Spotkanie ze Sławkiem Gortychem – absolwentem, dentystą, pisarzem.

Spotkanie ze Sławkiem Gortychem – absolwentem, dentystą, pisarzem.

Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć naszych absolwentów i bardzo cieszymy się, gdy przyjmują nasze zaproszenie na spotkania z kolejnymi pokoleniami licealistek i licealistów. Tak też będzie 12 września, kiedy to zawita do nas Sławomir Gortych. Absolwent naszego Liceum z 2016 roku, obecnie także Akademii Medycznej (Wydział Stomatologii) we Wrocławiu, autor głośnej już powieści kryminalnej „Schronisko, które przestało istnieć”.

Pasjonat gór, autor bloga „Zagubiony w Karkonoszach”, swoją debiutancką książkę wydaną przez Wydawnictwo Dolnośląskie – poświęcił właśnie tym górom, które są niemym świadkiem historii i poplątanych losów mieszkających tam ludzi. Nie zdradzając wiele, dość powiedzieć, że ten „górski kryminał” dzieje się w różnych strefach czasowych, a współczesne losy bohaterów splatają się z wydarzeniami tuż powojennymi. Niebagatelną rolę odgrywają zarówno wydarzenia autentyczne, jak też legendy i opowieści, które budują wartką akcję książki.

Zachęcamy nie tylko do lektury „Schroniska, które przestało istnieć” (egzemplarze dostępne w naszej bibliotece z dedykacją autora), ale także do wędrówek po Karkonoszach tropem miejsc z książki.

O tym jak powstawała powieść, kolejnych planach wydawniczych, ale także o tym, czy studia stomatologiczne można pogodzić z pisaniem i wielu innych sprawach – porozmawiamy na spotkaniu już w najbliższy poniedziałek.

fot. Bernard Łętowski

Zdjęcia pochodzą ze spotkania ze Sławkiem Gortychem w Bibliotece Miejskiej – Centrum Wiedzy w dniu 30. 08.2022 r.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Czekamy na gości z Erasmusa+

Czekamy na gości z Erasmusa+

W piątek, 23 września powitamy w naszym mieście uczestników projektu Erasmus+ "Past Roads and Futur ways". Przyjadą do nas uczniowie i nauczyciele z Włoch, Hiszpanii, Grecji, Serbii oraz Portugalii. Przez najbliższy tydzień razem z przyjaciółmi z zagranicy będziemy wzbogacać naszą wiedzę...

Rozpoczął się XXV Dolnośląski Festiwal Nauki

Rozpoczął się XXV Dolnośląski Festiwal Nauki

Organizowany od 1998 r. Festiwal Nauki z każdym rokiem nabiera rumieńców. Nic więc dziwnego, że program  tegorocznej, jubileuszowej edycji wzbudza duże zainteresowanie wśród miłośników wiedzy, kultury i sztuki. I choć w naszej szkole, która jest organizatorem regionalnej edycji - Festiwal...

Absolwent z pasją

Absolwent z pasją

Spotkanie ze Sławkiem Gortychem, absolwentem naszego Liceum okazało się doskonałą okazją do rozmów na wiele tematów. Niekwestionowaną "bohaterką" była wydana niedawno debiutancka książka "Schronisko, które przestało istnieć", to wykorzystaliśmy obecność naszego Gościa do wspomnień o czasach...