”.

Pasjonat gór, autor bloga „Zagubiony w Karkonoszach”, swoją debiutancką książkę wydaną przez Wydawnictwo Dolnośląskie – poświęcił właśnie tym górom, które są niemym świadkiem historii i poplątanych losów mieszkających tam ludzi. Nie zdradzając wiele, dość powiedzieć, że ten „górski kryminał” dzieje się w różnych strefach czasowych, a współczesne losy bohaterów splatają się z wydarzeniami tuż powojennymi. Niebagatelną rolę odgrywają zarówno wydarzenia autentyczne, jak też legendy i opowieści, które budują wartką akcję książki.

Zachęcamy nie tylko do lektury „Schroniska, które przestało istnieć” (egzemplarze dostępne w naszej bibliotece z dedykacją autora), ale także do wędrówek po Karkonoszach tropem miejsc z książki.

O tym jak powstawała powieść, kolejnych planach wydawniczych, ale także o tym, czy studia stomatologiczne można pogodzić z pisaniem i wielu innych sprawach – porozmawiamy na spotkaniu już w najbliższy poniedziałek.

fot. Bernard Łętowski

Zdjęcia pochodzą ze spotkania ze Sławkiem Gortychem w Bibliotece Miejskiej – Centrum Wiedzy w dniu 30. 08.2022 r.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV