Spotkanie z Antonim Liberą

Spotkanie z Antonim Liberą

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem, które 19 listopada zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna -Centrum Wiedzy w Bolesławcu wspólnie z panią Małgorzatą Juda-Mieloch, autorką monografii o twórczości Antoniego Libery. Dla grupy naszych licealistek i licealistów, a także nauczycielek była to wyjątkowa okazja do osobistego poznania autora powieści, która znalazła się w kanonie lektur, ale też poznania genezy „Madame”, a przede wszystkim cennych porad i wskazówek, które dotyczą jej interpretacji.

Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych tropów literackich, które pan Antonii Libera „odkrył” dzięki rozmowie z prowadzącą spotkanie, panią Małgorzatą Juda-Mieloch, polonistką, z urodzenia bolesławianką i absolwentką naszego Liceum.

Z pewnością takie spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci, nie tylko przy okazji omawiania „Madame”, współczesnej powieści, która uwodzi zarówno ciekawą historią, jak też konwencją literacką, ale także jako rzadką możliwość posłuchania rozmowy o sztuce słowa i jej interpretacji.

Bardzo dziękujemy zaproszonym Gościom oraz pani Annie Idkowiak, Dyrektor Biblioteki (także naszej absolwentce) – za stworzenie nam tej okazji.

Cieszymy się też z faktu, że nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o kolejne książki z dedykacjami autorów.

fot. Miejska Biblioteka Publiczna Centrum Wiedzy w Bolesławcu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

9 czerwca w VII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu odbył się coroczny konkurs krasomówczy w języku angielskim organizowany przez stowarzyszenie nauczycieli języka angielskiego IATEFL Poland. Eliminacje w tym roku odbywają się we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Łodzi i...

Fascynująca chemia

Fascynująca chemia

2 czerwca uczniowie klasy 2c oraz 3 c wzięli udział w warsztatach naukowych przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Podczas spotkania uczestniczyli w kilku pokazach i doświadczeniach, między innymi „Atrakcyjne cząsteczki”, „O!świecenie” oraz „Naukowe świętowanie”. Warsztaty były częścią...

Warsztaty z nauczycielami, czyli „Zielonego Koncertu” ciąg dalszy

Warsztaty z nauczycielami, czyli "Zielonego Koncertu" ciąg dalszy

Tradycją naszych "Zielonych Koncertów" są fanty proponowane przez nauczycieli. Cieszą się one ogromną popularnością wśród klas, bo dają możliwość nie tylko ciekawego spędzenia czasu  ale przede wszystkim mają cel charytatywny. A że różnorodność  tych wspólnych zajęć/warsztatów jest niezwykle...