Witajcie Absolwenci!

Witajcie Absolwenci!

Kolejny rocznik licealistek i licealistów przechodzi do historii. 121 uczennic i uczniów trzecich klas opuszcza mury szkoły. Życzymy Wam dużo sukcesów i dziękujemy.

29 kwietnia tradycyjnie odbyła się najważniejsza w szkole uroczystość – pożegnania klas III. Na wypełnionej po brzegi auli szkolnej spotkali się abiturienci czterech klas – III ag, III bg, IIIcg i III eg wraz z wychowawcami: p. Barbarą Jusypenko, Ewą Ołenicz-Bernacką, Małgorzatą Pędlowską, Damianem Dziedziulem, rodzicami, dyrekcją i gronem pedagogicznym. Dyrektor Cezary Czernatowicz podsumowując i żegnając klasy podkreślał, że mimo trudności związanych z pandemią i nauką w domu – wszyscy odnieśli sukces i wykazali się dużą odpowiedzialnością i dojrzałością.

Świadectwa ukończenia szkoły odebrało 121 uczniów, z czego aż 34 z wyróżnieniem. Najwyższą średnią może pochwalić się Magdalena Sudół z klasy III ag, która z trzech lat nauki uzyskała średnią ocen 5,44. Imponujące wyniki osiągnęli także: Natalia Kacperek z kl. III cg (średnia 5,33), Katarzyna Ciesiółka z kl. III bg, (średnia 5,29), Antoni Łasica (śr. 5,24) i Piotr Siarkowski (śr.5,22) – obaj z kl. III ag. Wyróżnieni odbierali swoje świadectwa w towarzystwie rodziców, którym Dyrektor Cezary Czernatowicz wręczał listy gratulacyjne.

Poniżej lista wszystkich wyróżnionych za wyniki w nauce.

Ogółem klasy III zakończyły szkołę ze średnią ocen 4,27, a na wyróżnienie zasługują klasy III Ag– średnia 4,57 oraz III Eg – 4,34. Gratulujemy!

W kolejnej części uroczystości przyszedł czas na szczególne wyróżnienia i podziękowania. Stanisław Pachnik z kl. III ag otrzymał gratulacje i dyplom potwierdzający otrzymanie Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za rok szkolny 2020/21.

„Władki” – honorowe nagrody szkolne za aktywność i zaangażowanie w życie szkoły trafiły w tym roku decyzją Rady Pedagogicznej do: Ilony Kraśnickiej z kl. III ag, Dominiki Makówki i Magdy Szylin z kl. III cg. W „laudacji” wygłoszonej przez panią Irminę Nowak pojawiło się wiele ciepłych słów o zasługach dziewcząt w dziedzinie przedsiębiorczości i artystycznej działalności na rzecz szkoły.

Tradycyjnie dużą grupę wyróżnionych stanowili szkolni sportowcy, którzy z sukcesami reprezentowali nasze liceum w zawodach i rozgrywkach. Pan Marcin Sobczyszyn szczególnie wyróżnił Małgorzatę Olszowę i Natalię Niezgodę (z kl. III cg), Żanetę Woźniak (z k. III eg) oraz Jakuba Bujnickiego (z kl. III ag).

Poniżej lista wyróżnionych za sport szkolny. Gratulujemy i dziękujemy bardzo!

Za działalność w Samorządzie Uczniowskim podziękowano Julii Sandak,Idzie Paluszczyszyn, Klaudii Pyrz, Magdalenie Tkaczyk, Wojciechowi Pająkowi, Miłoszowi Drużdze,

Tradycyjnie też podziękowano rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły.

Wiele wzruszeń dostarczyły też wystąpienia Katarzyny Ciesiółki i Wojciecha Pająka w imieniu absolwentów oraz pana Krzysztofa Hewaka, jako przedstawiciela rodziców i jednocześnie trzeciego pokolenia licealistów.

Symbolicznym zakończeniem nauki jest ślubowanie przedstawicieli absolwentów na Sztandar Szkoły.

Artystyczną część okrasiły występy chóru „Synkopa 2” oraz utalentowanych licealistek i licealistów, w tym także bohaterów uroczystości, absolwentów klas III.

Uroczystość przygotowaną i poprowadzoną przez klasę I A pod opieką p. Katarzyny Cieślak-Ostrowskiej i Irminy Nowak poprowadzili Lena Zimmer i Michał Bonk

Żegnamy Was Trzecioklasiści, Witamy Absolwenci.

Życzymy Wam sukcesów na egzaminach, trafnych wyborów życiowych, zdrowia i powodzenia w najbliższej i dalszej przyszłości.

więcej zdjęć z uroczystości

Klasa III ag
Klasa III bg
Klasa III eg
Klasa III eg
„Władki” 2022
Wyróżnieni za sport
Wyróżnieni za pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...

Kryminał to za mało. Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem.

Kryminał to za mało. Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem.

Nazywanie jego powieści kryminalnymi wydaje się być pewnym uproszczeniem. Co by nie mówić- mamy tu zagadkowe przestępstwa, bohaterów dążących do rozwiązania bardzo zagmatwanych spraw, nagłe zwroty akcji, ślepe uliczki błędnych wniosków. Ale to tylko wierzchołek góry, chciałoby się powiedzieć...

Oglądać i rozumieć – o sztuce przekładu w filmach

Oglądać i rozumieć - o sztuce przekładu w filmach

Wszyscy lub prawie wszyscy oglądamy filmy, choć w dzisiejszych czasach często są to seriale, które "przykuwają" naszą uwagę i nas samych do ekranów. Większość z nich to produkcje anglojęzyczne, które są tłumaczone, z lepszym lub gorszym skutkiem. O trudnej sztuce translacji, typowych błędach...