Erasmus + – finał projektu „4Cs”

Erasmus + – finał projektu „4Cs”

Któż mógł przypuszczać, że tak będziemy kończyli projekt?

Z jednej strony nasze plany podróży po Europie zostały storpedowane przez wiadome okoliczności (nie pojechaliśmy do Rumunii, ani do Szwecji), z drugiej jednak strony tematyka projektu i sposób jego realizacji pozwoliły na dokończenie go online bez większych problemów.

Od września 2018 z grupą 24 uczniów promowaliśmy odpowiedzialne obywatelstwo oraz rozwijaliśmy umiejętności kreatywności, krytycznego myślenia, komunikacji i kooperacji – także za pomocą narzędzi internetowych, dlatego w pandemię weszliśmy stosunkowo dobrze przygotowani.

Krytyczne myślenie, zamiast na spotkaniu w Rumunii było rozwijane podczas mobilności online, gdzie międzynarodowy zespół odbył debatę nad rolą języka angielskiego w świecie.

Materiały z tej debaty i innych działań projektowych są dostępne na stronie:

https://twinspace.etwinning.net/75997

Finalny produkt naszego projektu – Przewodnik na temat rozwijania „4K”: kompetencji komunikacji, kooperacji, kreatywności i krytycznego myślenia powstał w całości dzięki współpracy internetowej i kreatywności sześciu krajów biorących udział w projekcie.

Serdecznie zachęcamy i polecamy do obejrzenia naszej pracy.

Gorąco polecamy!

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

9 czerwca w VII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu odbył się coroczny konkurs krasomówczy w języku angielskim organizowany przez stowarzyszenie nauczycieli języka angielskiego IATEFL Poland. Eliminacje w tym roku odbywają się we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Łodzi i...

Fascynująca chemia

Fascynująca chemia

2 czerwca uczniowie klasy 2c oraz 3 c wzięli udział w warsztatach naukowych przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Podczas spotkania uczestniczyli w kilku pokazach i doświadczeniach, między innymi „Atrakcyjne cząsteczki”, „O!świecenie” oraz „Naukowe świętowanie”. Warsztaty były częścią...

Warsztaty z nauczycielami, czyli „Zielonego Koncertu” ciąg dalszy

Warsztaty z nauczycielami, czyli "Zielonego Koncertu" ciąg dalszy

Tradycją naszych "Zielonych Koncertów" są fanty proponowane przez nauczycieli. Cieszą się one ogromną popularnością wśród klas, bo dają możliwość nie tylko ciekawego spędzenia czasu  ale przede wszystkim mają cel charytatywny. A że różnorodność  tych wspólnych zajęć/warsztatów jest niezwykle...