Spotkanie z Antonim Liberą

Spotkanie z Antonim Liberą

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem, które 19 listopada zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna -Centrum Wiedzy w Bolesławcu wspólnie z panią Małgorzatą Juda-Mieloch, autorką monografii o twórczości Antoniego Libery. Dla grupy naszych licealistek i licealistów, a także nauczycielek była to wyjątkowa okazja do osobistego poznania autora powieści, która znalazła się w kanonie lektur, ale też poznania genezy „Madame”, a przede wszystkim cennych porad i wskazówek, które dotyczą jej interpretacji.

Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych tropów literackich, które pan Antonii Libera „odkrył” dzięki rozmowie z prowadzącą spotkanie, panią Małgorzatą Juda-Mieloch, polonistką, z urodzenia bolesławianką i absolwentką naszego Liceum.

Z pewnością takie spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci, nie tylko przy okazji omawiania „Madame”, współczesnej powieści, która uwodzi zarówno ciekawą historią, jak też konwencją literacką, ale także jako rzadką możliwość posłuchania rozmowy o sztuce słowa i jej interpretacji.

Bardzo dziękujemy zaproszonym Gościom oraz pani Annie Idkowiak, Dyrektor Biblioteki (także naszej absolwentce) – za stworzenie nam tej okazji.

Cieszymy się też z faktu, że nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o kolejne książki z dedykacjami autorów.

fot. Miejska Biblioteka Publiczna Centrum Wiedzy w Bolesławcu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...