300 gości na Dniu Otwartym!

300 gości na Dniu Otwartym!

Właśnie tyle ósmoklasistek i ósmoklasistów skorzystało z naszego zaproszenia na Dzień Otwarty, który odbył się 26 kwietnia. Tradycyjnie zaprezentowaliśmy naszą ofertę dla przyszłorocznych 6 klas pierwszych (szczegóły w zakładce Rekrutacja), a później, jak na wytwórnię talentów przystało – rozpoczęło się prawdziwe filmowe szaleństwo pod nazwą „Klaps 2022”, czyli warsztaty przygotowane przez nauczycieli i licealistów.

I tak nasi goście, podzieleni na grupy mogli dowiedzieć się wiele o produkcji filmowej, tajnikach efektów specjalnych, planach filmowych, o tym jakie trzeba mieć umiejętności, by „zagrać w I LO”. Dużym powodzeniem cieszyły się też warsztaty choreograficzne oraz dźwiękowe.

I choć liczba gości przerosła nasze oczekiwania, to staraliśmy się maksymalnie wykorzystać czas spotkania i uatrakcyjnić pobyt w naszym liceum.

Nad logistyką czuwał Samorząd i klasa III bp wraz z opiekunką p. Irminą Nowak.

Warsztaty prowadzili uczniowie różnych klas pod opieką nauczycieli: p. Magdaleny Szwed, p. Katarzyny Lisiewicz, p. Karoliny Jarząbek, p. Ewy Sucheckiej oraz p. Marcina Sobczyszyna. Szkolny chór „Synkopa 2” pod wodzą Justyny Pankowskiej z kl. III ep – rozśpiewywał naszych gości.

Zaangażowanym nauczycielom i uczniom bardzo dziękujemy za organizację tego wyjątkowego Dnia Otwartego, który zainteresował rekordową liczbę Naszych Gości.

Serdecznie dziękujemy dyrekcjom szkół podstawowych, nauczycielom, uczennicom i uczniom za tak liczne przybycie.

fot. Hanna Drużga

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.