DFN 2021

DFN 2021

Święto nauki w Bolesławcu trwało trzy dni. Od 6-8 października 2021 roku odbywała się bolesławiecka edycja Dolnosląskiego Festiwalu Nauki. Hasłem tegorocznego festiwalu jest Od Science fiction do Science. Hasło uzupełnia cytat z “Bajek robotów”: „Nauka objaśnia świat, ale pogodzić z nim może jedynie sztuka”. W ramach tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki przygotowaliśmy 33 zajęcia głównie dla uczniów, ale również dla osób dorosłych. Znalazły się też zajęcia dla przedszkolaków: Magia chemii dla najmłodszych. Większość wydarzeń festiwalowych odbywała się w formie zdalnej. Jedynie Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Wiedzy przygotowała wystawę z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. Zaprezentowaliśmy zainteresowanym widzom ponad 20 filmów. Tematyka zajęć była bardzo szeroka, od zagadnień dotyczących zdrowia i związanych z pandemią, przez historyczne wycieczki po dworcach Dolnego Śląska, po zajęcia na temat funkcjonowania mózgu i zasad skutecznego uczenia się. Bardzo dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się zajęcia Pani dr Marii Stasiuk-Wacławczyk Jak żyć i jak się uczyć, żeby się nauczyć.

Zdjęcia z naszych zajęć dostępne są na dysku

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

12 medali dla naszych uczniów

12 medali dla naszych uczniów

Tyle właśnie udało się wywalczyć na Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej w Pływaniu Indywidualnym Dnia 30 listopada w Lubaniu odbyły się, po raz pierwszy, zawody indywidualne w pływaniu. Reprezentacje dziewcząt i chłopców składały się z 6 zawodników i 6 zawodniczek, którzy mieli prawo startu...

My z „miasta ceramiki”

My z "miasta ceramiki"

Bolesławiec – powszechnie znany jest jako „miasto ceramiki”. We wtorek (23.11.2021) klasa III D wraz z wychowawczynią, panią Beatą Rembacz-Bonk mogła zapoznać się z genezą tego określenia oraz wcielić się w role ceramików-artystów w gościnnym zakładzie "Manufaktura" przy ul...

Nasz projekt Erasmus+ Creating Competent Citizens Using 4Cs. doceniony!

Nasz projekt Erasmus+ Creating Competent Citizens Using 4Cs. doceniony!

Pani Bogna Łasica (pomysłodawczyni i koordynatorka) i wspomagająca ją Barbara Jusypenko wraz z młodzieżą zaangażowaną w projekt Erasmus + Creating Competent Citizens Using 4Cs. - mają prawo do dumy. Projekt otrzymał Europejską Odznakę Jakości eTwinning, co oznacza, że zarówno praca...