Wizyta Absolwentów

Wizyta Absolwentów

Zawsze miło nam gościć byłe uczennice i byłych uczniów naszej szkoły. Radość jest podwójna jeśli odwiedza nas małżeństwo Absolwentów. 1 października z naszego zaproszenia skorzystali: Katarzyna Mroczek-Filipowicz (absolwentka z 2007r) oraz Przemysław Filipowicz (absolwent 2006). I choć oboje ukończyli Uniwersytet Jagielloński, mieszkają i pracują w Krakowie, to ich drogi zawodowe rozpięte są pomiędzy naukami ścisłymi a sztuką. Dlatego z p. Kasią spotkała się druga klasa matematyczno-fizyczna, a z p. Przemkiem – trzecia humanistyczna.

Katarzyna Mroczek-Filipowicz jest doktorem nauk ekonomicznych i adiunktem w Katedrze Ekonomii Matematycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje także w pracy w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Na spotkaniu z licealistkami i licealistami podkreślała rolę, jaką matematyka jako dziedzina spełnia w naszym życiu, a zachęcając do jej studiowania-bardzo chwaliła swoje lata szkolne, jako doskonałe przygotowanie do tych kierunków. Warto dodać, że nauczycielem matematyki w jej klasie był p. Cezary Czernatowicz.

Inną drogę zawodową wybrał p. Przemysław Filipowicz, znany bolesławieckiej publiczności z wielu autorskich, nagradzanych filmów, kręconych jeszcze w czasach licealnych, bowiem kino zawsze stanowiło jego pasję. Wybór filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, a później Szkoły Filmowej w Katowicach – wydawał się oczywisty. Teraz, prowadząc własną firmę, zajmuje się w zasadzie wszystkim, co z filmem związane: pisze scenariusze, reżyseruje, montuje…Dlatego jego spotkanie z klasą humanistyczną dotyczyło głównie profesjonalnej analizy języka filmowego, tak niezbędnej w kontakcie z tą dziedziną sztuki.

Bardzo nam było miło, że Nasi Goście zechcieli podzielić się swoim zawodowym doświadczeniem z klasami. Mamy też obietnicę dalszych spotkań.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Jan Kozioł i Dominik Lech – Mistrzami tenisa!

Jan Kozioł i Dominik Lech - Mistrzami tenisa!

Z znów mamy powód do dumy. Niedawno świętowaliśmy zwycięstwo naszych dziewcząt w tenisie stołowym, a tu kolejny sukces... tym razem Mistrzami zostali Jan Kozioł z kl. II d oraz Dominik Lech z kl. I c. 26 lutego w sali II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. Nasi...

Ważny temat – depresja!

Ważny temat - depresja!

W piątek, 23 lutego 2024 r. na zaproszenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych młodzież z naszego liceum pod opieką pani pedagog Moniki Filipiak brała udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. To kolejny raz kiedy mogliśmy wziąć udział w tym ważnym...

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

Zuzanna Miśta i Marcelina Sikorzyńska Mistrzyniami Powiatu

W poniedziałek, 19 marca na auli II LO  rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta  Zuzanna Miśta (z kl. II d)  i Marcelina Sikorzyńska ( z II c)  pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Bolesławieckiego. Nasze Mistrzynie będę...