Spotkanie autorskie z Tomaszem Rezydentem

Spotkanie autorskie z Tomaszem Rezydentem

Czy medycyna to kierunek dla każdego? Jak sobie radzić z różnymi sytuacjami w zawodzie lekarza? Czy napisanie książki o pandemii może być swoistą terapią? Na te i inne pytania odpowiadał nasz gość, absolwent rocznika 2009, lekarz, autor dwóch książek „Niewidzialny front” i „Walka o oddech” napisanych pod pseudonimem Tomasz Rezydent.

8 czerwca w auli szkolnej odbyło się spotkanie, w którym wzięły udział wszystkie klasy z rozszerzoną biologią i chemią. Prawie dwugodzinne wydarzenie obfitowało w wiele emocji, zwłaszcza tych, związanych z doświadczeniem pandemii, widzianej i przeżytej oczami lekarza, ale także cennych rad i wskazówek dla przyszłych studentów kierunków medycznych.

Ponieważ bezpośrednią inspiracją do spotkania były właśnie obie publikacje, które mają formę dziennika/pamiętnika, momentami reportażu medycznego – była też mowa o powstaniu obu książek, o technice zapisu szpitalnej rzeczywistości. „Niewidzialny front” powstała w tzw. pierwszej fali pandemii (marzec-lipiec 2020) jako próba opisu nierównej walki, w której wszystko było nowe i nieznane. „Walka o oddech” obejmuje jesień i zimę 2020 roku i jest książką zarówno o życiu, jak i śmierci, o prozie szpitalnych dni i heroizmie walki z wirusem. Pytany o dalsze plany nasz gość wspomniał, że myśli o tematyce medycznej, ale już nie naznaczonej żadną tragedią milionów ludzi.

Nasz gość porwał zgromadzoną na auli młodzież swoimi opowieściami, poświęcając też czas na podpisywanie dedykacji w książkach. Oczywiście nasza szkolna biblioteka także otrzymała egzemplarze ze specjalną dedykacją.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i życzymy dużo satysfakcji z wykonywanej pracy, mając nadzieję, że czas doświadczenia pandemii już nie powróci.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...

Każda złotówka to szansa na sukces – wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Każda złotówka to szansa na sukces - wesprzyjmy wyjazd Franka Nowaka z kl. I a na World Robot Olympiad

Do grona uczniów klas I dołączył w tym roku Franciszek Nowak (klasy 1A), który ma na swoim koncie ogromny sukces. Wraz z młodszym kolegą Jakubem Walkowiakiem (uczniem 7 klasy w Masters Academy we Lwówku) pod opieką trenera, pana Pawła Niemca w czerwcu tego roku wzięli udział w Polskiej edycji...