300 gości na Dniu Otwartym!

300 gości na Dniu Otwartym!

Właśnie tyle ósmoklasistek i ósmoklasistów skorzystało z naszego zaproszenia na Dzień Otwarty, który odbył się 26 kwietnia. Tradycyjnie zaprezentowaliśmy naszą ofertę dla przyszłorocznych 6 klas pierwszych (szczegóły w zakładce Rekrutacja), a później, jak na wytwórnię talentów przystało – rozpoczęło się prawdziwe filmowe szaleństwo pod nazwą „Klaps 2022”, czyli warsztaty przygotowane przez nauczycieli i licealistów.

I tak nasi goście, podzieleni na grupy mogli dowiedzieć się wiele o produkcji filmowej, tajnikach efektów specjalnych, planach filmowych, o tym jakie trzeba mieć umiejętności, by „zagrać w I LO”. Dużym powodzeniem cieszyły się też warsztaty choreograficzne oraz dźwiękowe.

I choć liczba gości przerosła nasze oczekiwania, to staraliśmy się maksymalnie wykorzystać czas spotkania i uatrakcyjnić pobyt w naszym liceum.

Nad logistyką czuwał Samorząd i klasa III bp wraz z opiekunką p. Irminą Nowak.

Warsztaty prowadzili uczniowie różnych klas pod opieką nauczycieli: p. Magdaleny Szwed, p. Katarzyny Lisiewicz, p. Karoliny Jarząbek, p. Ewy Sucheckiej oraz p. Marcina Sobczyszyna. Szkolny chór „Synkopa 2” pod wodzą Justyny Pankowskiej z kl. III ep – rozśpiewywał naszych gości.

Zaangażowanym nauczycielom i uczniom bardzo dziękujemy za organizację tego wyjątkowego Dnia Otwartego, który zainteresował rekordową liczbę Naszych Gości.

Serdecznie dziękujemy dyrekcjom szkół podstawowych, nauczycielom, uczennicom i uczniom za tak liczne przybycie.

fot. Hanna Drużga

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Rekrutacja 2022/23

Rekrutacja 2022/23

Przypominamy, że 16 maja rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja do szkół. Uczennice i uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych dokonują wyboru szkoły poprzez stronę www.dolnoslaskie.edu.com.pl/Kandydat. Zapraszamy do podjęcia nauki w naszym liceum (szczegóły w zakładce Rekrutacja ...

Magdalena Bielak laureatką w konkursie Uniwersytetu Warszawskiego

Magdalena Bielak laureatką w konkursie Uniwersytetu Warszawskiego

Uczennica klasy III bp została laureatką I stopnia w konkursie na najlepsze wypracowanie maturalne z wiedzy o społeczeństwie, którego organizatorem jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadanie konkursowe...

Wyśpiewały sukces

Wyśpiewały sukces

W zorganizowanym przez BOK-MCC 5 maja już 8. Przeglądzie Pieśni Jacka Kaczmarskiego i Bardów Solidarności nasza silna reprezentacja przygotowywana przez pana Sławomira Zimniaka wyśpiewała ogromny sukces. Jury, w składzie Przemysław Lembicz, Jan Filipek i Bogusław Kłak I miejsce przyznało...