Wyjazdy, wyjazdy…

Wyjazdy, wyjazdy…

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi długo wyczekiwany odpoczynek w domu i poza nim. Część z naszych uczniów spędzi go w ciekawych miejscach za sprawą zorganizowanych wyjazdów projektowych.

I tak – uczestnicy warsztatów teatralnych i muzycznych w ramach projektu „Rozbudowa transgranicznej oferty edukacyjnej Bolesławca i Bautzen”, koordynowanego przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego – wyjedzie pod koniec czerwca do Niemiec.

Na zaproszenie Urzędu Miasta Bolesławiec nasi uczniowie spędzą także kilka dni (od 11-17 lipca) w partnerskim mieście Nogent-sur-Marne (Francja) na letnim obozie dla młodzieży z Portugalii, Niemiec, Szwajcarii, Polski (Bolesławca) i oczywiście z miasta gospodarzy. Ten pobyt ma niezwykle ciekawy i atrakcyjny program, w tym także zwiedzanie Paryża. Nasze uczennice i uczniowie będą mogli doskonalić język francuski, a towarzyszyć im będzie pani Barbara Jusypenko.

Równie ciekawie zapowiada się wyjazd do Schwäbisch Gmünd (Niemcy) na finał międzynarodowego projektu „Re-discovering Europe” (4-7 lipca).

W spotkaniach warsztatowych z uczestnikami z Niemiec, Francji, Bułgarii, Łotwy, Włoch, Hiszpanii i Rumunii weźmie udział sześcioro naszych licealistek i licealistów. Będą mieć okazję podyskutować o ważnych współczesnych problemach, spotkać się z członkami parlamentu Europejskiego, a także odpocząć, zwiedzając atrakcyjne miejsca. Opiekunem grupy będzie p. Kornel Filipowicz, dyrektor BOK-MCC, który od początku jest zaangażowany w projekt.

Wszystkim życzymy wspaniałych wrażeń i czekamy na relacje z pobytu w tak ciekawych miejscach.

fot. fragment prezentacji obozu letniego w Nogent-sur-Marne

Grupa wyjazdowa do Francji

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...