Spotkanie autorskie z Tomaszem Rezydentem

Spotkanie autorskie z Tomaszem Rezydentem

Czy medycyna to kierunek dla każdego? Jak sobie radzić z różnymi sytuacjami w zawodzie lekarza? Czy napisanie książki o pandemii może być swoistą terapią? Na te i inne pytania odpowiadał nasz gość, absolwent rocznika 2009, lekarz, autor dwóch książek „Niewidzialny front” i „Walka o oddech” napisanych pod pseudonimem Tomasz Rezydent.

8 czerwca w auli szkolnej odbyło się spotkanie, w którym wzięły udział wszystkie klasy z rozszerzoną biologią i chemią. Prawie dwugodzinne wydarzenie obfitowało w wiele emocji, zwłaszcza tych, związanych z doświadczeniem pandemii, widzianej i przeżytej oczami lekarza, ale także cennych rad i wskazówek dla przyszłych studentów kierunków medycznych.

Ponieważ bezpośrednią inspiracją do spotkania były właśnie obie publikacje, które mają formę dziennika/pamiętnika, momentami reportażu medycznego – była też mowa o powstaniu obu książek, o technice zapisu szpitalnej rzeczywistości. „Niewidzialny front” powstała w tzw. pierwszej fali pandemii (marzec-lipiec 2020) jako próba opisu nierównej walki, w której wszystko było nowe i nieznane. „Walka o oddech” obejmuje jesień i zimę 2020 roku i jest książką zarówno o życiu, jak i śmierci, o prozie szpitalnych dni i heroizmie walki z wirusem. Pytany o dalsze plany nasz gość wspomniał, że myśli o tematyce medycznej, ale już nie naznaczonej żadną tragedią milionów ludzi.

Nasz gość porwał zgromadzoną na auli młodzież swoimi opowieściami, poświęcając też czas na podpisywanie dedykacji w książkach. Oczywiście nasza szkolna biblioteka także otrzymała egzemplarze ze specjalną dedykacją.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i życzymy dużo satysfakcji z wykonywanej pracy, mając nadzieję, że czas doświadczenia pandemii już nie powróci.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wakacje!

Wakacje!

Zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy. Teraz czas na odpoczynek! Życzymy wspaniałych, beztroskich i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu. fot. Maria Piątka, Dominika Pasternak, Natalia Zdunek, Lena Zimmer z kl. I a (zdjęcie zrobione na...

Pożegnaliśmy rok szkolny 2021/22

Pożegnaliśmy rok szkolny 2021/22

Minął kolejny rok szkolny i choć pandemia powodowała, że pracowaliśmy hybrydowo, to większą część udało nam się spotykać w szkole i zrealizować wspólnie wiele cennych i ciekawych wydarzeń. Na uroczystości, która odbyła się w szkolnej auli 24 czerwca pożegnaliśmy i podsumowaliśmy minione 9...

Wyjazdy, wyjazdy…

Wyjazdy, wyjazdy...

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi długo wyczekiwany odpoczynek w domu i poza nim. Część z naszych uczniów spędzi go w ciekawych miejscach za sprawą zorganizowanych wyjazdów projektowych. I tak - uczestnicy warsztatów teatralnych i muzycznych w ramach projektu "Rozbudowa...