300 gości na Dniu Otwartym!

300 gości na Dniu Otwartym!

Właśnie tyle ósmoklasistek i ósmoklasistów skorzystało z naszego zaproszenia na Dzień Otwarty, który odbył się 26 kwietnia. Tradycyjnie zaprezentowaliśmy naszą ofertę dla przyszłorocznych 6 klas pierwszych (szczegóły w zakładce Rekrutacja), a później, jak na wytwórnię talentów przystało – rozpoczęło się prawdziwe filmowe szaleństwo pod nazwą „Klaps 2022”, czyli warsztaty przygotowane przez nauczycieli i licealistów.

I tak nasi goście, podzieleni na grupy mogli dowiedzieć się wiele o produkcji filmowej, tajnikach efektów specjalnych, planach filmowych, o tym jakie trzeba mieć umiejętności, by „zagrać w I LO”. Dużym powodzeniem cieszyły się też warsztaty choreograficzne oraz dźwiękowe.

I choć liczba gości przerosła nasze oczekiwania, to staraliśmy się maksymalnie wykorzystać czas spotkania i uatrakcyjnić pobyt w naszym liceum.

Nad logistyką czuwał Samorząd i klasa III bp wraz z opiekunką p. Irminą Nowak.

Warsztaty prowadzili uczniowie różnych klas pod opieką nauczycieli: p. Magdaleny Szwed, p. Katarzyny Lisiewicz, p. Karoliny Jarząbek, p. Ewy Sucheckiej oraz p. Marcina Sobczyszyna. Szkolny chór „Synkopa 2” pod wodzą Justyny Pankowskiej z kl. III ep – rozśpiewywał naszych gości.

Zaangażowanym nauczycielom i uczniom bardzo dziękujemy za organizację tego wyjątkowego Dnia Otwartego, który zainteresował rekordową liczbę Naszych Gości.

Serdecznie dziękujemy dyrekcjom szkół podstawowych, nauczycielom, uczennicom i uczniom za tak liczne przybycie.

fot. Hanna Drużga

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023  

I miejsce drużyny szachistów!

I miejsce drużyny szachistów!

13 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych. W zawodach wzięły udział cztery szkoły ponadpodstawowe, ale to  nasza okazała się najlepsza i będzie reprezentowała powiat bolesławiecki na szczeblu dolnośląskim. Naszą zwycięską drużynę stanowili: Mikołaj Olek, Milan Junak...