Wizyta Absolwentów

Wizyta Absolwentów

Zawsze miło nam gościć byłe uczennice i byłych uczniów naszej szkoły. Radość jest podwójna jeśli odwiedza nas małżeństwo Absolwentów. 1 października z naszego zaproszenia skorzystali: Katarzyna Mroczek-Filipowicz (absolwentka z 2007r) oraz Przemysław Filipowicz (absolwent 2006). I choć oboje ukończyli Uniwersytet Jagielloński, mieszkają i pracują w Krakowie, to ich drogi zawodowe rozpięte są pomiędzy naukami ścisłymi a sztuką. Dlatego z p. Kasią spotkała się druga klasa matematyczno-fizyczna, a z p. Przemkiem – trzecia humanistyczna.

Katarzyna Mroczek-Filipowicz jest doktorem nauk ekonomicznych i adiunktem w Katedrze Ekonomii Matematycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje także w pracy w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Na spotkaniu z licealistkami i licealistami podkreślała rolę, jaką matematyka jako dziedzina spełnia w naszym życiu, a zachęcając do jej studiowania-bardzo chwaliła swoje lata szkolne, jako doskonałe przygotowanie do tych kierunków. Warto dodać, że nauczycielem matematyki w jej klasie był p. Cezary Czernatowicz.

Inną drogę zawodową wybrał p. Przemysław Filipowicz, znany bolesławieckiej publiczności z wielu autorskich, nagradzanych filmów, kręconych jeszcze w czasach licealnych, bowiem kino zawsze stanowiło jego pasję. Wybór filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, a później Szkoły Filmowej w Katowicach – wydawał się oczywisty. Teraz, prowadząc własną firmę, zajmuje się w zasadzie wszystkim, co z filmem związane: pisze scenariusze, reżyseruje, montuje…Dlatego jego spotkanie z klasą humanistyczną dotyczyło głównie profesjonalnej analizy języka filmowego, tak niezbędnej w kontakcie z tą dziedziną sztuki.

Bardzo nam było miło, że Nasi Goście zechcieli podzielić się swoim zawodowym doświadczeniem z klasami. Mamy też obietnicę dalszych spotkań.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...