Angielski w praktyce, tym razem o muzealnictwie w Muzeum Narodowym

Angielski w praktyce, tym razem o muzealnictwie w Muzeum Narodowym

27 maja grupa uczniów z klasy 3Cp Karolina Amolin, Anna Filip, Kacper Gzubicki, Magda Kędzierska i Ola Leśniak poprowadzili wycieczkę dla grupy 26 uczniów różnych klas z naszej szkoły w ramach kolejnej edycji projektu o Dolnym Śląsku „Cudze chwalicie…”.

Pracowali od paru miesięcy pod opieką koordynatora p. Leszka Idzikowskiego zbierając materiały z książek, artykułów i innych źródeł. Tematem głównym była historia muzealnictwa na świecie, w Polsce i na Dolnym Śląsku – tym dawnym i naszym, obecnym. Prezentacje uczniów miały miejsce w hallu Muzeum Narodowego we Wrocławiu, a zaraz po nich wszyscy mogliśmy podziwiać zbiory muzealne – rzeźbę, malarstwo, artefakty, a nawet modę z poprzednich epok.

Choć pogoda zupełnie nie dopisała, grupa pod opieką p. Kawuli i koordynatora projektu zabrała słońce ze sobą i doskonale się bawiła i uczyła w pięknym muzeum nad Odrą.

„Angielscy przewodnicy”, czyli Karolina Amolin, Anna Filip, Kacper Gzubicki, Magda Kędzierska i Ola Leśniak

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...