Spotkanie z Antonim Liberą

Spotkanie z Antonim Liberą

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem, które 19 listopada zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna -Centrum Wiedzy w Bolesławcu wspólnie z panią Małgorzatą Juda-Mieloch, autorką monografii o twórczości Antoniego Libery. Dla grupy naszych licealistek i licealistów, a także nauczycielek była to wyjątkowa okazja do osobistego poznania autora powieści, która znalazła się w kanonie lektur, ale też poznania genezy „Madame”, a przede wszystkim cennych porad i wskazówek, które dotyczą jej interpretacji.

Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych tropów literackich, które pan Antonii Libera „odkrył” dzięki rozmowie z prowadzącą spotkanie, panią Małgorzatą Juda-Mieloch, polonistką, z urodzenia bolesławianką i absolwentką naszego Liceum.

Z pewnością takie spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci, nie tylko przy okazji omawiania „Madame”, współczesnej powieści, która uwodzi zarówno ciekawą historią, jak też konwencją literacką, ale także jako rzadką możliwość posłuchania rozmowy o sztuce słowa i jej interpretacji.

Bardzo dziękujemy zaproszonym Gościom oraz pani Annie Idkowiak, Dyrektor Biblioteki (także naszej absolwentce) – za stworzenie nam tej okazji.

Cieszymy się też z faktu, że nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o kolejne książki z dedykacjami autorów.

fot. Miejska Biblioteka Publiczna Centrum Wiedzy w Bolesławcu

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Nasze Mistrzynie Powiatu w koszykówce

Nasze Mistrzynie Powiatu w koszykówce

Mistrzyniami Powiatu zostały :  Guzowska Karolina, Miszkurka Karolina, Skoczyńska Aleksandra, Jośko Julita, Klimek Aleksandra,  Zawrotniak Katarzyna, Bober Alicja, Amolin Karolina i Bober Karolina. Ich opiekunem jest p. Marcin Sobczyszyn. Gratulujemy! Mistrzostwa rozegrano w hali I Liceum...

Stanisław Pachnik ze Stypendium Ministra Edukacji

Stanisław Pachnik ze Stypendium Ministra Edukacji

Miło nam poinformować, że uczeń klasy III ag - Stanisław Pachnik otrzymał w tym roku Stypendium Ministra Edukacji i Nauki. Nasz licealista ten sukces zawdzięcza swoim wysokim osiągnięciom sportowym. Staszek od wielu lat jest mistrzem Polski w biegach na orientację, posiada I klasę sportową...

Iwan Suszczenko wicemistrzem Dolnego Śląska!

Iwan Suszczenko wicemistrzem Dolnego Śląska!

9 grudnia we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Pływaniu Indywidualnym. Z ogromną przyjemnością informujemy, że Iwan Suszczenko z klasy 3cg został wicemistrzem Dolnego Śląska. Srebrny medal wywalczył na dystansie 100 metrów stylem zmiennym z czasem 1:12;36. ...