Wszyscy się uczymy!

Wszyscy się uczymy!

Od dwóch lat w naszej szkole realizowany jest projekt w programie Erasmus+, Runda 1, KA1, Mobilność kadry edukacji szkolnej pt. “Rozwój kompetencji językowych, interkulturowych i dydaktycznych nauczycieli I LO dla podniesienia jakości pracy szkoły”. Wszystkie działania projektowe zostały sfinansowane z funduszy UE, a maksymalna kwota przyznanego dofinansowania wynosi  45 975,00 EUR  

W ramach tego projektu 12 nauczycieli naszej szkoły, uczący różnych przedmiotów – wzięło udział w kursach języka angielskiego, dwie anglistki w kursach metodycznych, jedna nauczycielka w kursie języka hiszpańskiego, czego efektem było wprowadzenie do oferty szkoły właśnie tegoż języka. W szkoleniach językowych uczestniczyła także dyrekcja szkoły i pracownik niepedagogiczny. Dodatkową formą nawiązania współpracy ze szkołami zagranicznymi była obserwacja lekcji języka angielskiego w partnerskiej szkole w Szwecji oraz prowadzenie lekcji językowych przez naszą anglistkę w szkole w Hiszpanii. Z obiema placówkami współpracujemy już w drugim projekcie Erasmus+ i uważamy, że taka wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami przynosi korzyści zarówno nauczycielom, jak i uczniom. 

Nasze liceum ma długie tradycje współpracy ze szkołami z wielu krajów i choć dwa lata pandemii zatrzymały nasze międzynarodowe kontakty, ale z wielką radością je odbudowujemy, szczególnie ważne są wymiany uczniów, wzbogacanie ich doświadczeń.

Już we wrześniu 2022 będziemy gospodarzami tygodniowego spotkania projektowego młodzieży i opiekunów z pięciu europejskich szkół, tym razem z projektu Erasmus + „Past roads and future ways”.

Op. Barbara Jusypenko, koordynatorka projektu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wakacje!

Wakacje!

Zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy. Teraz czas na odpoczynek! Życzymy wspaniałych, beztroskich i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu. fot. Maria Piątka, Dominika Pasternak, Natalia Zdunek, Lena Zimmer z kl. I a (zdjęcie zrobione na...

Pożegnaliśmy rok szkolny 2021/22

Pożegnaliśmy rok szkolny 2021/22

Minął kolejny rok szkolny i choć pandemia powodowała, że pracowaliśmy hybrydowo, to większą część udało nam się spotykać w szkole i zrealizować wspólnie wiele cennych i ciekawych wydarzeń. Na uroczystości, która odbyła się w szkolnej auli 24 czerwca pożegnaliśmy i podsumowaliśmy minione 9...

Wyjazdy, wyjazdy…

Wyjazdy, wyjazdy...

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi długo wyczekiwany odpoczynek w domu i poza nim. Część z naszych uczniów spędzi go w ciekawych miejscach za sprawą zorganizowanych wyjazdów projektowych. I tak - uczestnicy warsztatów teatralnych i muzycznych w ramach projektu "Rozbudowa...