Spotkanie z Antonim Liberą

Spotkanie z Antonim Liberą

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem, które 19 listopada zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna -Centrum Wiedzy w Bolesławcu wspólnie z panią Małgorzatą Juda-Mieloch, autorką monografii o twórczości Antoniego Libery. Dla grupy naszych licealistek i licealistów, a także nauczycielek była to wyjątkowa okazja do osobistego poznania autora powieści, która znalazła się w kanonie lektur, ale też poznania genezy „Madame”, a przede wszystkim cennych porad i wskazówek, które dotyczą jej interpretacji.

Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych tropów literackich, które pan Antonii Libera „odkrył” dzięki rozmowie z prowadzącą spotkanie, panią Małgorzatą Juda-Mieloch, polonistką, z urodzenia bolesławianką i absolwentką naszego Liceum.

Z pewnością takie spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci, nie tylko przy okazji omawiania „Madame”, współczesnej powieści, która uwodzi zarówno ciekawą historią, jak też konwencją literacką, ale także jako rzadką możliwość posłuchania rozmowy o sztuce słowa i jej interpretacji.

Bardzo dziękujemy zaproszonym Gościom oraz pani Annie Idkowiak, Dyrektor Biblioteki (także naszej absolwentce) – za stworzenie nam tej okazji.

Cieszymy się też z faktu, że nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o kolejne książki z dedykacjami autorów.

fot. Miejska Biblioteka Publiczna Centrum Wiedzy w Bolesławcu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...

Kryminał to za mało. Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem.

Kryminał to za mało. Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem.

Nazywanie jego powieści kryminalnymi wydaje się być pewnym uproszczeniem. Co by nie mówić- mamy tu zagadkowe przestępstwa, bohaterów dążących do rozwiązania bardzo zagmatwanych spraw, nagłe zwroty akcji, ślepe uliczki błędnych wniosków. Ale to tylko wierzchołek góry, chciałoby się powiedzieć...

Oglądać i rozumieć – o sztuce przekładu w filmach

Oglądać i rozumieć - o sztuce przekładu w filmach

Wszyscy lub prawie wszyscy oglądamy filmy, choć w dzisiejszych czasach często są to seriale, które "przykuwają" naszą uwagę i nas samych do ekranów. Większość z nich to produkcje anglojęzyczne, które są tłumaczone, z lepszym lub gorszym skutkiem. O trudnej sztuce translacji, typowych błędach...