300 gości na Dniu Otwartym!

300 gości na Dniu Otwartym!

Właśnie tyle ósmoklasistek i ósmoklasistów skorzystało z naszego zaproszenia na Dzień Otwarty, który odbył się 26 kwietnia. Tradycyjnie zaprezentowaliśmy naszą ofertę dla przyszłorocznych 6 klas pierwszych (szczegóły w zakładce Rekrutacja), a później, jak na wytwórnię talentów przystało – rozpoczęło się prawdziwe filmowe szaleństwo pod nazwą „Klaps 2022”, czyli warsztaty przygotowane przez nauczycieli i licealistów.

I tak nasi goście, podzieleni na grupy mogli dowiedzieć się wiele o produkcji filmowej, tajnikach efektów specjalnych, planach filmowych, o tym jakie trzeba mieć umiejętności, by „zagrać w I LO”. Dużym powodzeniem cieszyły się też warsztaty choreograficzne oraz dźwiękowe.

I choć liczba gości przerosła nasze oczekiwania, to staraliśmy się maksymalnie wykorzystać czas spotkania i uatrakcyjnić pobyt w naszym liceum.

Nad logistyką czuwał Samorząd i klasa III bp wraz z opiekunką p. Irminą Nowak.

Warsztaty prowadzili uczniowie różnych klas pod opieką nauczycieli: p. Magdaleny Szwed, p. Katarzyny Lisiewicz, p. Karoliny Jarząbek, p. Ewy Sucheckiej oraz p. Marcina Sobczyszyna. Szkolny chór „Synkopa 2” pod wodzą Justyny Pankowskiej z kl. III ep – rozśpiewywał naszych gości.

Zaangażowanym nauczycielom i uczniom bardzo dziękujemy za organizację tego wyjątkowego Dnia Otwartego, który zainteresował rekordową liczbę Naszych Gości.

Serdecznie dziękujemy dyrekcjom szkół podstawowych, nauczycielom, uczennicom i uczniom za tak liczne przybycie.

fot. Hanna Drużga

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV