300 gości na Dniu Otwartym!

300 gości na Dniu Otwartym!

Właśnie tyle ósmoklasistek i ósmoklasistów skorzystało z naszego zaproszenia na Dzień Otwarty, który odbył się 26 kwietnia. Tradycyjnie zaprezentowaliśmy naszą ofertę dla przyszłorocznych 6 klas pierwszych (szczegóły w zakładce Rekrutacja), a później, jak na wytwórnię talentów przystało – rozpoczęło się prawdziwe filmowe szaleństwo pod nazwą „Klaps 2022”, czyli warsztaty przygotowane przez nauczycieli i licealistów.

I tak nasi goście, podzieleni na grupy mogli dowiedzieć się wiele o produkcji filmowej, tajnikach efektów specjalnych, planach filmowych, o tym jakie trzeba mieć umiejętności, by „zagrać w I LO”. Dużym powodzeniem cieszyły się też warsztaty choreograficzne oraz dźwiękowe.

I choć liczba gości przerosła nasze oczekiwania, to staraliśmy się maksymalnie wykorzystać czas spotkania i uatrakcyjnić pobyt w naszym liceum.

Nad logistyką czuwał Samorząd i klasa III bp wraz z opiekunką p. Irminą Nowak.

Warsztaty prowadzili uczniowie różnych klas pod opieką nauczycieli: p. Magdaleny Szwed, p. Katarzyny Lisiewicz, p. Karoliny Jarząbek, p. Ewy Sucheckiej oraz p. Marcina Sobczyszyna. Szkolny chór „Synkopa 2” pod wodzą Justyny Pankowskiej z kl. III ep – rozśpiewywał naszych gości.

Zaangażowanym nauczycielom i uczniom bardzo dziękujemy za organizację tego wyjątkowego Dnia Otwartego, który zainteresował rekordową liczbę Naszych Gości.

Serdecznie dziękujemy dyrekcjom szkół podstawowych, nauczycielom, uczennicom i uczniom za tak liczne przybycie.

fot. Hanna Drużga

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...