Czekamy na gości z Erasmusa+

Czekamy na gości z Erasmusa+

W piątek, 23 września powitamy w naszym mieście uczestników projektu Erasmus+ „Past Roads and Futur ways”. Przyjadą do nas uczniowie i nauczyciele z Włoch, Hiszpanii, Grecji, Serbii oraz Portugalii. Przez najbliższy tydzień razem z przyjaciółmi z zagranicy będziemy wzbogacać naszą wiedzę o dziedzictwie kulturowym, zwiedzać dolnośląskie zabytki, podziwiać górskie krajobrazy, nie zabraknie czasu na wspólną integrację.

Zaplanowaliśmy wspólne zajęcia artystyczne mające na celu zapoznania naszych gości z regionalną kulturą ludową, grę miejską, żeby mogli poznać nasze miasto i wiele innych atrakcji. Już w sobotę będą miały miejsce warsztaty ceramiczne w Bolesławieckim Ośrodku Kultury. Każdy z nas będzie miał okazję do ceramicznego wyzwolenia artystycznego.

Cieszymy się na kolejne spotkanie projektowe. Ostatni raz widzieliśmy się w kwietniu, na warsztatach w Hiszpanii (w Badajoz)

My z niecierpliwością czekamy na ich przywitanie, a niektórzy już dziś wyruszyli w drogę.

op. Dominika Wróblewska

Nasi Goście z Portugalii
Nasi Goście z Serbii (gotowi do drogi)

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV