Nauczyciele się uczą!

Nauczyciele się uczą!

Wakacje się właśnie zaczynają, a nauczyciele i obsługa I LO uczą (się) dalej.

Trwa właśnie projekt Erasmus+ o nazwie „Rozwój kompetencji językowych, inter -kulturowych i dydaktycznych nauczycieli I LO dla podniesienia jakości pracy szkoły”. Wyjazdy są częścią zaplanowanych w ramach projektu działań. Koordynatorem projektu jest p. Barbara Jusypenko.

Grupa 15 osób z kadry I LO w tym roku szkolnym uczestniczyła w kursach języka angielskiego i hiszpańskiego, a podczas wakacji wyjeżdżają na Maltę i do Malagi, aby doskonalić znajomość tych języków w tamtejszych szkołach językowych i w warunkach całkowitego zanurzenia w kulturze obcego kraju. Dodatkowo dwie nauczycielki języka angielskiego będą uczestniczyć w kursach metodycznych na Malcie.

Nie mamy wątpliwości, że na jakość szkoły pracują i uczniowie, i kadra. Wiemy również, że uczenie się i rozwój jest nie tylko wysiłkiem, ale też dużą przyjemnością. Cieszymy się, że będziemy mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych w naturalnych warunkach, spotkania nauczycieli z innych krajów i wymiany doświadczeń.

Po wakacjach wszystko Wam opowiemy, po angielsku i hiszpańsku, oczywiście!

tekst. Bogna Łasica

mapa Europy ze strony https://odkrywcy.pl/mapa-turystyczna-europy-bogactwo-niezwyklych-krajow/

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...