Wszyscy się uczymy!

Wszyscy się uczymy!

Od dwóch lat w naszej szkole realizowany jest projekt w programie Erasmus+, Runda 1, KA1, Mobilność kadry edukacji szkolnej pt. “Rozwój kompetencji językowych, interkulturowych i dydaktycznych nauczycieli I LO dla podniesienia jakości pracy szkoły”. Wszystkie działania projektowe zostały sfinansowane z funduszy UE, a maksymalna kwota przyznanego dofinansowania wynosi  45 975,00 EUR  

W ramach tego projektu 12 nauczycieli naszej szkoły, uczący różnych przedmiotów – wzięło udział w kursach języka angielskiego, dwie anglistki w kursach metodycznych, jedna nauczycielka w kursie języka hiszpańskiego, czego efektem było wprowadzenie do oferty szkoły właśnie tegoż języka. W szkoleniach językowych uczestniczyła także dyrekcja szkoły i pracownik niepedagogiczny. Dodatkową formą nawiązania współpracy ze szkołami zagranicznymi była obserwacja lekcji języka angielskiego w partnerskiej szkole w Szwecji oraz prowadzenie lekcji językowych przez naszą anglistkę w szkole w Hiszpanii. Z obiema placówkami współpracujemy już w drugim projekcie Erasmus+ i uważamy, że taka wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami przynosi korzyści zarówno nauczycielom, jak i uczniom. 

Nasze liceum ma długie tradycje współpracy ze szkołami z wielu krajów i choć dwa lata pandemii zatrzymały nasze międzynarodowe kontakty, ale z wielką radością je odbudowujemy, szczególnie ważne są wymiany uczniów, wzbogacanie ich doświadczeń.

Już we wrześniu 2022 będziemy gospodarzami tygodniowego spotkania projektowego młodzieży i opiekunów z pięciu europejskich szkół, tym razem z projektu Erasmus + „Past roads and future ways”.

Op. Barbara Jusypenko, koordynatorka projektu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023