Spotkanie z Antonim Liberą

Spotkanie z Antonim Liberą

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem, które 19 listopada zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna -Centrum Wiedzy w Bolesławcu wspólnie z panią Małgorzatą Juda-Mieloch, autorką monografii o twórczości Antoniego Libery. Dla grupy naszych licealistek i licealistów, a także nauczycielek była to wyjątkowa okazja do osobistego poznania autora powieści, która znalazła się w kanonie lektur, ale też poznania genezy „Madame”, a przede wszystkim cennych porad i wskazówek, które dotyczą jej interpretacji.

Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych tropów literackich, które pan Antonii Libera „odkrył” dzięki rozmowie z prowadzącą spotkanie, panią Małgorzatą Juda-Mieloch, polonistką, z urodzenia bolesławianką i absolwentką naszego Liceum.

Z pewnością takie spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci, nie tylko przy okazji omawiania „Madame”, współczesnej powieści, która uwodzi zarówno ciekawą historią, jak też konwencją literacką, ale także jako rzadką możliwość posłuchania rozmowy o sztuce słowa i jej interpretacji.

Bardzo dziękujemy zaproszonym Gościom oraz pani Annie Idkowiak, Dyrektor Biblioteki (także naszej absolwentce) – za stworzenie nam tej okazji.

Cieszymy się też z faktu, że nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o kolejne książki z dedykacjami autorów.

fot. Miejska Biblioteka Publiczna Centrum Wiedzy w Bolesławcu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...

Piękny koniec roku i początek wakacji!

Piękny koniec roku i początek wakacji!

W wakacyjno-letnich nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. Zaliczyć możemy go do udanych z wielu powodów. Zrealizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet więcej. Odnieśliśmy wiele sukcesów, tych indywidualnych i tych zespołowych. Jako szkoła mamy wiele powodów do radości i dumy, co...

Nasze siatkarki szóste na Dolnym Śląsku!

Nasze siatkarki szóste na Dolnym Śląsku!

W ubiegłym tygodniu zakończyły się rozpoczęte 15 maja rozgrywki szkół średnich w siatkówce plażowej dziewcząt. Nasze siatkarki nie miały sobie równych na szczeblu powiatowym i pewnie awansowały do odbywających się w Kamiennej Górze Finałów Strefy Jeleniogórskiej. Kamiennogórski turniej nasze...