Angielski w praktyce, tym razem o muzealnictwie w Muzeum Narodowym

Angielski w praktyce, tym razem o muzealnictwie w Muzeum Narodowym

27 maja grupa uczniów z klasy 3Cp Karolina Amolin, Anna Filip, Kacper Gzubicki, Magda Kędzierska i Ola Leśniak poprowadzili wycieczkę dla grupy 26 uczniów różnych klas z naszej szkoły w ramach kolejnej edycji projektu o Dolnym Śląsku „Cudze chwalicie…”.

Pracowali od paru miesięcy pod opieką koordynatora p. Leszka Idzikowskiego zbierając materiały z książek, artykułów i innych źródeł. Tematem głównym była historia muzealnictwa na świecie, w Polsce i na Dolnym Śląsku – tym dawnym i naszym, obecnym. Prezentacje uczniów miały miejsce w hallu Muzeum Narodowego we Wrocławiu, a zaraz po nich wszyscy mogliśmy podziwiać zbiory muzealne – rzeźbę, malarstwo, artefakty, a nawet modę z poprzednich epok.

Choć pogoda zupełnie nie dopisała, grupa pod opieką p. Kawuli i koordynatora projektu zabrała słońce ze sobą i doskonale się bawiła i uczyła w pięknym muzeum nad Odrą.

„Angielscy przewodnicy”, czyli Karolina Amolin, Anna Filip, Kacper Gzubicki, Magda Kędzierska i Ola Leśniak

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV