Wyjazdy, wyjazdy…

Wyjazdy, wyjazdy…

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi długo wyczekiwany odpoczynek w domu i poza nim. Część z naszych uczniów spędzi go w ciekawych miejscach za sprawą zorganizowanych wyjazdów projektowych.

I tak – uczestnicy warsztatów teatralnych i muzycznych w ramach projektu „Rozbudowa transgranicznej oferty edukacyjnej Bolesławca i Bautzen”, koordynowanego przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego – wyjedzie pod koniec czerwca do Niemiec.

Na zaproszenie Urzędu Miasta Bolesławiec nasi uczniowie spędzą także kilka dni (od 11-17 lipca) w partnerskim mieście Nogent-sur-Marne (Francja) na letnim obozie dla młodzieży z Portugalii, Niemiec, Szwajcarii, Polski (Bolesławca) i oczywiście z miasta gospodarzy. Ten pobyt ma niezwykle ciekawy i atrakcyjny program, w tym także zwiedzanie Paryża. Nasze uczennice i uczniowie będą mogli doskonalić język francuski, a towarzyszyć im będzie pani Barbara Jusypenko.

Równie ciekawie zapowiada się wyjazd do Schwäbisch Gmünd (Niemcy) na finał międzynarodowego projektu „Re-discovering Europe” (4-7 lipca).

W spotkaniach warsztatowych z uczestnikami z Niemiec, Francji, Bułgarii, Łotwy, Włoch, Hiszpanii i Rumunii weźmie udział sześcioro naszych licealistek i licealistów. Będą mieć okazję podyskutować o ważnych współczesnych problemach, spotkać się z członkami parlamentu Europejskiego, a także odpocząć, zwiedzając atrakcyjne miejsca. Opiekunem grupy będzie p. Kornel Filipowicz, dyrektor BOK-MCC, który od początku jest zaangażowany w projekt.

Wszystkim życzymy wspaniałych wrażeń i czekamy na relacje z pobytu w tak ciekawych miejscach.

fot. fragment prezentacji obozu letniego w Nogent-sur-Marne

Grupa wyjazdowa do Francji

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023