Wyjazdy, wyjazdy…

Wyjazdy, wyjazdy…

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi długo wyczekiwany odpoczynek w domu i poza nim. Część z naszych uczniów spędzi go w ciekawych miejscach za sprawą zorganizowanych wyjazdów projektowych.

I tak – uczestnicy warsztatów teatralnych i muzycznych w ramach projektu „Rozbudowa transgranicznej oferty edukacyjnej Bolesławca i Bautzen”, koordynowanego przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego – wyjedzie pod koniec czerwca do Niemiec.

Na zaproszenie Urzędu Miasta Bolesławiec nasi uczniowie spędzą także kilka dni (od 11-17 lipca) w partnerskim mieście Nogent-sur-Marne (Francja) na letnim obozie dla młodzieży z Portugalii, Niemiec, Szwajcarii, Polski (Bolesławca) i oczywiście z miasta gospodarzy. Ten pobyt ma niezwykle ciekawy i atrakcyjny program, w tym także zwiedzanie Paryża. Nasze uczennice i uczniowie będą mogli doskonalić język francuski, a towarzyszyć im będzie pani Barbara Jusypenko.

Równie ciekawie zapowiada się wyjazd do Schwäbisch Gmünd (Niemcy) na finał międzynarodowego projektu „Re-discovering Europe” (4-7 lipca).

W spotkaniach warsztatowych z uczestnikami z Niemiec, Francji, Bułgarii, Łotwy, Włoch, Hiszpanii i Rumunii weźmie udział sześcioro naszych licealistek i licealistów. Będą mieć okazję podyskutować o ważnych współczesnych problemach, spotkać się z członkami parlamentu Europejskiego, a także odpocząć, zwiedzając atrakcyjne miejsca. Opiekunem grupy będzie p. Kornel Filipowicz, dyrektor BOK-MCC, który od początku jest zaangażowany w projekt.

Wszystkim życzymy wspaniałych wrażeń i czekamy na relacje z pobytu w tak ciekawych miejscach.

fot. fragment prezentacji obozu letniego w Nogent-sur-Marne

Grupa wyjazdowa do Francji

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.