Wycieczkowo

Wycieczkowo

Integracja, edukacja, rozrywka – tak najkrócej można streścić cel wycieczek organizowanych w szkole. Korzystając ze sprzyjającej aury oraz starając się „nadrobić” miniony rok w zdalnej szkole – kilka klas zdecydowało się na wspólne wyjazdy i choć zarówno program, jak i miejsca były różne – to wszyscy wrócili w pełni usatysfakcjonowani.

Klasa III ag trzy ostatnie dni września spędziła w Krakowie, zwiedzając dawną stolicę Polski, uczestnicząc w spotkaniach na Akademii Górniczo-Hutniczej, wreszcie podziwiając zbiory Muzeum Narodowego i Muzeum Czartoryskich, z arcydziełem Leonarda da Vinci „Damą z gronostajem”. Udało jej się także zjeść śniadanie w secesyjnym wnętrzu „Jamy Michalikowej”. Klasie towarzyszyła wychowawczyni, p. Barbara Jusypenko i p. Magdalena Zientara.

Klasa II a wraz z wychowawczynią p. Karoliną Jarząbek i p. Irminą Nowak – wybrała inną destynację – aktywny wypoczynek i turystykę górską w Świeradowie i Szklarskiej Porębie. Dwa dni (7-8.10) wędrówki pięknymi szlakami połączone ze zdobyciem Stogu Izerskiego, ognisko, gry i zabawy z pewnością pozostaną „nie tylko w nogach”, ale także w pamięci.

Klasy III cg i III cp 8 października wybrały się do Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska zawsze oferuje wiele atrakcji, stąd program wycieczek był inny. Maturzyści wraz z wychowawczynią, p. Małgorzatą Pędlowską i p. Marią Idzik postanowili skonfrontować się ze słynną wystawą „Body Worlds”, a później poświęcić czas na wizytę w ZOO. Tymczasem klasa III cp wybrała Ogród Botaniczny oraz Centrum Laserów. Piękna pogoda sprzyjała kontaktom z naturą, a możliwości współczesnej techniki w postaci laserowych pokazów były dopełnieniem wyjazdu. Klasie towarzyszył wychowawca, p. Leszek Idzikowski i p. Magdalena Zientara.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...