O wilkach, z wilkami i dla wilków

O wilkach, z wilkami i dla wilków

24 września na zaproszenie Nadleśnictwa Bolesławiec klasa III c wraz z wychowawcą panem Leszkiem Idzikowskim oraz przedstawiciele klasy II c – wzięli udział w cyklu wykładów i prelekcji dotyczący leśnych drapieżników – wilków. Prezentacje i referaty zostały wygłoszone przez naukowców, przedstawicieli organizacji WWF i pracowników lasów państwowych w Polsce i Niemczech. Dotyczyły one zachowań tych pięknych ssaków, terenów przebywania i mnożenia się, faktów i mitów oraz kwestii prawnych związanych z ochroną tych zwierząt.

Arcyciekawe wykłady spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem, uczniowie zaangażowali się aktywnie w tok tych warsztatów, zadawali pytania, dociekali… Młodzież była pod wrażeniem nie tylko samego ciekawego tematu, ale także sposobu prowadzenia i poczucia humoru oraz pasji prezentujących. Wspaniała wiedza, ciekawie spędzony czas, nauka i rozrywka jednocześnie.

A oto kilka refleksji uczniów po spotkaniu:

„Dla mnie wszystkie wykłady były ciekawe, wszystkie informacje zostały przedstawione w fajny i przystępny sposób. Wszyscy wykładowcy wykazali się dużą wiedzą i widać było, że to ich pasja.”

„Moim zdaniem prowadzący dzisiaj rozwiali również wiele wątpliwości, związanych z powszechnie przyjętymi stereotypami. Pokazali, że wilki wcale nie są takie złe, jak ludzie myślą.”

Wizyta w Nadleśnictwie była możliwa dzięki zaangażowaniu się pani Karoliny Jarząbek. Dziękujemy

Fot. i tekst p. L. Idzikowski

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.