Angielski w praktyce, tym razem o muzealnictwie w Muzeum Narodowym

Angielski w praktyce, tym razem o muzealnictwie w Muzeum Narodowym

27 maja grupa uczniów z klasy 3Cp Karolina Amolin, Anna Filip, Kacper Gzubicki, Magda Kędzierska i Ola Leśniak poprowadzili wycieczkę dla grupy 26 uczniów różnych klas z naszej szkoły w ramach kolejnej edycji projektu o Dolnym Śląsku „Cudze chwalicie…”.

Pracowali od paru miesięcy pod opieką koordynatora p. Leszka Idzikowskiego zbierając materiały z książek, artykułów i innych źródeł. Tematem głównym była historia muzealnictwa na świecie, w Polsce i na Dolnym Śląsku – tym dawnym i naszym, obecnym. Prezentacje uczniów miały miejsce w hallu Muzeum Narodowego we Wrocławiu, a zaraz po nich wszyscy mogliśmy podziwiać zbiory muzealne – rzeźbę, malarstwo, artefakty, a nawet modę z poprzednich epok.

Choć pogoda zupełnie nie dopisała, grupa pod opieką p. Kawuli i koordynatora projektu zabrała słońce ze sobą i doskonale się bawiła i uczyła w pięknym muzeum nad Odrą.

„Angielscy przewodnicy”, czyli Karolina Amolin, Anna Filip, Kacper Gzubicki, Magda Kędzierska i Ola Leśniak

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wakacje!

Wakacje!

Zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy. Teraz czas na odpoczynek! Życzymy wspaniałych, beztroskich i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu. fot. Maria Piątka, Dominika Pasternak, Natalia Zdunek, Lena Zimmer z kl. I a (zdjęcie zrobione na...

Pożegnaliśmy rok szkolny 2021/22

Pożegnaliśmy rok szkolny 2021/22

Minął kolejny rok szkolny i choć pandemia powodowała, że pracowaliśmy hybrydowo, to większą część udało nam się spotykać w szkole i zrealizować wspólnie wiele cennych i ciekawych wydarzeń. Na uroczystości, która odbyła się w szkolnej auli 24 czerwca pożegnaliśmy i podsumowaliśmy minione 9...

Wyjazdy, wyjazdy…

Wyjazdy, wyjazdy...

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi długo wyczekiwany odpoczynek w domu i poza nim. Część z naszych uczniów spędzi go w ciekawych miejscach za sprawą zorganizowanych wyjazdów projektowych. I tak - uczestnicy warsztatów teatralnych i muzycznych w ramach projektu "Rozbudowa...