Spotkanie autorskie z Tomaszem Rezydentem

Spotkanie autorskie z Tomaszem Rezydentem

Czy medycyna to kierunek dla każdego? Jak sobie radzić z różnymi sytuacjami w zawodzie lekarza? Czy napisanie książki o pandemii może być swoistą terapią? Na te i inne pytania odpowiadał nasz gość, absolwent rocznika 2009, lekarz, autor dwóch książek „Niewidzialny front” i „Walka o oddech” napisanych pod pseudonimem Tomasz Rezydent.

8 czerwca w auli szkolnej odbyło się spotkanie, w którym wzięły udział wszystkie klasy z rozszerzoną biologią i chemią. Prawie dwugodzinne wydarzenie obfitowało w wiele emocji, zwłaszcza tych, związanych z doświadczeniem pandemii, widzianej i przeżytej oczami lekarza, ale także cennych rad i wskazówek dla przyszłych studentów kierunków medycznych.

Ponieważ bezpośrednią inspiracją do spotkania były właśnie obie publikacje, które mają formę dziennika/pamiętnika, momentami reportażu medycznego – była też mowa o powstaniu obu książek, o technice zapisu szpitalnej rzeczywistości. „Niewidzialny front” powstała w tzw. pierwszej fali pandemii (marzec-lipiec 2020) jako próba opisu nierównej walki, w której wszystko było nowe i nieznane. „Walka o oddech” obejmuje jesień i zimę 2020 roku i jest książką zarówno o życiu, jak i śmierci, o prozie szpitalnych dni i heroizmie walki z wirusem. Pytany o dalsze plany nasz gość wspomniał, że myśli o tematyce medycznej, ale już nie naznaczonej żadną tragedią milionów ludzi.

Nasz gość porwał zgromadzoną na auli młodzież swoimi opowieściami, poświęcając też czas na podpisywanie dedykacji w książkach. Oczywiście nasza szkolna biblioteka także otrzymała egzemplarze ze specjalną dedykacją.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i życzymy dużo satysfakcji z wykonywanej pracy, mając nadzieję, że czas doświadczenia pandemii już nie powróci.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...