Czekamy na gości z Erasmusa+

Czekamy na gości z Erasmusa+

W piątek, 23 września powitamy w naszym mieście uczestników projektu Erasmus+ „Past Roads and Futur ways”. Przyjadą do nas uczniowie i nauczyciele z Włoch, Hiszpanii, Grecji, Serbii oraz Portugalii. Przez najbliższy tydzień razem z przyjaciółmi z zagranicy będziemy wzbogacać naszą wiedzę o dziedzictwie kulturowym, zwiedzać dolnośląskie zabytki, podziwiać górskie krajobrazy, nie zabraknie czasu na wspólną integrację.

Zaplanowaliśmy wspólne zajęcia artystyczne mające na celu zapoznania naszych gości z regionalną kulturą ludową, grę miejską, żeby mogli poznać nasze miasto i wiele innych atrakcji. Już w sobotę będą miały miejsce warsztaty ceramiczne w Bolesławieckim Ośrodku Kultury. Każdy z nas będzie miał okazję do ceramicznego wyzwolenia artystycznego.

Cieszymy się na kolejne spotkanie projektowe. Ostatni raz widzieliśmy się w kwietniu, na warsztatach w Hiszpanii (w Badajoz)

My z niecierpliwością czekamy na ich przywitanie, a niektórzy już dziś wyruszyli w drogę.

op. Dominika Wróblewska

Nasi Goście z Portugalii
Nasi Goście z Serbii (gotowi do drogi)

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Rozpoczął się XXV Dolnośląski Festiwal Nauki

Rozpoczął się XXV Dolnośląski Festiwal Nauki

Organizowany od 1998 r. Festiwal Nauki z każdym rokiem nabiera rumieńców. Nic więc dziwnego, że program  tegorocznej, jubileuszowej edycji wzbudza duże zainteresowanie wśród miłośników wiedzy, kultury i sztuki. I choć w naszej szkole, która jest organizatorem regionalnej edycji - Festiwal...

Absolwent z pasją

Absolwent z pasją

Spotkanie ze Sławkiem Gortychem, absolwentem naszego Liceum okazało się doskonałą okazją do rozmów na wiele tematów. Niekwestionowaną "bohaterką" była wydana niedawno debiutancka książka "Schronisko, które przestało istnieć", to wykorzystaliśmy obecność naszego Gościa do wspomnień o czasach...

Wspomnienia z letniego pobytu we Francji

Wspomnienia z letniego pobytu we Francji

Choć wakacje już za nami, to warto powspominać miłe i ciekawe wydarzenia, w których uczestniczyła grupa naszych uczniów uczących się języka francuskiego pod opieką pani Barbary Jusypenko. Na zaproszenie partnerskiego miasta Nogent- sur- Marne spędzili oni bardzo atrakcyjny tydzień na letnim...