Wyjazdy, wyjazdy…

Wyjazdy, wyjazdy…

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi długo wyczekiwany odpoczynek w domu i poza nim. Część z naszych uczniów spędzi go w ciekawych miejscach za sprawą zorganizowanych wyjazdów projektowych.

I tak – uczestnicy warsztatów teatralnych i muzycznych w ramach projektu „Rozbudowa transgranicznej oferty edukacyjnej Bolesławca i Bautzen”, koordynowanego przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego – wyjedzie pod koniec czerwca do Niemiec.

Na zaproszenie Urzędu Miasta Bolesławiec nasi uczniowie spędzą także kilka dni (od 11-17 lipca) w partnerskim mieście Nogent-sur-Marne (Francja) na letnim obozie dla młodzieży z Portugalii, Niemiec, Szwajcarii, Polski (Bolesławca) i oczywiście z miasta gospodarzy. Ten pobyt ma niezwykle ciekawy i atrakcyjny program, w tym także zwiedzanie Paryża. Nasze uczennice i uczniowie będą mogli doskonalić język francuski, a towarzyszyć im będzie pani Barbara Jusypenko.

Równie ciekawie zapowiada się wyjazd do Schwäbisch Gmünd (Niemcy) na finał międzynarodowego projektu „Re-discovering Europe” (4-7 lipca).

W spotkaniach warsztatowych z uczestnikami z Niemiec, Francji, Bułgarii, Łotwy, Włoch, Hiszpanii i Rumunii weźmie udział sześcioro naszych licealistek i licealistów. Będą mieć okazję podyskutować o ważnych współczesnych problemach, spotkać się z członkami parlamentu Europejskiego, a także odpocząć, zwiedzając atrakcyjne miejsca. Opiekunem grupy będzie p. Kornel Filipowicz, dyrektor BOK-MCC, który od początku jest zaangażowany w projekt.

Wszystkim życzymy wspaniałych wrażeń i czekamy na relacje z pobytu w tak ciekawych miejscach.

fot. fragment prezentacji obozu letniego w Nogent-sur-Marne

Grupa wyjazdowa do Francji

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wakacje!

Wakacje!

Zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy. Teraz czas na odpoczynek! Życzymy wspaniałych, beztroskich i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu. fot. Maria Piątka, Dominika Pasternak, Natalia Zdunek, Lena Zimmer z kl. I a (zdjęcie zrobione na...

Pożegnaliśmy rok szkolny 2021/22

Pożegnaliśmy rok szkolny 2021/22

Minął kolejny rok szkolny i choć pandemia powodowała, że pracowaliśmy hybrydowo, to większą część udało nam się spotykać w szkole i zrealizować wspólnie wiele cennych i ciekawych wydarzeń. Na uroczystości, która odbyła się w szkolnej auli 24 czerwca pożegnaliśmy i podsumowaliśmy minione 9...

Igor Szerszunowicz – laureatem Olimpiady Wiedzy o prawach człowieka

Igor Szerszunowicz - laureatem Olimpiady Wiedzy o prawach człowieka

O zakwalifikowaniu do eliminacji centralnych Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym już pisaliśmy. Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejne wyniki i już są... Igor Szerszunowicz z klasy II a zdobył III miejsce w Polsce! Po sukces musiał pojechać 18 czerwca aż do...